De Vries komt tot 151 rondes voor Alpha Tauri bij bandentest
ABU DHABI (ANP) - Nyck de Vries heeft bij zijn eerste optreden in de Formule-1-wagen van Alpha Tauri liefst 151 rondes afgelegd. Dat was het meeste van alle rijders die op het Yas Marina-circuit van Abu Dhabi tijdens de bandentest in actie kwamen. De Vries realiseerde de achtste tijd, al is dat op testdagen van ondergeschikt belang. Behalve de Nederlander maakten ook onder anderen Fernando Alonso, Pierre Gasly en Nico Hulkenberg hun eerste kilometers voor hun nieuwe team.
Carlos Sainz was in zijn Ferrari de snelste van de dag, gevolgd door zijn teamgenoot Charles Leclerc. Teams konden twee auto's inzetten, waarvan één was voorzien van de 2023-banden van Pirelli en in de andere een onervaren 'rookie' moest rijden op de banden van dit jaar en volgend jaar. Voor Ferrari was dat Robert Shwartzman die de derde tijd realiseerde.
Wereldkampioen Max Verstappen (Red Bull) nam het na de lunch over van teamgenoot Sergio Pérez en was goed voor de vijfde tijd.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
37 minuten geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
12 uur geleden