De Vries debuteert in Formule 1 op Monza naast Verstappen
MONZA (ANP) - Nyck de Vries rijdt op Monza zijn eerste grand prix in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander vervangt bij Williams de zieke coureur Alex Albon. De Vries staat om 15.00 uur bij de start naast wereldkampioen Max Verstappen, die zijn vijfde overwinning op rij hoopt te boeken in dit seizoen.
De leider in het WK-klassement zette in de kwalificatie de tweede tijd neer, maar moet door een gridstraf vijf plaatsen terug op de startopstelling. Acht andere coureurs zijn ook achteruit gezet omdat ze van bepaalde onderdelen het maximale aantal hebben overschreden. De Vries, die als dertiende eindigde in de kwalificatie, profiteert daarvan. De coureur uit Sneek schuift op naar de achtste startplek. De laatste keer dat twee Nederlanders aan de start van een Formule 1-race stonden, was in 2006 in Brazilië: Robert Doornbos en Christijan Albers.
Verstappen boekte vorige week in Zandvoort zijn tiende overwinning dit seizoen. De 24-jarige Nederlander heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en op Charles Leclerc, die op Monza in zijn Ferrari vanaf poleposition vertrekt.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden