De Vries komt tot 151 rondes voor Alpha Tauri bij bandentest
ABU DHABI (ANP) - Nyck de Vries heeft bij zijn eerste optreden in de Formule-1-wagen van Alpha Tauri liefst 151 rondes afgelegd. Dat was het meeste van alle rijders die op het Yas Marina-circuit van Abu Dhabi tijdens de bandentest in actie kwamen. De Vries realiseerde de achtste tijd, al is dat op testdagen van ondergeschikt belang. Behalve de Nederlander maakten ook onder anderen Fernando Alonso, Pierre Gasly en Nico Hulkenberg hun eerste kilometers voor hun nieuwe team.
Carlos Sainz was in zijn Ferrari de snelste van de dag, gevolgd door zijn teamgenoot Charles Leclerc. Teams konden twee auto's inzetten, waarvan één was voorzien van de 2023-banden van Pirelli en in de andere een onervaren 'rookie' moest rijden op de banden van dit jaar en volgend jaar. Voor Ferrari was dat Robert Shwartzman die de derde tijd realiseerde.
Wereldkampioen Max Verstappen (Red Bull) nam het na de lunch over van teamgenoot Sergio Pérez en was goed voor de vijfde tijd.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in de laatste race van het seizoen Max Verstappen onttroond als wereldkampioen in de Formule 1. De 26-jarige coureur van McLaren finishte als derde in de Grote Prijs van Abu Dhabi en die plek was precies genoeg om zijn eerste titel in de koningsklasse veilig te stellen.
9 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbeker in Heerenveen de zege op de 500 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaanse schaatser won na de 1500 en 1000 meter ook de 500 meter in Thialf in een nieuw baanrecord van 33,90. De Boo moest met 34,10 genoegen nemen met het zilver. Wataru Morishige uit Japan pakte met 34,30 het brons.
21 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen ook de vijfde 500 meter van het seizoen gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 37,00 sneller dan landgenotes Jutta Leerdam (tweede) en Marrit Fledderus (derde). Leerdam eindigde in 37,36 en Fledderus kwam tot 37,53.
50 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
6 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
16 uur geleden