De Roon leidt Atalanta met treffer langs AS Roma
ROME (ANP) - Marten de Roon heeft Atalanta met een treffer in het spoor gehouden van koploper Napoli. De club uit Bergamo won met 2-0 bij AS Roma en staat tweede in de Serie A. Roma was onder de recent aangestelde trainer Claudio Ranieri op zoek naar de eerste zege sinds 31 oktober.
In de tweede helft schoot De Roon een afvallende bal op doel en dat schot werd van richting veranderd door Zeki Celik. Daardoor was Roma-doelman Mile Svilar kansloos. Nicolò Zaniolo, oud-speler van Roma, maakte in de slotfase met een kopbal de tweede treffer.
Atalanta heeft door de zege 31 punten, één minder dan de koploper uit Napels. Internazionale of Fiorentina kan ook op 31 punten komen. Het duel tussen de twee clubs, die beide 28 punten hebben, werd zondagavond gestaakt nadat Fiorentina-speler Edoardo Bove in de eerste helft plotseling in elkaar zakte. De 22-jarige voetballer is inmiddels "wakker en alert", meldde de club.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
11 minuten geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
3 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
4 uur geleden