Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank houdt winst in eerste jaarhelft stabiel

De Volksbank houdt winst in eerste jaarhelft stabiel

UTRECHT (ANP) - De Volksbank heeft over de eerste zes maanden van het jaar een winst van 95 miljoen euro in de boeken gezet. Daarmee hield het concern achter onder meer SNS en RegioBank 1 miljoen euro meer over onder de streep in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

De Volksbank merkte dat meer klanten zich met financiële producten indekten tegen de stijgende marktrente. Daar werd door het concern meer geld mee verdiend. Daarnaast stegen de inkomsten uit provisies en beheervergoedingen met een vijfde. De Volksbank zag de totale baten met 11 procent stijgen tot 463 miljoen euro.

Topman Martijn Gribnau legt in een toelichting op de cijfers uit dat hij vooral blij is dat het de Volksbank lukt om qua inkomsten minder renteafhankelijk te worden. De rentebaten vielen 5 procent lager uit. Om minder afhankelijk te worden van de rente-inkomsten wordt breed ingezet op andere inkomstenbronnen, onder meer door klanten die maar een product bij de bank hebben te verleiden meer diensten af te nemen.

Rentes

Oplopende rentes, mits dat niet te snel gebeurt, kunnen het resultaat van de bank de komende tijd positief beïnvloeden. Gribnau wijst erop dat een te snelle rentestijging voor problemen bij klanten zou kunnen zorgen, zeker omdat de huidige marktomstandigheden volgens hem op zijn zachtst gezegd "bijzonder" zijn. Gribnau doelt onder andere op de geopolitieke spanningen, de hoge inflatie en de problemen in de leveringsketen die het sentiment goeddeels bepalen. Daarnaast is de coronacrisis nog altijd niet op zijn einde.

Ondanks de genoemde problemen merkt de Volksbank nog geen hogere instroom bij de divisie Financiële Zorg voor probleemklanten. "Sterker nog. Daar is sprake van uitstroom", aldus de Volksbank-topman. Hij zegt daar gelijk bij dat dit niet betekent dat er geen problemen zijn of kunnen gaan ontstaan. Daarom is de bank voorzichtig. "De recessie klopt op de deur", waarschuwt hij. "We zien het nog niet, maar we houden er rekening mee dat er wat staat te gebeuren in de markt."

Meer uit Financieel

Vertrouwen van consumenten in mei verder afgenomen

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in mei verder verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. In april liet het consumentenvertrouwen al de op een na grootste daling ooit zien. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

7 minuten geleden
Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

5 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

8 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

8 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

11 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

12 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

13 uur geleden