Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries heeft een toekomst in Formule 1 'niet in eigen hand'

De Vries heeft een toekomst in Formule 1 'niet in eigen hand'

BARCELONA (ANP) - Nyck de Vries was stiknerveus voor zijn eerste vrije training in de Formule 1, maar na afloop van een uur racen stapte hij met een goed gevoel uit de auto van Williams. "Het was niet makkelijk, ik kende de auto helemaal niet, maar ik denk wel dat ik fatsoenlijk werk heb geleverd", vertelde de 27-jarige coureur na zijn optreden aan de verzamelde media op Circuit van Catalunya nabij Barcelona.

Hij wilde vooral genieten van het moment en beschouwde zijn debuut in de koningsklasse als een unieke ervaring, maar verbond er geen grote conclusies aan. "Ik heb nog nooit zoveel voorbereiding gedaan voor een uurtje trainen, maar dit was een kans om te laten zien wat ik waard ben. Wat de toekomst brengt weet ik niet. Iedere coureur wil de Formule 1 in, maar het ligt gewoon niet in mijn handen", zei De Vries, die regerend wereldkampioen is in de elektrische raceklasse Formule E en de officiële reserve is bij het team van Mercedes.

"Mijn vader stuurde me gisteravond ineens iets van twintig foto's, waarop te zien is wat ik de afgelopen dagen had gedaan. Ik snapte er niets van, totdat hij ineens hier voor mijn neus stond. Hij was vanuit mijn studio in Monaco in mijn auto hiernaartoe gereden en ik wist van niks. Ook mijn moeder is gekomen en dat geeft wel aan dat het toch een moment in mijn carrière is waar we als familie al die jaren naar hebben toegewerkt. Ik ben natuurlijk nog geen Formule 1-coureur, maar het was bijzonder om er vandaag toch bij te horen."

Druk

Hij was gespannen en voelde zeker ook de druk om het goed te doen, maar eenmaal in de Williams viel alles van hem af. "Vanaf het moment dat ik het vizier van mijn helm naar beneden klapte en de motor startte, vergat ik alles om me heen", zei de Fries, die vervolgens bijna foutloos 28 ronden reed en ook nog eens sneller was dan vaste Williams-rijder Nicholas Latifi.

"Dat was vooraf zeker niet mijn doel en het is ook niet relevant, maar natuurlijk wel leuk dat het gebeurt. Ik ga graag uit van mijn eigen capaciteiten. Het verraste me dat ik relatief snel de auto onder controle had, dat ik het fysiek aankon en dat ik na afloop het gevoel had dat er meer in had gezeten."

Meer uit Sport

Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

4 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

7 uur geleden
Zverev dankt moeder na tweede grandslamtitel

NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.

11 uur geleden
Zverev verslaat thuisfavoriet Shelton en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.

16 uur geleden
Gemengde estafetteploeg 4x400 meter 3e op Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.

18 uur geleden
Wielrenner Johannessen wint slotetappe Vuelta in Granada

GRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.

19 uur geleden