Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries: afhandeling toeslagenschandaal is pittige klus

De Vries: afhandeling toeslagenschandaal is pittige klus

DEN HAAG (ANP) - De afhandeling van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag is nog altijd een "pittige klus", weet aankomend staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen en Douane). Zij belooft haar "stinkende best" te gaan doen om een oplossing te bieden aan gedupeerde ouders.

Het slepende toeslagenschandaal leidde bijna een jaar geleden tot de val van het vorige kabinet. De hersteloperatie voor tienduizenden slachtoffers die zich sindsdien hebben gemeld, verloopt nog altijd allesbehalve soepel. "Daar is een boel te doen nog", zegt De Vries. Het is volgens haar zaak "stapje voor stapje" voortgang te boeken.

Vertrekkend staatssecretaris Alexandra van Huffelen - zij krijgt in het nieuwe kabinet de post Koninkrijksrelaties en Digitalisering - zegt "alle vertrouwen" te hebben in haar opvolger. Zij benadrukt dat de afgelopen tijd hard is gewerkt om de ontspoorde hersteloperatie vlot te trekken. Zij voorziet geen verdere vertraging als gevolg van de wisseling van de wacht.

Meer uit Binnenland

200.000 boetes uitgeschreven voor niet betalen tol A24

ZOETERMEER (ANP) - Sinds de opening van de Blankenburgverbinding zijn er tot en met september 200.000 boetes uitgeschreven aan weggebruikers voor het niet betalen van de verschuldigde tol. In totaal gaat het om een bedrag van ongeveer 7 miljoen euro, bevestigde een woordvoerder van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) berichtgeving van de NOS.

2 uur geleden
Slachtoffer dodelijk ongeval Texel is 50-jarige Belg

DE COCKSDORP (ANP) - Het slachtoffer van een fataal ongeval op Texel is een 50-jarige man uit Belgiƫ. De man fietste in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.30 uur op de Postweg toen hij botste met een voertuig. De bestuurder daarvan, een 70-jarige Texelaar, wordt "volgens protocol ontboden voor verhoor", meldt de politie.

3 uur geleden
Fietser Texel overleden na aanrijding auto

DE COCKSDORP (ANP) - Bij een aanrijding met een auto is in de nacht van zaterdag op zondag in De Cocksdorp op Texel een fietser om het leven gekomen. Dat maakte de politie op X bekend.

10 uur geleden
Brankele Frank wint Slimste Mens: 'Totaal bizar'

HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."

17 uur geleden
Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiƫle meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

21 uur geleden
Afsluitdijk weer vrij na actie XR, een persoon aangehouden

DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.

23 uur geleden
Radiopresentator Hans Haffmans krijgt taalprijs

HILVERSUM (ANP) - Presentator en radiomaker Hans Haffmans heeft de Groenman-taalprijs gewonnen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Volgens de organisatie achter de prijs weet Haffmans, die momenteel onder meer verbonden is aan het NTR-programma Podium op NPO Klassiek, complexe muziek toegankelijk te presenteren. Daarbij gebruikt hij "taal als zijn instrument".

1 dag geleden