Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Roon ziet achtste finales van WK met vertrouwen tegemoet

De Roon ziet achtste finales van WK met vertrouwen tegemoet

AL KHOR (ANP) - Na Steven Berghuis en Teun Koopmeiners mocht Marten de Roon zich tijdens de laatste groepswedstrijd van Oranje op het WK tegen Qatar (2-0) laten zien naast Frenkie de Jong op het middenveld. "Het was niet mijn beste wedstrijd", zei de middenvelder van Atalanta. "Maar ik denk dat ik uiteindelijk best tevreden mag zijn."

De Roon moest de balans bewaken op het middenveld van Oranje. Als hij meedoet, dan kan Frenkie de Jong aanvallender spelen. De Roon begon matig aan de wedstrijd, met een paar keer slordig balverlies. "Ik ben een tijdje geblesseerd geweest", zei De Roon. "Het was even wennen. Maar daarna ging het beter."

De Roon erkende dat Oranje niet sprankelend voetbalde tegen Qatar. "Wij willen ook dertig kansen krijgen en veel scoren. Maar dat is lastig op dit WK, zeker omdat we ook maar een week voor dit toernooi bijeen zijn gekomen. We trainen en spelen niet al vijf maanden bijna iedere dag met elkaar. Maar het ging al een stuk beter dan in de tweede helft van het vorige duel met Ecuador", zei De Roon.

"Ik kijk ook met een positief gevoel naar de achtste finales van zaterdag. Dat wordt geloof ik tegen de Verenigde Staten of Iran. Heel positief is ook dat we geen kansen hebben weggegeven. Dat geeft vertrouwen, net als onze serie ongeslagen wedstrijden. Dat zijn er nu achttien, toch? We zijn lastig te verslaan en tegen betere ploegen krijgen we waarschijnlijk ook meer ruimte."

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

3 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

4 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

6 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

7 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

8 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

9 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

11 uur geleden