De Rossi heeft heimwee en stopt met voetballen
BUENOS AIRES (ANP) - Daniele De Rossi stopt een half jaar eerder dan gepland als professioneel voetballer. De Italiaan, uitkomend voor het Argentijnse Boca Juniors, heeft heimwee en laat zijn contract ontbinden.
"Ik ben niet geblesseerd", vertelde de 36-jarige middenvelder maandag op een persconferentie. "Maar ik moet terug naar mijn familie. Ik mis mijn dochter en zij mist mij. Dus ik moet naar huis. Mijn loopbaan is nu definitief over."
De Rossi tekende afgelopen zomer een contract voor een seizoen bij Boca Juniors. Hij kwam transfervrij over van AS Roma, de club waar hij in de schaduw van aanvaller Francesco Totti uitgroeide tot een tweede boegbeeld. De Rossi speelde in achttien jaar 616 duels voor de Romeinse club. Alleen Totti had meer wedstrijden (786) achter zijn naam.
De Rossi had een functie in de directie van AS Roma afgewezen nadat de club zijn contract niet wilde verlengen. De Rossi kwam 117 keer uit voor de nationale voetbalploeg van Italië, waarmee hij in 2006 de wereldtitel veroverde. In de na strafschoppen gewonnen finale tegen Frankrijk viel hij na rust in.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
32 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden