De Vries geniet van Monaco, Verstappen niet geheel tevreden
MONACO (ANP) - Nyck de Vries heeft zich vrijdag goed vermaakt op het stratencircuit van Monaco. De coureur van AlphaTauri, die dit seizoen nog geen onuitwisbare indruk heeft gemaakt, noteerde in de twee trainingen de zestiende en zeventiende tijd. Max Verstappen, die de beste tijd klokte in de tweede oefensessie, was echter niet geheel tevreden.
"Ik geniet van dit circuit. Ik heb hier in de Formule 2 en Formule E geracet, maar hier komen als de koningsklasse is absoluut anders. Ik denk dat het een solide vrijdag was, waarin we vooruitgang hebben geboekt tijdens beide sessies. We worden langzaam maar zeker comfortabeler met de auto op de baan, maar er is nog wat werk aan de winkel voor de balans", aldus De Vries (28).
"De baan van Monaco is geen aerodynamisch gevoelig circuit, dus we zullen elders meer profijt moeten vinden van de nieuwe upgrades. We zullen vrijdagavond ons huiswerk maken en het zaterdag 'schoon' moeten houden tijdens Q1 van de kwalificatie als er veel auto's op de baan zijn. Het zal een uitdaging worden om een goede ronde te rijden."
Verstappen
Verstappen (25) aast in zijn Red Bull op zijn tweede zege in Monaco, maar daarvoor moet er nog het nodige gebeuren, denkt hij. "De eerste training was best lastig. Ik was niet echt blij met het rijden van de auto over de kerbs en de hobbels. Maar ik denk dat de tweede training al een stuk beter was, de auto was veel competitiever", aldus Verstappen.
"Maar vooral in vergelijking met Ferrari, denk ik dat we nog steeds een beetje tekortschieten op het gebied van het algemene functioneren van de auto, hoe hij omgaat met de kerbs, de hobbels en de bochten. Dus dat is nog steeds iets waar we aan moeten werken voor zaterdag."
Start
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden