Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries blijft steken in tweede deel kwalificatie op Monza

De Vries blijft steken in tweede deel kwalificatie op Monza

MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft zich niet kunnen plaatsen voor het beslissende deel van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië. De 27-jarige Nederlandse coureur, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt en zondag zijn eerste race in de Formule 1 rijdt, bleef steken in het tweede deel (Q2). De Vries klokte de dertiende tijd; de top 10 plaatste zich voor de strijd om poleposition. Tijdens zijn laatste 'vliegende' ronde verremde de Nederlander zich, waardoor hij zijn tijd niet kon verbeteren.

De Vries had zich als nummer 15 van de eerste sessie nipt geplaatst voor deel twee van de kwalificatie. Hij was toen een fractie sneller dan zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi, die werd uitgeschakeld. De Canadees, bezig aan zijn derde seizoen in de Formule 1 bij Williams, heeft nog geen zekerheid over zijn plek voor volgend jaar. De Vries wordt genoemd als kandidaat om Latifi in 2023 te vervangen.

De Nederlandse reservecoureur van Mercedes reed vrijdag nog in een Aston Martin op Monza. De Vries mocht de eerste vrije training rijden in de auto van viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel. Zaterdagochtend kreeg de Friese coureur te horen dat hij mocht instappen bij Williams, omdat Albon met een blindedarmontsteking was opgenomen in een ziekenhuis.

Het is nog niet duidelijk vanaf welke plek De Vries zondag om 15.00 uur begint aan zijn debuutrace. Maar liefst negen coureurs krijgen een gridstraf en worden na de kwalificatie teruggezet op de startopstelling. Vermoedelijk start de debutant in de top 10.

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

9 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

10 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

16 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden