De Vries in achterhoede in Formule 2-race
ABU DHABI (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries is in de laatste hoofdrace van het seizoen in de Formule 2 in de achterhoede geëindigd. De wereldkampioen in deze raceklasse kwam er op het circuit in Abu Dhabi niet aan te pas en eindigde als dertiende. De Vries was als zesde gestart.
De Vries had zich bij het voorlaatste raceweekend, eind september in de Russische stad Sotsji, al verzekerd van de titel. De Friese coureur kwam sindsdien in actie voor Racing Team Nederland, waarmee hij in de 6 Uur van Fuji de zege in de LMP2-klasse pakte, en in de Formule E. Hij heeft in die elektrische raceklasse een contract getekend bij het Mercedes-team.
De zege in Abu Dhabi ging naar de Braziliaan Sérgio Sette Câmara. De coureur van Team Dams was ook de snelste geweest in de kwalificatie. Zondag volgt nog een sprintrace. De Vries neemt daarin afscheid van de Formule 2.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
6 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
12 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
14 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden