Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Terugreis beste film, meeste Kalveren voor Hardcore Never Dies

De Terugreis beste film, meeste Kalveren voor Hardcore Never Dies

UTRECHT (ANP) - De Terugreis heeft vrijdagavond bij de uitreiking van de Gouden Kalveren de belangrijkste prijs gewonnen. De tragikomische film van Jelle de Jonge werd uitgeroepen tot beste film. Hoofdrolspeelster Leny Breederveld kreeg het Kalf voor beste hoofdrol.

De meeste prijzen gingen in Utrecht met vier stuks naar Hardcore Never Dies. De film was met tien nominaties vooraf een van de favorieten, maar verzilverde alleen zijn kansen in de kleinere categorieën. De film over de gabberbeweging van de jaren negentig kreeg de Gouden Kalveren voor beste sound design, beste muziek, beste production design en beste costume design.

Drie Kalveren gingen naar Dit is geen kerstfilm. De komedie kreeg de awards voor beste regie (Michael Middelkoop) en beste scenario en actrice Laura Bakker kreeg het beeldje in de categorie beste bijrol. Ook De bezette stad van Steve McQueen (beste camera, beste montage en beste lange documentaire) ging met drie prijzen naar huis. Bakker mocht nog een tweede keer het podium op, omdat ze ook het Kalf voor beste hoofdrol in een korte film won voor haar rol in Marleen.

De Joodse Raad

Het veelgeprezen De Joodse Raad werd uitgeroepen tot beste dramaserie. Ook kreeg de EO-productie een Kalf voor beste scenario. Michiel van Erp werd bekroond met het Kalf voor beste regie voor zijn werk aan Een van ons, de serie die geïnspireerd is op de moord op Marianne Vaatstra. Actrice Abke Haring, die in de Canal+-serie de vrouw van de dader speelt, kreeg de prijs voor beste hoofdrol in een dramaserie. Bilal El Aoumari mocht de award voor beste bijrol voor zijn rol in Laura H. ophalen.

Begin september werd al door de organisatie van het Nederlands Film Festival bekendgemaakt dat het Gouden Kalf van het Publiek dit jaar naar Bon Bini: Bangkok Nights gaat. De film trok in het afgelopen jaar de meeste bioscoopbezoekers.

Meer uit Binnenland

Bestuurder om het leven gekomen bij verkeersongeval in Wanssum

WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.

2 uur geleden
Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

8 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

9 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

10 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

10 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

12 uur geleden
Drukste avondspits van het jaar, meer dan 1200 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.

12 uur geleden