Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries blijft steken in tweede deel kwalificatie op Monza

De Vries blijft steken in tweede deel kwalificatie op Monza

MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft zich niet kunnen plaatsen voor het beslissende deel van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië. De 27-jarige Nederlandse coureur, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt en zondag zijn eerste race in de Formule 1 rijdt, bleef steken in het tweede deel (Q2). De Vries klokte de dertiende tijd; de top 10 plaatste zich voor de strijd om poleposition. Tijdens zijn laatste 'vliegende' ronde verremde de Nederlander zich, waardoor hij zijn tijd niet kon verbeteren.

De Vries had zich als nummer 15 van de eerste sessie nipt geplaatst voor deel twee van de kwalificatie. Hij was toen een fractie sneller dan zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi, die werd uitgeschakeld. De Canadees, bezig aan zijn derde seizoen in de Formule 1 bij Williams, heeft nog geen zekerheid over zijn plek voor volgend jaar. De Vries wordt genoemd als kandidaat om Latifi in 2023 te vervangen.

De Nederlandse reservecoureur van Mercedes reed vrijdag nog in een Aston Martin op Monza. De Vries mocht de eerste vrije training rijden in de auto van viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel. Zaterdagochtend kreeg de Friese coureur te horen dat hij mocht instappen bij Williams, omdat Albon met een blindedarmontsteking was opgenomen in een ziekenhuis.

Het is nog niet duidelijk vanaf welke plek De Vries zondag om 15.00 uur begint aan zijn debuutrace. Maar liefst negen coureurs krijgen een gridstraf en worden na de kwalificatie teruggezet op de startopstelling. Vermoedelijk start de debutant in de top 10.

Meer uit Sport

Sinner wint en vervolgt jacht op titelprolongatie Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.

1 uur geleden
Verstappen derde in kwalificatie sprintrace op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.

1 uur geleden
Djokovic langs Rinderknech naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).

1 uur geleden
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

3 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

6 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

10 uur geleden
Viervoudig Tour-winnaar Froome stopt definitief als wielrenner

BARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.

11 uur geleden