De Rossi heeft heimwee en stopt met voetballen
BUENOS AIRES (ANP) - Daniele De Rossi stopt een half jaar eerder dan gepland als professioneel voetballer. De Italiaan, uitkomend voor het Argentijnse Boca Juniors, heeft heimwee en laat zijn contract ontbinden.
"Ik ben niet geblesseerd", vertelde de 36-jarige middenvelder maandag op een persconferentie. "Maar ik moet terug naar mijn familie. Ik mis mijn dochter en zij mist mij. Dus ik moet naar huis. Mijn loopbaan is nu definitief over."
De Rossi tekende afgelopen zomer een contract voor een seizoen bij Boca Juniors. Hij kwam transfervrij over van AS Roma, de club waar hij in de schaduw van aanvaller Francesco Totti uitgroeide tot een tweede boegbeeld. De Rossi speelde in achttien jaar 616 duels voor de Romeinse club. Alleen Totti had meer wedstrijden (786) achter zijn naam.
De Rossi had een functie in de directie van AS Roma afgewezen nadat de club zijn contract niet wilde verlengen. De Rossi kwam 117 keer uit voor de nationale voetbalploeg van Italië, waarmee hij in 2006 de wereldtitel veroverde. In de na strafschoppen gewonnen finale tegen Frankrijk viel hij na rust in.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
8 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
10 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
13 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
16 uur geleden