Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Terugreis beste film, meeste Kalveren voor Hardcore Never Dies

De Terugreis beste film, meeste Kalveren voor Hardcore Never Dies

UTRECHT (ANP) - De Terugreis heeft vrijdagavond bij de uitreiking van de Gouden Kalveren de belangrijkste prijs gewonnen. De tragikomische film van Jelle de Jonge werd uitgeroepen tot beste film. Hoofdrolspeelster Leny Breederveld kreeg het Kalf voor beste hoofdrol.

De meeste prijzen gingen in Utrecht met vier stuks naar Hardcore Never Dies. De film was met tien nominaties vooraf een van de favorieten, maar verzilverde alleen zijn kansen in de kleinere categorieën. De film over de gabberbeweging van de jaren negentig kreeg de Gouden Kalveren voor beste sound design, beste muziek, beste production design en beste costume design.

Drie Kalveren gingen naar Dit is geen kerstfilm. De komedie kreeg de awards voor beste regie (Michael Middelkoop) en beste scenario en actrice Laura Bakker kreeg het beeldje in de categorie beste bijrol. Ook De bezette stad van Steve McQueen (beste camera, beste montage en beste lange documentaire) ging met drie prijzen naar huis. Bakker mocht nog een tweede keer het podium op, omdat ze ook het Kalf voor beste hoofdrol in een korte film won voor haar rol in Marleen.

De Joodse Raad

Het veelgeprezen De Joodse Raad werd uitgeroepen tot beste dramaserie. Ook kreeg de EO-productie een Kalf voor beste scenario. Michiel van Erp werd bekroond met het Kalf voor beste regie voor zijn werk aan Een van ons, de serie die geïnspireerd is op de moord op Marianne Vaatstra. Actrice Abke Haring, die in de Canal+-serie de vrouw van de dader speelt, kreeg de prijs voor beste hoofdrol in een dramaserie. Bilal El Aoumari mocht de award voor beste bijrol voor zijn rol in Laura H. ophalen.

Begin september werd al door de organisatie van het Nederlands Film Festival bekendgemaakt dat het Gouden Kalf van het Publiek dit jaar naar Bon Bini: Bangkok Nights gaat. De film trok in het afgelopen jaar de meeste bioscoopbezoekers.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

4 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

7 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

7 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

8 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

10 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

12 uur geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

12 uur geleden