De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank
UTRECHT (ANP) - De Volksbank is van plan om honderden filialen te sluiten van SNS en RegioBank. De stap maakt deel uit van de in november aangekondigde reorganisatie bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank. De bank liet daarbij al weten dat het aantal SNS-winkels en vestigingen van RegioBank zou worden teruggebracht, maar het aantal was nog onbekend.
Klanten kunnen op dit moment terecht bij in totaal 610 vestigingen van SNS en RegioBank. Dit aantal zal worden teruggebracht naar 320 tot 360 vestigingen. Van de 194 SNS-vestigingen zullen er 110 tot 130 overblijven. Bij RegioBank wordt het aantal teruggebracht van 416 naar 210 tot 230 vestigingen. De medewerkers die hierdoor worden geraakt, vallen onder de totale verwachte banenreductie van 700 tot 750 arbeidsplaatsen die de Volksbank vorige maand bekendmaakte.
Volgens topman Roland Boekhout van de Volksbank is de stap noodzakelijk om de bank commercieel slagvaardiger en financieel gezonder te maken. De bank wil daarbij zijn klanten gaan bedienen onder één merknaam, die binnenkort bekend wordt gemaakt. Dit stelt de Volksbank naar eigen zeggen in staat het totaal aantal vestigingen te verminderen, waarbij de landelijke dekking wordt behouden.
Franchisemodel
In de nieuwe opzet krijgen ook de klanten van ASN Bank toegang tot een lokale vestiging en kiest de bank voor het franchisemodel. De keuze voor het franchisemodel heeft impact op de 46 SNS-winkels die nu nog in eigen beheer zijn. De bank wil deze winkels waar mogelijk onderbrengen in het franchisemodel. Waar dit niet mogelijk is zullen ze worden gesloten. Voor de overige 148 SNS-winkels wordt, in overleg met de franchisenemers, het samenvoegen van vestigingen onderzocht en worden vestigingen gesloten.
RegioBank werkt samen met lokale zelfstandige adviseurs en in overleg met de franchisenemers wordt gekeken of deze vestigingen samengevoegd kunnen worden. Indien dit niet mogelijk is kan de samenwerking met de zelfstandig adviseur worden opgezegd. Daarnaast worden de contracten met zelfstandige adviseurs die willen stoppen, beëindigd. De Volksbank introduceert ook drie zogeheten 'flagship stores' voor financieel advies voor zowel particuliere als zakelijke klanten. Deze winkels komen in eigen beheer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
3 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
3 uur geleden