De Roon draagt met doelpunt bij aan zege Atalanta op Cremonese
CREMONA (ANP) - International Marten de Roon heeft met een doelpunt een aandeel gehad in de 3-1-zege van zijn club Atalanta in de uitwedstrijd tegen Cremonese, dat onderaan staat in de Italiaanse voetbalcompetitie. De middenvelder van Oranje nam vlak voor rust het eerste doelpunt voor zijn rekening.
De Roon (32) kreeg de bal rond de penaltystip voor zijn voeten nadat Cremonese er niet in was geslaagd de bal weg te werken. De middenvelder, die de hele wedstrijd speelde, schoof de bal beheerst in het doel. Na een klein uur kwam Cremonese via Daniel Ciofani, die een strafschop benutte, op gelijke hoogte. Invallers Jérémie Boga en Ademola Lookman bezorgden Atalanta toch een zege, de veertiende van het seizoen in 28 duels.
Atalanta staat voorlopig vijfde in de Serie A en doet volop mee om plaatsing voor de Champions League. De vier beste clubs bemachtigen een ticket.
Voor De Roon was het zijn tweede doelpunt van het seizoen in de Serie A. Vorige maand had hij met een doelpunt met zijn hoofd een belangrijk aandeel in de 2-1-zege op Empoli.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden