Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank houdt winst in eerste jaarhelft stabiel

De Volksbank houdt winst in eerste jaarhelft stabiel

UTRECHT (ANP) - De Volksbank heeft over de eerste zes maanden van het jaar een winst van 95 miljoen euro in de boeken gezet. Daarmee hield het concern achter onder meer SNS en RegioBank 1 miljoen euro meer over onder de streep in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

De Volksbank merkte dat meer klanten zich met financiële producten indekten tegen de stijgende marktrente. Daar werd door het concern meer geld mee verdiend. Daarnaast stegen de inkomsten uit provisies en beheervergoedingen met een vijfde. De Volksbank zag de totale baten met 11 procent stijgen tot 463 miljoen euro.

Topman Martijn Gribnau legt in een toelichting op de cijfers uit dat hij vooral blij is dat het de Volksbank lukt om qua inkomsten minder renteafhankelijk te worden. De rentebaten vielen 5 procent lager uit. Om minder afhankelijk te worden van de rente-inkomsten wordt breed ingezet op andere inkomstenbronnen, onder meer door klanten die maar een product bij de bank hebben te verleiden meer diensten af te nemen.

Rentes

Oplopende rentes, mits dat niet te snel gebeurt, kunnen het resultaat van de bank de komende tijd positief beïnvloeden. Gribnau wijst erop dat een te snelle rentestijging voor problemen bij klanten zou kunnen zorgen, zeker omdat de huidige marktomstandigheden volgens hem op zijn zachtst gezegd "bijzonder" zijn. Gribnau doelt onder andere op de geopolitieke spanningen, de hoge inflatie en de problemen in de leveringsketen die het sentiment goeddeels bepalen. Daarnaast is de coronacrisis nog altijd niet op zijn einde.

Ondanks de genoemde problemen merkt de Volksbank nog geen hogere instroom bij de divisie Financiële Zorg voor probleemklanten. "Sterker nog. Daar is sprake van uitstroom", aldus de Volksbank-topman. Hij zegt daar gelijk bij dat dit niet betekent dat er geen problemen zijn of kunnen gaan ontstaan. Daarom is de bank voorzichtig. "De recessie klopt op de deur", waarschuwt hij. "We zien het nog niet, maar we houden er rekening mee dat er wat staat te gebeuren in de markt."

Meer uit Financieel

IMF stelt groeiverwachting wereldeconomie iets naar boven bij

BRUSSEL (ANP) - De wereldwijde economie groeit dit jaar naar verwachting iets harder dan eerder werd gedacht. Dat heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) maandag bekendgemaakt. Het fonds heeft zijn raming voor de mondiale groei licht naar boven bijgesteld. De verwachting voor de Nederlandse economie is hetzelfde gebleven ten opzichte van de vorige raming in oktober.

3 minuten geleden
Noorse premier noemt heffingen om Groenland onacceptabel

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft maandag met afschuw gereageerd op de door Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor Europese landen die militairen naar Groenland sturen. Støre noemt de heffingen "onacceptabel". Noorwegen is, net als Nederland, een van de acht landen waarvoor de maatregel geldt.

44 minuten geleden
AEX-index zakt onder 1000 punten na heffingen Trump om Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.

1 uur geleden
OESO waarschuwt voor te grote afhankelijkheid van AI in onderwijs

PARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.

1 uur geleden
Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

1 uur geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

2 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden