De Terugreis beste film, meeste Kalveren voor Hardcore Never Dies
UTRECHT (ANP) - De Terugreis heeft vrijdagavond bij de uitreiking van de Gouden Kalveren de belangrijkste prijs gewonnen. De tragikomische film van Jelle de Jonge werd uitgeroepen tot beste film. Hoofdrolspeelster Leny Breederveld kreeg het Kalf voor beste hoofdrol.
De meeste prijzen gingen in Utrecht met vier stuks naar Hardcore Never Dies. De film was met tien nominaties vooraf een van de favorieten, maar verzilverde alleen zijn kansen in de kleinere categorieën. De film over de gabberbeweging van de jaren negentig kreeg de Gouden Kalveren voor beste sound design, beste muziek, beste production design en beste costume design.
Drie Kalveren gingen naar Dit is geen kerstfilm. De komedie kreeg de awards voor beste regie (Michael Middelkoop) en beste scenario en actrice Laura Bakker kreeg het beeldje in de categorie beste bijrol. Ook De bezette stad van Steve McQueen (beste camera, beste montage en beste lange documentaire) ging met drie prijzen naar huis. Bakker mocht nog een tweede keer het podium op, omdat ze ook het Kalf voor beste hoofdrol in een korte film won voor haar rol in Marleen.
De Joodse Raad
Het veelgeprezen De Joodse Raad werd uitgeroepen tot beste dramaserie. Ook kreeg de EO-productie een Kalf voor beste scenario. Michiel van Erp werd bekroond met het Kalf voor beste regie voor zijn werk aan Een van ons, de serie die geïnspireerd is op de moord op Marianne Vaatstra. Actrice Abke Haring, die in de Canal+-serie de vrouw van de dader speelt, kreeg de prijs voor beste hoofdrol in een dramaserie. Bilal El Aoumari mocht de award voor beste bijrol voor zijn rol in Laura H. ophalen.
Begin september werd al door de organisatie van het Nederlands Film Festival bekendgemaakt dat het Gouden Kalf van het Publiek dit jaar naar Bon Bini: Bangkok Nights gaat. De film trok in het afgelopen jaar de meeste bioscoopbezoekers.
Meer uit Binnenland
WOERDEN (ANP) - Loodgieters, dakdekkers en rioolservicebedrijven krijgen het de komende dagen extra druk nu de temperaturen weer gaan oplopen. Techniek Nederland verwacht dat de dooi tot veel problemen met dakgoten, waterleidingen en rioleringen zal leiden. "In veel gevallen wordt de schade door vorst en sneeuw pas zichtbaar wanneer het gaat dooien", zegt een woordvoerder. "Zonder tijdige controle kan dit leiden tot lekkages, waterschade en hoge herstelkosten."
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben de werkgevers in de jeugdzorg een ultimatum gestuurd. Die moeten voor maandag 19 januari ingaan op de cao-eisen, anders komen er acties.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
12 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
12 uur geleden