Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries 'blij en dankbaar' voor F1-plek bij AlphaTauri

De Vries 'blij en dankbaar' voor F1-plek bij AlphaTauri

FAENZA (ANP) - Nyck de Vries ziet met zijn vaste zitje bij AlphaTauri een jongensdroom in vervulling gaan. Dat zegt hij in een verklaring die zijn nieuwe renstal naar buiten heeft gebracht. De Vries stelt "ontzettend blij en dankbaar" te zijn voor de kans. Ook zegt de 27-jarige coureur dat hij "een lange weg" in de racewereld heeft moeten afleggen om hier te komen.

Teambaas Franz Tost zegt dat met de komst van De Vries een nieuw hoofdstuk aanbreekt voor AlphaTauri, het zusterteam van Red Bull. "Hij is een zeer bekwame coureur, hij heeft in alle categorieën waarin hij meedeed gewonnen", aldus Tost, die onder meer de wereldtitel van De Vries in de Formule E aanhaalt. "Dat is duidelijk bewijs dat hij een zeer competitieve coureur is. Hij verdient een stoeltje in de Formule 1."

De Vries, nu nog reservecoureur bij Mercedes, wordt volgend jaar achter Max Verstappen de tweede Nederlander op de F1-grid. Hij volgt Pierre Gasly op, die naar Alpine verkast. Eerder reed De Vries onder meer in de Formule E voor Mercedes.

Meer uit Sport

Vingegaard wint Ronde van Catalonië, Gilmore snelste in slotrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).

25 minuten geleden
Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

4 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

5 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

6 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

7 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

1 dag geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden