Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank

De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank

UTRECHT (ANP) - De Volksbank is van plan om honderden filialen te sluiten van SNS en RegioBank. De stap maakt deel uit van de in november aangekondigde reorganisatie bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank. De bank liet daarbij al weten dat het aantal SNS-winkels en vestigingen van RegioBank zou worden teruggebracht, maar het aantal was nog onbekend.

Klanten kunnen op dit moment terecht bij in totaal 610 vestigingen van SNS en RegioBank. Dit aantal zal worden teruggebracht naar 320 tot 360 vestigingen. Van de 194 SNS-vestigingen zullen er 110 tot 130 overblijven. Bij RegioBank wordt het aantal teruggebracht van 416 naar 210 tot 230 vestigingen. De medewerkers die hierdoor worden geraakt, vallen onder de totale verwachte banenreductie van 700 tot 750 arbeidsplaatsen die de Volksbank vorige maand bekendmaakte.

Volgens topman Roland Boekhout van de Volksbank is de stap noodzakelijk om de bank commercieel slagvaardiger en financieel gezonder te maken. De bank wil daarbij zijn klanten gaan bedienen onder één merknaam, die binnenkort bekend wordt gemaakt. Dit stelt de Volksbank naar eigen zeggen in staat het totaal aantal vestigingen te verminderen, waarbij de landelijke dekking wordt behouden.

Franchisemodel

In de nieuwe opzet krijgen ook de klanten van ASN Bank toegang tot een lokale vestiging en kiest de bank voor het franchisemodel. De keuze voor het franchisemodel heeft impact op de 46 SNS-winkels die nu nog in eigen beheer zijn. De bank wil deze winkels waar mogelijk onderbrengen in het franchisemodel. Waar dit niet mogelijk is zullen ze worden gesloten. Voor de overige 148 SNS-winkels wordt, in overleg met de franchisenemers, het samenvoegen van vestigingen onderzocht en worden vestigingen gesloten.

RegioBank werkt samen met lokale zelfstandige adviseurs en in overleg met de franchisenemers wordt gekeken of deze vestigingen samengevoegd kunnen worden. Indien dit niet mogelijk is kan de samenwerking met de zelfstandig adviseur worden opgezegd. Daarnaast worden de contracten met zelfstandige adviseurs die willen stoppen, beëindigd. De Volksbank introduceert ook drie zogeheten 'flagship stores' voor financieel advies voor zowel particuliere als zakelijke klanten. Deze winkels komen in eigen beheer.

Meer uit Financieel

Greenpeace dreigt met rechtszaak tegen vleesverwerker JBS

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace dreigt met een rechtszaak in Nederland tegen JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld. De organisatie wil uitbreidingsplannen in Nigeria blokkeren.

3 minuten geleden
FT: investeerder KKR verkent verkoop maker Becel en Blue Band

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR onderzoekt de verkoop van Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli. De Amerikanen mikken op een deal voor het voormalige Unilever-onderdeel ter waarde van maximaal 10 miljard dollar (8,5 miljard euro), meldt Financial Times op basis van betrokkenen bij de zaak.

4 minuten geleden
ING voert winst op en kondigt nieuwe aandeleninkoop aan

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.

35 minuten geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie stijgen door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

55 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent in april door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.

1 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

1 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt opnieuw afgenomen, constateert CBS

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.

1 uur geleden