Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank ziet winst ruimschoots verdubbelen door hogere rente

De Volksbank ziet winst ruimschoots verdubbelen door hogere rente

UTRECHT (ANP) - De Volksbank, het moederbedrijf van ASN Bank, SNS, BLG Wonen en RegioBank, heeft in 2023 de winst meer dan verdubbeld, met name dankzij de gestegen rentetarieven. Daardoor kon de in 2013 genationaliseerde bank hogere marges maken op bijvoorbeeld spaargeld. De nettowinst ging met 240 miljoen euro omhoog tot 431 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder.

De Volksbank spreekt dan ook van "een gunstige rente-omgeving". De totale baten van de in Utrecht gevestigde bank stegen met 47 procent tot ruim 1,4 miljard euro. De Volksbank wil de Nederlandse staat, als enige aandeelhouder, een dividend betalen van 164 miljoen euro over 2023. Dat was nog 90 miljoen euro een jaar daarvoor.

In december werd nog bekend dat topman Martijn Gribnau in april vertrekt bij de Volksbank. De in 2020 aangestelde directeur besloot af te zien van een tweede termijn.

Witwassen

In een toelichting zegt Gribnau dat de Volksbank "uitstekende financiële resultaten" heeft behaald. Wel zag de bank de operationele kosten stijgen door onder meer hogere lonen, een toename van het aantal werknemers en initiatieven rond naleving van regelgeving voor banken, klantintegriteit en IT.

In augustus werd nog bekend dat de Volksbank niet genoeg deed om de risico's van witwassen en financieren van terrorisme tegen te gaan. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft toen ook aangekondigd een boete te willen opleggen. DNB gaf de Volksbank daarbij tot 1 april de tijd om zijn procedures te verbeteren.

Goede kandidaten

Volgens de Volksbank zijn daarop "de inspanningen om de vastgestelde tekortkomingen te verhelpen aanzienlijk opgevoerd". De bank verwacht te voldoen aan de eisen van DNB per 1 april op het gebied van risicoanalyse.

Gribnau zegt tegen het ANP dat het wel aan DNB is om te beoordelen of die inspanningen voldoende zijn. Over de hoogte van een eventuele boete kan hij niets zeggen. De topman zegt verder ervan "overtuigd" te zijn dat er goede kandidaten worden gevonden om hem op te volgen als bestuursvoorzitter van de Volksbank.

Meer uit Financieel

FNV: vrouwen harder geraakt door bezuinigingen nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.

30 minuten geleden
Hotels moeten schade door Booking.com aantonen, zegt rechter

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.

55 minuten geleden
Nederlandse schepen wachten op meer details over escorteplan VS

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."

1 uur geleden
Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

DEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.

1 uur geleden
Brussel wil 'Made in Europe' voor groene tech en elektrische auto

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.

1 uur geleden
KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

2 uur geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

3 uur geleden