Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries keert na Formule-1 avontuur terug in Formule E

De Vries keert na Formule-1 avontuur terug in Formule E

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries keert na zijn kortstondige avontuur in de Formule 1 terug in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische racewagens. De Nederlander heeft voor het nieuwe seizoen een contract in de wacht gesleept bij het team Mahindra Racing. "Ik kijk erg uit naar deze nieuwe uitdaging in mijn loopbaan", schrijft hij op Instagram.

De Vries verdiende vorig jaar met een uitstekend optreden als invaller bij Williams in de Grote Prijs van Italië een vast zitje in de Formule 1 voor dit jaar bij AlphaTauri. Hij slaagde er niet in om in de punten te rijden en werd na tien races aan de kant gezet. De Australiër Daniel Ricciardo nam zijn plek over.

Voordat De Vries in de Formule 1 belandde, reed hij voor het team van Mercedes in de Formule E. Hij veroverde in 2021 de wereldtitel in deze klasse.

Vertrouwde omgeving

"Het voelt in zekere zin als thuiskomen", meldt de 28-jarige Fries in een persbericht van Mahindra. "De Formule E is een vertrouwde omgeving, ik ken iedereen al goed. Ik heb er ook met plezier geracet. Het is ook spannend om zo'n grote autofabrikant als Mahindra te vertegenwoordigen. Ik ben zeer enthousiast over hun toekomstplannen en zie dat de fundamenten al solide zijn", aldus De Vries, die een meerjarig contract heeft getekend.

Hij krijgt de Zwitser Edoardo Mortara als teamgenoot. Het nieuwe seizoen in de Formule E begint in januari 2024 in Mexico-Stad.

Meer uit Sport

Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

1 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

2 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

17 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

19 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

1 dag geleden