De Roon ziet achtste finales van WK met vertrouwen tegemoet
AL KHOR (ANP) - Na Steven Berghuis en Teun Koopmeiners mocht Marten de Roon zich tijdens de laatste groepswedstrijd van Oranje op het WK tegen Qatar (2-0) laten zien naast Frenkie de Jong op het middenveld. "Het was niet mijn beste wedstrijd", zei de middenvelder van Atalanta. "Maar ik denk dat ik uiteindelijk best tevreden mag zijn."
De Roon moest de balans bewaken op het middenveld van Oranje. Als hij meedoet, dan kan Frenkie de Jong aanvallender spelen. De Roon begon matig aan de wedstrijd, met een paar keer slordig balverlies. "Ik ben een tijdje geblesseerd geweest", zei De Roon. "Het was even wennen. Maar daarna ging het beter."
De Roon erkende dat Oranje niet sprankelend voetbalde tegen Qatar. "Wij willen ook dertig kansen krijgen en veel scoren. Maar dat is lastig op dit WK, zeker omdat we ook maar een week voor dit toernooi bijeen zijn gekomen. We trainen en spelen niet al vijf maanden bijna iedere dag met elkaar. Maar het ging al een stuk beter dan in de tweede helft van het vorige duel met Ecuador", zei De Roon.
"Ik kijk ook met een positief gevoel naar de achtste finales van zaterdag. Dat wordt geloof ik tegen de Verenigde Staten of Iran. Heel positief is ook dat we geen kansen hebben weggegeven. Dat geeft vertrouwen, net als onze serie ongeslagen wedstrijden. Dat zijn er nu achttien, toch? We zijn lastig te verslaan en tegen betere ploegen krijgen we waarschijnlijk ook meer ruimte."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
13 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
22 uur geleden