De Vries geniet van Monaco, Verstappen niet geheel tevreden
MONACO (ANP) - Nyck de Vries heeft zich vrijdag goed vermaakt op het stratencircuit van Monaco. De coureur van AlphaTauri, die dit seizoen nog geen onuitwisbare indruk heeft gemaakt, noteerde in de twee trainingen de zestiende en zeventiende tijd. Max Verstappen, die de beste tijd klokte in de tweede oefensessie, was echter niet geheel tevreden.
"Ik geniet van dit circuit. Ik heb hier in de Formule 2 en Formule E geracet, maar hier komen als de koningsklasse is absoluut anders. Ik denk dat het een solide vrijdag was, waarin we vooruitgang hebben geboekt tijdens beide sessies. We worden langzaam maar zeker comfortabeler met de auto op de baan, maar er is nog wat werk aan de winkel voor de balans", aldus De Vries (28).
"De baan van Monaco is geen aerodynamisch gevoelig circuit, dus we zullen elders meer profijt moeten vinden van de nieuwe upgrades. We zullen vrijdagavond ons huiswerk maken en het zaterdag 'schoon' moeten houden tijdens Q1 van de kwalificatie als er veel auto's op de baan zijn. Het zal een uitdaging worden om een goede ronde te rijden."
Verstappen
Verstappen (25) aast in zijn Red Bull op zijn tweede zege in Monaco, maar daarvoor moet er nog het nodige gebeuren, denkt hij. "De eerste training was best lastig. Ik was niet echt blij met het rijden van de auto over de kerbs en de hobbels. Maar ik denk dat de tweede training al een stuk beter was, de auto was veel competitiever", aldus Verstappen.
"Maar vooral in vergelijking met Ferrari, denk ik dat we nog steeds een beetje tekortschieten op het gebied van het algemene functioneren van de auto, hoe hij omgaat met de kerbs, de hobbels en de bochten. Dus dat is nog steeds iets waar we aan moeten werken voor zaterdag."
Start
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
15 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden