De Vonk vindt dat Maccabi-supporters geweerd moesten worden
AMSTERDAM (ANP) - Supporters van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv hadden vorige week geweerd moeten worden uit Amsterdam. Dat zei Nilab Ahmadi van de partij De Vonk dinsdagmiddag in het spoeddebat in de hoofdstad. Volgens Ahmadi worden de gewelddadigheden na de wedstrijd tegen Ajax nu gebruikt om "Nederlanders met een migratieachtergrond te demoniseren".
Ahmadi wees op de eerdere geweldsincidenten die er zijn geweest met Maccabi-supporters, bijvoorbeeld in Athene, en het feit dat België eerder een wedstrijd verplaatste naar Hongarije om veiligheidsredenen.
Volgens het raadslid nam "men het heft in eigen handen" omdat de politie volgens haar niet zou hebben ingegrepen toen supporters zich misdroegen in de stad. "De supporters scandeerden dat ze de genocide in Gaza steunden", en "Amsterdammers die hen tegenkwamen hebben zich alleen gelaten gevoeld in hun eigen stad", zo klonk het.
Rogier Havelaar van het Amsterdamse CDA noemde tijdens zijn betoog nog dat het "belachelijk en bespottelijk" is dat Jazie Veldhuyzen van De Vonk afgelopen zondag meedeed aan een demonstratie op de Dam, terwijl de gemeente een demonstratieverbod had afgekondigd.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
2 dagen geleden