Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries blijft steken in tweede deel kwalificatie op Monza

De Vries blijft steken in tweede deel kwalificatie op Monza

MONZA (ANP) - Nyck de Vries heeft zich niet kunnen plaatsen voor het beslissende deel van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Italië. De 27-jarige Nederlandse coureur, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt en zondag zijn eerste race in de Formule 1 rijdt, bleef steken in het tweede deel (Q2). De Vries klokte de dertiende tijd; de top 10 plaatste zich voor de strijd om poleposition. Tijdens zijn laatste 'vliegende' ronde verremde de Nederlander zich, waardoor hij zijn tijd niet kon verbeteren.

De Vries had zich als nummer 15 van de eerste sessie nipt geplaatst voor deel twee van de kwalificatie. Hij was toen een fractie sneller dan zijn tijdelijke teamgenoot Nicholas Latifi, die werd uitgeschakeld. De Canadees, bezig aan zijn derde seizoen in de Formule 1 bij Williams, heeft nog geen zekerheid over zijn plek voor volgend jaar. De Vries wordt genoemd als kandidaat om Latifi in 2023 te vervangen.

De Nederlandse reservecoureur van Mercedes reed vrijdag nog in een Aston Martin op Monza. De Vries mocht de eerste vrije training rijden in de auto van viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel. Zaterdagochtend kreeg de Friese coureur te horen dat hij mocht instappen bij Williams, omdat Albon met een blindedarmontsteking was opgenomen in een ziekenhuis.

Het is nog niet duidelijk vanaf welke plek De Vries zondag om 15.00 uur begint aan zijn debuutrace. Maar liefst negen coureurs krijgen een gridstraf en worden na de kwalificatie teruggezet op de startopstelling. Vermoedelijk start de debutant in de top 10.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina meldt zich week voor WTA Finals af in Tokio

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft zich met een blessure afgemeld voor de kwartfinale op het tennistoernooi van Tokio. De Kazachse nummer 1 van de wereld kampt, een week voor de WTA Finals, met nekklachten.

26 minuten geleden
Nageeye mikt voorzichtig op top 5 in marathon van New York

NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye (37) hoopt na een hardnekkige blessure op een klassering in de top 5 bij de marathon van New York. De winnaar van olympisch zilver in 2021 kende twijfels, maar hervond vertrouwen en staat zondag naar eigen zeggen 85 procent fit aan de start.

1 uur geleden
Dakar Rally van 2027 verplaatst naar Portugal en Marokko

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/RTR) - De Dakar Rally van 2027 vindt plaats in Portugal en Marokko, melden de organisatoren. De race zou aanvankelijk worden verreden in Saudi-Arabië. Vorige week maakten de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) bekend hier vanaf te zien vanwege de situatie in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Verstappen ziet niets in strijd om tweede plaats in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen ziet de strijd om de tweede plaats in de WK-stand niet als zijn prioriteit. Dat legde de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 van Red Bull uit op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Mexico dit weekend.

3 uur geleden
Djokovic op ATP-toernooi Bazel uitgeschakeld door Struff

BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).

13 uur geleden
Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

15 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

15 uur geleden