De Terugreis valt af voor Oscar, wel korte films op shortlist
LOS ANGELES (ANP) - De tragikomische film De Terugreis maakt geen kans meer op een Oscar. De film van Jelle de Jonge heeft de shortlist van de categorie International Feature Film niet gehaald, maakte The Academy dinsdag bekend. Wel haalden de korte films Wander to Wonder van Nina Gantz en I'm Not a Robot van Victoria Warmerdam de shortlist van respectievelijk Animated Short Film en Live Action Short Film. Halina Reijns Babygirl is geselecteerd in de categorie Music (Original Score).
De Terugreis was dit jaar de Nederlandse inzending voor de prestigieuze Amerikaanse filmprijzen. De film, in september winnaar van het Gouden Kalf voor beste film, gaat over een ouder koppel dat op reis gaat naar Spanje om een zieke oude vriend op te zoeken. Onderweg komen zij erachter dat de ouderdom zijn tol eist en dat zij zich opnieuw tot elkaar moeten leren verhouden. Martin van Waardenberg en Leny Breederveld spelen de hoofdrollen.
De laatste keer dat een Nederlandse productie de shortlist haalde was in 2014, toen Lucia de B. de lijst van International Feature Film haalde. De laatste daadwerkelijke nominatie was in 2003 voor De Tweeling. In 1997 was Karakter de laatste Nederlandse winnaar.
De Oscars worden op 2 maart voor de 97e keer uitgereikt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
13 uur geleden