Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank

De Volksbank sluit honderden filialen SNS en RegioBank

UTRECHT (ANP) - De Volksbank is van plan om honderden filialen te sluiten van SNS en RegioBank. De stap maakt deel uit van de in november aangekondigde reorganisatie bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank. De bank liet daarbij al weten dat het aantal SNS-winkels en vestigingen van RegioBank zou worden teruggebracht, maar het aantal was nog onbekend.

Klanten kunnen op dit moment terecht bij in totaal 610 vestigingen van SNS en RegioBank. Dit aantal zal worden teruggebracht naar 320 tot 360 vestigingen. Van de 194 SNS-vestigingen zullen er 110 tot 130 overblijven. Bij RegioBank wordt het aantal teruggebracht van 416 naar 210 tot 230 vestigingen. De medewerkers die hierdoor worden geraakt, vallen onder de totale verwachte banenreductie van 700 tot 750 arbeidsplaatsen die de Volksbank vorige maand bekendmaakte.

Volgens topman Roland Boekhout van de Volksbank is de stap noodzakelijk om de bank commercieel slagvaardiger en financieel gezonder te maken. De bank wil daarbij zijn klanten gaan bedienen onder één merknaam, die binnenkort bekend wordt gemaakt. Dit stelt de Volksbank naar eigen zeggen in staat het totaal aantal vestigingen te verminderen, waarbij de landelijke dekking wordt behouden.

Franchisemodel

In de nieuwe opzet krijgen ook de klanten van ASN Bank toegang tot een lokale vestiging en kiest de bank voor het franchisemodel. De keuze voor het franchisemodel heeft impact op de 46 SNS-winkels die nu nog in eigen beheer zijn. De bank wil deze winkels waar mogelijk onderbrengen in het franchisemodel. Waar dit niet mogelijk is zullen ze worden gesloten. Voor de overige 148 SNS-winkels wordt, in overleg met de franchisenemers, het samenvoegen van vestigingen onderzocht en worden vestigingen gesloten.

RegioBank werkt samen met lokale zelfstandige adviseurs en in overleg met de franchisenemers wordt gekeken of deze vestigingen samengevoegd kunnen worden. Indien dit niet mogelijk is kan de samenwerking met de zelfstandig adviseur worden opgezegd. Daarnaast worden de contracten met zelfstandige adviseurs die willen stoppen, beëindigd. De Volksbank introduceert ook drie zogeheten 'flagship stores' voor financieel advies voor zowel particuliere als zakelijke klanten. Deze winkels komen in eigen beheer.

Meer uit Financieel

Verlies easyJet loopt op door investeringen in Italië

LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.

15 minuten geleden
ING licht hoger in groene AEX-index na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING ging donderdag licht omhoog op de Amsterdamse beurs. De grootste bank van Nederland zag de winst in het laatste kwartaal van 2025 flink stijgen. Topman Steven van Rijswijk sprak van een sterke commerciële groei en gedisciplineerd kostenbeheer, ondanks de "aanhoudende geopolitieke onzekerheid". Ook 2026 belooft volgens de topman een sterk jaar te worden voor de bank. Voor 2027 zijn de vooruitzichten daarnaast verhoogd. Het aandeel werd 0,4 procent hoger gezet.

26 minuten geleden
Michiel Lap volgt Tom de Swaan op als voorzitter bij ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft Michiel Lap benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij volgt Tom de Swaan op, die na bijna acht jaar terugtreedt als voorzitter.

45 minuten geleden
Action opende vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels

ZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.

1 uur geleden
PostNL wil dat pakketbezorgers alle rouwkaarten gaan bezorgen

DEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.

1 uur geleden
Vraag naar geheugenchips voor AI bezorgt Samsung recordresultaat

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.

1 uur geleden
Olieconcern Lukoil verkoopt onderdelen buiten Rusland aan Carlyle

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.

1 uur geleden