Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank kan nog niet op eigen benen

De Volksbank kan nog niet op eigen benen

DEN HAAG (ANP) - De Volksbank is nog niet gereed om op eigen benen verder te gaan. De bank achter merken als BLG Wonen, SNS, ASN Bank en RegioBank heeft mede door de lage rentestanden zijn financiële positie niet voldoend verbeterd. Daar doet ook de nieuwe strategie die eerder dit jaar werd gepresenteerd niets aan af. Sowieso is het niet aan het huidige demissionaire kabinet om over de toekomst van de Volksbank te beslissen.

Dat schrijft demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën in de zogeheten voortgangsrapportage. De Volksbank is sinds de nationalisatie van het oude SNS Reaal in 2013 in handen van de Nederlandse staat. Die pompte eerder dik 2 miljard euro in de organisatie.

Volgens de minister zijn de marktomstandigheden de laatste tijd niet verbeterd. De bank wist de kosten evenwel terug te brengen en zorgde er ook voor dat het geld op meerdere manieren werd verdiend. Maar volgens de NLFI, de stichting die de staatsdeelnemingen in financiële instellingen beheert, is het succes van de nieuwe strategie voor een groot deel afhankelijk van de opbrengsten uit rente.

Veuger

De ontwikkeling van de rente is evenwel niet iets wat de bank zelf in de hand heeft. Het kan om die reden nog jaren duren alvorens de nieuwe koers zich ook uitbetaalt. Daarbij zal de bank eerst flink moeten investeren.

De laatste tijd rommelt het behoorlijk in de top van de bank. Zo werd financieel directeur Pieter Veuger vorig jaar ontslagen. Volgens de gewezen bestuurder was dat onterecht. Hij eist een schadevergoeding. Veuger zou met een lange lijst van mensen zijn gekomen die hij als getuige wil horen in de rechtszaal. Hoekstra is er daar een van.

Onafhankelijk onderzoek

Het ontslag van Veuger kwam vorig jaar op een moment dat hij pas een aantal maanden in dienst was. Later vertrok ook operationeel directeur Mirjam Verhoeven, na meningsverschillen over de gang van zaken, het te voeren beleid en de te volgen koers. En dit jaar kondigde president-commissaris Jan van Rutte aan de bank nog voor het aflopen van zijn tweede termijn te zullen verlaten.

De Volksbank liet eerder al onafhankelijk onderzoek doen naar de verstoorde verhoudingen in de top van de bank. Die ontstonden door misverstanden over de precieze taken van directeuren en die spanningen leidden incidenteel tot onderling "pestgedrag", intimidatie en een "onveilige werksituatie" voor sommigen.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

8 minuten geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

42 minuten geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

2 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

2 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld. De bedrijven moeten wat de juryleden betreft een schadevergoeding van 3 miljoen dollar betalen.

3 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

3 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

4 uur geleden