Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank schaft negatieve rente vanaf oktober af

De Volksbank schaft negatieve rente vanaf oktober af

UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat zijn klanten vanaf 1 oktober dit jaar geen negatieve rente meer in rekening brengen. De stap volgt op de renteverhoging met 0,5 procentpunt die de Europese Centrale Bank (ECB) vorige week doorvoerde. De ECB maakte daarmee een einde aan een periode van negatieve rentes in de eurozone, die acht jaar duurde.

Eerder kondigde concurrent Rabobank al aan vanaf 1 augustus de negatieve rente volledig af te schaffen. De Volksbank, eigenaar van SNS, ASN Bank en RegioBank, schroeft de rente op met 0,5 procentpunt naar nul procent voor particuliere en zakelijke klanten met een saldo boven 100.000 euro op spaar- en betaalrekeningen en het gelddeel van beleggingsrekeningen. Voor klanten met een saldo tot en met 100.000 euro werd al geen negatieve rente in rekening gebracht en verandert er niets.

"We kunnen de rente aanpassen mede als gevolg van de door de ECB aangekondigde rentewijziging. Ik ben blij dat er met deze rentestap voor nu een einde komt aan negatieve rente voor onze klanten", zei topman Martijn Gribnau van de Volksbank.

Meer uit Financieel

Totale marktwaarde cryptomunten voor het eerst boven 4 biljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.

52 minuten geleden
Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

11 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

12 uur geleden
Damen Shipyards wil dat OM afziet van verdenking sanctieomzeiling

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.

13 uur geleden
FT: Trump dringt aan op heffing van minstens 15 procent voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).

13 uur geleden
AEX-index eindigt lager, opnieuw koersverlies voor ASML

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geëindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.

16 uur geleden
Ruim 100.000 aanvragen voor Noodfonds Energie goedgekeurd

ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.

17 uur geleden