Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries gaat aan Harvard studeren na mislukt Formule 1-seizoen

De Vries gaat aan Harvard studeren na mislukt Formule 1-seizoen

AMSTERDAM (ANP) - Nyck de Vries gaat studeren na zijn mislukte seizoen in de Formule 1. De 28-jarige coureur gaat aan de Universiteit van Harvard de cursus 'Negotiation and Leadership' volgen, zo heeft hij tegen de website racingnews365.com verteld.

De Vries werd een maand geleden door AlphaTauri aan de kant geschoven wegens tegenvallende resultaten. De Nederlander pakte geen enkel punt voor de WK-stand. De Australiër Daniel Ricciardo heeft zijn plek inmiddels ingenomen.

"Eigenlijk niet", reageerde De Vries op de vraag of het vertrek uit de koningsklasse van de autosport lastig te accepteren was. "Ik heb veel steun ontvangen en het is allemaal erg natuurlijk verlopen. Ik heb veel gegolfd sindsdien."

Studie

Mogelijk keert De Vries binnen afzienbare tijd terug in de Formule E, de raceklasse waar hij wel successen vierde. Maar eerst wacht hem vanaf volgende maand een studie. "Ik heb eigenlijk nog nooit gestudeerd in mijn leven. Ik heb mijn middelbare school niet eens afgemaakt", zei De Vries.

"Maar in september ga ik een cursus volgen aan Harvard: Negotiation and Leadership. Een beetje studeren. Meer omdat ik het gewoon leuk vind nu ik wat tijd en interesse heb om andere dingen te leren."

Grand Turismo

Racingnews365 sprak De Vries tijdens de première van de film Gran Turismo, die deze week is uitgekomen.

De eerstvolgende Grote Prijs in de Formule 1 is die van Zandvoort, over twee weken.

Meer uit Sport

Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

5 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

12 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

23 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden