De Volksbank kiest voor ASN Bank als dochtermerk
UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat verder met het dochtermerk ASN Bank en neemt afscheid van de merken SNS en RegioBank. Die stap is onderdeel van een grote reorganisatie bij de staatsbank, waarbij ook veel banen komen te vervallen en honderden kantoren van SNS en RegioBank worden gesloten.
Het was al bekend dat de Volksbank zijn klanten wilde gaan bedienen onder één nieuwe merknaam, maar tot dusver was nog niet bekend welke naam dat zou worden. Op termijn wordt ook BLG Wonen vervangen door ASN Bank en dat geldt ook voor moederbedrijf de Volksbank.
Met de reorganisatie wil topman Roland Boekhout de Volksbank slagvaardiger en financieel gezonder maken. Er komen 700 tot 750 arbeidsplaatsen te vervallen bij de bank die nu ongeveer 4500 werknemers telt. Dat banenverlies moet een jaarlijkse structurele kostenbesparing van 70 miljoen euro opleveren. Die ingreep in het personeelsbestand moet voor 1 juli worden afgerond.
'Toekomstgericht'
De bank stelt dat met de keuze voor ASN Bank wordt voortgebouwd "op de sterke positie die het merk al sinds de oprichting in 1960 heeft verworven als pionier in duurzaam en maatschappelijk verantwoord bankieren". Klanten zullen stap voor stap overgaan naar ASN Bank, in overleg met de franchisenemers en distributiepartners. Dat proces begint volgend jaar en moet dan binnen drie jaar worden afgerond.
"Met de keuze voor ASN Bank zetten we een belangrijke stap naar een toekomstgerichte, financieel sterke bank die logischerwijs voortbouwt op het brede maatschappelijke fundament dat door onze huidige vier merken succesvol is gelegd", aldus Boekhout. In totaal heeft de Volksbank ongeveer 3 miljoen klanten, waarvan 800.000 bij de huidige ASN Bank.
Privatisering
Het financiële concern neemt een buitengewone last tot 360 miljoen euro voor de herstructurering. Die last zal volgens het bedrijf een aanzienlijke impact hebben op de jaarwinst, maar er wordt wel verwacht dat er een positief nettoresultaat wordt behaald over 2024. In die voorziening zijn ook extra kosten opgenomen om het toezicht op witwaspraktijken te versterken. Daar worden tijdelijk extra mensen van buitenaf voor aangenomen.
De Volksbank kwam in 2013 in staatshanden door de nationalisatie van SNS Reaal. De overheid zag zich destijds genoodzaakt in te grijpen bij het noodlijdende bank- en verzekeringsconcern. Momenteel wordt door het kabinet een privatisering van de bank onderzocht. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer ziet daar vooralsnog weinig in.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
9 uur geleden