De Vries debuteert in Formule 1 op Monza naast Verstappen
MONZA (ANP) - Nyck de Vries rijdt op Monza zijn eerste grand prix in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander vervangt bij Williams de zieke coureur Alex Albon. De Vries staat om 15.00 uur bij de start naast wereldkampioen Max Verstappen, die zijn vijfde overwinning op rij hoopt te boeken in dit seizoen.
De leider in het WK-klassement zette in de kwalificatie de tweede tijd neer, maar moet door een gridstraf vijf plaatsen terug op de startopstelling. Acht andere coureurs zijn ook achteruit gezet omdat ze van bepaalde onderdelen het maximale aantal hebben overschreden. De Vries, die als dertiende eindigde in de kwalificatie, profiteert daarvan. De coureur uit Sneek schuift op naar de achtste startplek. De laatste keer dat twee Nederlanders aan de start van een Formule 1-race stonden, was in 2006 in Brazilië: Robert Doornbos en Christijan Albers.
Verstappen boekte vorige week in Zandvoort zijn tiende overwinning dit seizoen. De 24-jarige Nederlander heeft in het WK-klassement 109 punten voorsprong op zijn teamgenoot Sergio Pérez en op Charles Leclerc, die op Monza in zijn Ferrari vanaf poleposition vertrekt.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
14 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
18 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
19 uur geleden