De Vries debuteert in Formule 1 op Monza naast Verstappen
MONZA (ANP) - Nyck de Vries rijdt op Monza zijn eerste grand prix in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander vervangt bij Williams de zieke coureur Alex Albon. De Vries staat om 15.00 uur bij de start naast wereldkampioen Max Verstappen, die zijn vijfde overwinning op rij hoopt te boeken in dit seizoen.
De leider in het WK-klassement zette in de kwalificatie de tweede tijd neer, maar moet door een gridstraf vijf plaatsen terug op de startopstelling. Acht andere coureurs zijn ook achteruit gezet omdat ze van bepaalde onderdelen het maximale aantal hebben overschreden. De Vries, die als dertiende eindigde in de kwalificatie, profiteert daarvan. De coureur uit Sneek schuift op naar de achtste startplek. De laatste keer dat twee Nederlanders aan de start van een Formule 1-race stonden, was in 2006 in Brazilië: Robert Doornbos en Christijan Albers.
Verstappen boekte vorige week in Zandvoort zijn tiende overwinning dit seizoen. De 24-jarige Nederlander heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en op Charles Leclerc, die op Monza in zijn Ferrari vanaf poleposition vertrekt.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
2 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
3 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
5 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
1 dag geleden