De Volksbank kiest voor ASN Bank als dochtermerk
UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat verder met het dochtermerk ASN Bank en neemt afscheid van de merken SNS en RegioBank. Die stap is onderdeel van een grote reorganisatie bij de staatsbank, waarbij ook veel banen komen te vervallen en honderden kantoren van SNS en RegioBank worden gesloten.
Het was al bekend dat de Volksbank zijn klanten wilde gaan bedienen onder één nieuwe merknaam, maar tot dusver was nog niet bekend welke naam dat zou worden. Op termijn wordt ook BLG Wonen vervangen door ASN Bank en dat geldt ook voor moederbedrijf de Volksbank.
Met de reorganisatie wil topman Roland Boekhout de Volksbank slagvaardiger en financieel gezonder maken. Er komen 700 tot 750 arbeidsplaatsen te vervallen bij de bank die nu ongeveer 4500 werknemers telt. Dat banenverlies moet een jaarlijkse structurele kostenbesparing van 70 miljoen euro opleveren. Die ingreep in het personeelsbestand moet voor 1 juli worden afgerond.
'Toekomstgericht'
De bank stelt dat met de keuze voor ASN Bank wordt voortgebouwd "op de sterke positie die het merk al sinds de oprichting in 1960 heeft verworven als pionier in duurzaam en maatschappelijk verantwoord bankieren". Klanten zullen stap voor stap overgaan naar ASN Bank, in overleg met de franchisenemers en distributiepartners. Dat proces begint volgend jaar en moet dan binnen drie jaar worden afgerond.
"Met de keuze voor ASN Bank zetten we een belangrijke stap naar een toekomstgerichte, financieel sterke bank die logischerwijs voortbouwt op het brede maatschappelijke fundament dat door onze huidige vier merken succesvol is gelegd", aldus Boekhout. In totaal heeft de Volksbank ongeveer 3 miljoen klanten, waarvan 800.000 bij de huidige ASN Bank.
Privatisering
Het financiële concern neemt een buitengewone last tot 360 miljoen euro voor de herstructurering. Die last zal volgens het bedrijf een aanzienlijke impact hebben op de jaarwinst, maar er wordt wel verwacht dat er een positief nettoresultaat wordt behaald over 2024. In die voorziening zijn ook extra kosten opgenomen om het toezicht op witwaspraktijken te versterken. Daar worden tijdelijk extra mensen van buitenaf voor aangenomen.
De Volksbank kwam in 2013 in staatshanden door de nationalisatie van SNS Reaal. De overheid zag zich destijds genoodzaakt in te grijpen bij het noodlijdende bank- en verzekeringsconcern. Momenteel wordt door het kabinet een privatisering van de bank onderzocht. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer ziet daar vooralsnog weinig in.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
10 uur geleden