De Volksbank kiest voor ASN Bank als dochtermerk
UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat verder met het dochtermerk ASN Bank en neemt afscheid van de merken SNS en RegioBank. Die stap is onderdeel van een grote reorganisatie bij de staatsbank, waarbij ook veel banen komen te vervallen en honderden kantoren van SNS en RegioBank worden gesloten.
Het was al bekend dat de Volksbank zijn klanten wilde gaan bedienen onder één nieuwe merknaam, maar tot dusver was nog niet bekend welke naam dat zou worden. Op termijn wordt ook BLG Wonen vervangen door ASN Bank en dat geldt ook voor moederbedrijf de Volksbank.
Met de reorganisatie wil topman Roland Boekhout de Volksbank slagvaardiger en financieel gezonder maken. Er komen 700 tot 750 arbeidsplaatsen te vervallen bij de bank die nu ongeveer 4500 werknemers telt. Dat banenverlies moet een jaarlijkse structurele kostenbesparing van 70 miljoen euro opleveren. Die ingreep in het personeelsbestand moet voor 1 juli worden afgerond.
'Toekomstgericht'
De bank stelt dat met de keuze voor ASN Bank wordt voortgebouwd "op de sterke positie die het merk al sinds de oprichting in 1960 heeft verworven als pionier in duurzaam en maatschappelijk verantwoord bankieren". Klanten zullen stap voor stap overgaan naar ASN Bank, in overleg met de franchisenemers en distributiepartners. Dat proces begint volgend jaar en moet dan binnen drie jaar worden afgerond.
"Met de keuze voor ASN Bank zetten we een belangrijke stap naar een toekomstgerichte, financieel sterke bank die logischerwijs voortbouwt op het brede maatschappelijke fundament dat door onze huidige vier merken succesvol is gelegd", aldus Boekhout. In totaal heeft de Volksbank ongeveer 3 miljoen klanten, waarvan 800.000 bij de huidige ASN Bank.
Privatisering
Het financiële concern neemt een buitengewone last tot 360 miljoen euro voor de herstructurering. Die last zal volgens het bedrijf een aanzienlijke impact hebben op de jaarwinst, maar er wordt wel verwacht dat er een positief nettoresultaat wordt behaald over 2024. In die voorziening zijn ook extra kosten opgenomen om het toezicht op witwaspraktijken te versterken. Daar worden tijdelijk extra mensen van buitenaf voor aangenomen.
De Volksbank kwam in 2013 in staatshanden door de nationalisatie van SNS Reaal. De overheid zag zich destijds genoodzaakt in te grijpen bij het noodlijdende bank- en verzekeringsconcern. Momenteel wordt door het kabinet een privatisering van de bank onderzocht. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer ziet daar vooralsnog weinig in.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
29 minuten geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
1 uur geledenONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
3 uur geleden