Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank ziet winst ruimschoots verdubbelen door hogere rente

De Volksbank ziet winst ruimschoots verdubbelen door hogere rente

UTRECHT (ANP) - De Volksbank, het moederbedrijf van ASN Bank, SNS, BLG Wonen en RegioBank, heeft in 2023 de winst meer dan verdubbeld, met name dankzij de gestegen rentetarieven. Daardoor kon de in 2013 genationaliseerde bank hogere marges maken op bijvoorbeeld spaargeld. De nettowinst ging met 240 miljoen euro omhoog tot 431 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder.

De Volksbank spreekt dan ook van "een gunstige rente-omgeving". De totale baten van de in Utrecht gevestigde bank stegen met 47 procent tot ruim 1,4 miljard euro. De Volksbank wil de Nederlandse staat, als enige aandeelhouder, een dividend betalen van 164 miljoen euro over 2023. Dat was nog 90 miljoen euro een jaar daarvoor.

In december werd nog bekend dat topman Martijn Gribnau in april vertrekt bij de Volksbank. De in 2020 aangestelde directeur besloot af te zien van een tweede termijn.

Witwassen

In een toelichting zegt Gribnau dat de Volksbank "uitstekende financiële resultaten" heeft behaald. Wel zag de bank de operationele kosten stijgen door onder meer hogere lonen, een toename van het aantal werknemers en initiatieven rond naleving van regelgeving voor banken, klantintegriteit en IT.

In augustus werd nog bekend dat de Volksbank niet genoeg deed om de risico's van witwassen en financieren van terrorisme tegen te gaan. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft toen ook aangekondigd een boete te willen opleggen. DNB gaf de Volksbank daarbij tot 1 april de tijd om zijn procedures te verbeteren.

Goede kandidaten

Volgens de Volksbank zijn daarop "de inspanningen om de vastgestelde tekortkomingen te verhelpen aanzienlijk opgevoerd". De bank verwacht te voldoen aan de eisen van DNB per 1 april op het gebied van risicoanalyse.

Gribnau zegt tegen het ANP dat het wel aan DNB is om te beoordelen of die inspanningen voldoende zijn. Over de hoogte van een eventuele boete kan hij niets zeggen. De topman zegt verder ervan "overtuigd" te zijn dat er goede kandidaten worden gevonden om hem op te volgen als bestuursvoorzitter van de Volksbank.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

1 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

4 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

6 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

7 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

9 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

10 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden