De Volkskrant kreeg 'heel veel' reacties op oproep na DWDD
HILVERSUM (ANP) - De Volkskrant heeft "heel veel" reacties gekregen op een oproep die de krant heeft gedaan na het publiceren van het onderzoek naar de werkcultuur achter de schermen bij De Wereld Draait Door. De krant heeft mensen met een soortgelijk verhaal opgeroepen zich te melden.
"Er komen ook mensen aan het loket. Die durven niet te mailen of te bellen, die komen fysiek langs", vertelde hoofdredacteur Pieter Klok aan tafel bij het RTL-programma Renze op Zaterdag. "Tegenwoordig weet je natuurlijk nooit wie er mee kan kijken." De hoofdredacteur benadrukt dat het niet zo is "dat ze in de rij staan".
De meldingen gaan niet alleen over De Wereld Draait Door of de publieke omroep. "Het is over dit programma, over andere programma's en over machtsmisbruik op andere plekken. En die melden zich dus op alle mogelijke manieren", aldus Klok. De hoofdredacteur zegt dat er goed nagedacht moet worden welke onderwerpen belangrijk zijn om iets mee te doen. "Als het veel meer van hetzelfde is, gaan we misschien niet die energie erin steken. Het moet een nieuw verhaal zijn, het moet iets nieuws duidelijk maken."
Vorige week vrijdag publiceerde de Volkskrant een uitgebreid onderzoek waarin meer dan vijftig oud-medewerkers van DWDD vertelden dat presentator Matthijs van Nieuwkerk de redacteuren met regelmaat kleineerde. Van Nieuwkerk heeft inmiddels de samenwerking met BNNVARA verbroken. De programma's die hij voor de NTR maakte rond de Top 2000 gaan niet door met hem.
Meldpunt Mores, een meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag binnen de podium-, film- en televisiesector, heeft sinds de berichtgeving rondom DWDD meerdere meldingen ontvangen over vergelijkbare gevallen binnen, maar ook buiten de publieke omroep. Vrijdag werd bekend dat er een onafhankelijk onderzoek wordt ingesteld naar de werkcultuur bij de gehele publieke omroep.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
39 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
41 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft afgelopen juni een brief geschreven aan rapper Ye, waarin zij hem opriep zich met respect te gedragen tegen Amsterdammers en Joodse Amsterdammers in het bijzonder. In de brief, die is ingezien door het ANP, schrijft Halsema ook dat zij de rapper het liefst uit de stad had geweerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen die slachtoffer werden van het toeslagenschandaal en uit huis zijn geplaatst of te maken hebben gekregen met gezinsscheiding, willen dat de Tweede Kamer onafhankelijk onderzoek laat doen naar waarom dit is gebeurd. Dat staat in de brief die toeslagenkinderen en familieleden van wie zij gescheiden zijn, dinsdagmiddag hebben overhandigd aan Tweede Kamerleden. De oproep wordt gesteund door ruim driehonderd toeslagenkinderen.
2 uur geleden