Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank

De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank

UTRECHT (ANP) - De Volksbank is van plan om honderden filialen te sluiten van SNS en RegioBank. De stap maakt deel uit van de in november aangekondigde reorganisatie bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank. De bank liet daarbij al weten dat het aantal SNS-winkels en vestigingen van RegioBank zou worden teruggebracht, maar het aantal was nog onbekend.

Klanten kunnen op dit moment terecht bij in totaal 610 vestigingen van SNS en RegioBank. Dit aantal zal worden teruggebracht naar 320 tot 360 vestigingen. Van de 194 SNS-vestigingen zullen er 110 tot 130 overblijven. Bij RegioBank wordt het aantal teruggebracht van 416 naar 210 tot 230 vestigingen. De medewerkers die hierdoor worden geraakt, vallen onder de totale verwachte banenreductie van 700 tot 750 arbeidsplaatsen die de Volksbank vorige maand bekendmaakte.

Volgens topman Roland Boekhout van de Volksbank is de stap noodzakelijk om de bank commercieel slagvaardiger en financieel gezonder te maken. De bank wil daarbij zijn klanten gaan bedienen onder één merknaam, die binnenkort bekend wordt gemaakt. Dit stelt de Volksbank naar eigen zeggen in staat het totaal aantal vestigingen te verminderen, waarbij de landelijke dekking wordt behouden.

Franchisemodel

In de nieuwe opzet krijgen ook de klanten van ASN Bank toegang tot een lokale vestiging en kiest de bank voor het franchisemodel. De keuze voor het franchisemodel heeft impact op de 46 SNS-winkels die nu nog in eigen beheer zijn. De bank wil deze winkels waar mogelijk onderbrengen in het franchisemodel. Waar dit niet mogelijk is zullen ze worden gesloten. Voor de overige 148 SNS-winkels wordt, in overleg met de franchisenemers, het samenvoegen van vestigingen onderzocht en worden vestigingen gesloten.

RegioBank werkt samen met lokale zelfstandige adviseurs en in overleg met de franchisenemers wordt gekeken of deze vestigingen samengevoegd kunnen worden. Indien dit niet mogelijk is kan de samenwerking met de zelfstandig adviseur worden opgezegd. Daarnaast worden de contracten met zelfstandige adviseurs die willen stoppen, beëindigd. De Volksbank introduceert ook drie zogeheten 'flagship stores' voor financieel advies voor zowel particuliere als zakelijke klanten. Deze winkels komen in eigen beheer.

Meer uit Financieel

Koerssprong Intel op Wall Street na miljardeninvestering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.

43 minuten geleden
Trump en Starmer ondertekenen technologiepact

ELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.

53 minuten geleden
Economisch adviseur Trump: renteverlaging Fed goede eerste stap

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.

1 uur geleden
Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

2 uur geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

2 uur geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

3 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

4 uur geleden