Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Roon bijt van zich af na aanhoudende kritiek bij Oranje

De Roon bijt van zich af na aanhoudende kritiek bij Oranje

ZEIST (ANP) - Zelf heeft Marten de Roon niet veel moeite met kritiek. "Ik ben het gewend", zegt de middenvelder van het Nederlands elftal. "Dat gaat al zo sinds ik bij Oranje ben. Het raakt me niet zo zeer. Ik voel me gewaardeerd door de technische staf. Ik vind het wel vervelend voor de mensen om mij heen. Mijn geliefden storen zich er aan."

Toen familieleden van De Roon maandag de kranten opensloegen, lazen ze dat de middenvelder veel kritiek kreeg na zijn optreden in het gewonnen oefenduel met Georgië (3-0). Hij leed voor rust maar liefst dertien keer balverlies en had geluk dat een foutje van hem geen treffer van Georgië inleidde. "Ik heb die eerste helft nog eens teruggekeken", vertelt de oud-speler van Sparta, Heerenveen en Middlesbrough. "Ik gaf in vijf minuten vier slordige passes. Daar baal ik van, dat moet beter. Cijfers liegen niet, maar verder was het allemaal niet zo spannend."

"Ik probeerde bijvoorbeeld ook een keer Dumfries met een lange pass vrij voor de doelman te zetten", weet hij nog. "Dat kan fout gaan en ik gaf drie verkeerde passes nadat ik de bal net had veroverd en meteen vooruit wilde spelen. De media leggen dat onder een vergrootglas, maar zo slecht was het allemaal niet."

Goede dingen

Frank de Boer nam het vlak na het duel met Georgië al op voor De Roon. "Hij doet ook vaak goede dingen en is al heel belangrijk voor ons geweest", zei de bondscoach. Alles wijst er ook op dat de Roon zondag aan de aftrap staat als Oranje het EK opent tegen Oekraïne. De Roon wil zelf niet op een basisplaats vooruitlopen. Hij hield zich afgelopen week ook niet doof voor de steeds luidere roep om een basisplaats voor Ryan Gravenberch.

"Toen ik een kans kreeg bij Oranje moest Davy Pröpper op mijn positie spelen", weet hij nog. "Later Donny en Davy", doelde hij op Van de Beek en Klaassen en nu dus Gravenberch. "Ook ik vind Ryan een aanstormend talent. En die discussies horen erbij. Maar ik zal toch niet vanwege mijn uiterlijk of goede karakter worden geselecteerd. Waarom ik nu van mij afbijt? Misschien ben ik al die tijd wel te lief geweest."

Meer uit Voetbal

Belgische voetbalclub Beerschot neemt afscheid van trainer Kuijt

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.

1 uur geleden
Duits international Wirtz voor recordbedrag naar Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft de transfer van Florian Wirtz afgerond. De 22-jarige Duitse international van Bayer Leverkusen tekent een meerjarig contract bij de club van trainer Arne Slot. De Engelse landskampioen betaalt naar verluidt een recordbedrag van 116 miljoen pond (136,4 miljoen euro), inclusief bonussen, voor de aanvallende middenvelder.

1 uur geleden
Van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses. Dat meldt de club op de website. De 33-jarige international van Oranje vertrekt transfervrij naar de club die komend seizoen uitkomt in de Barclays Women's Super League. "Ik heb al zes jaar in Engeland gespeeld, en dat was een goede tijd. Ik heb niet getwijfeld om terug te komen", zegt Van de Donk op de site van de club. "Ik kijk ernaar uit de fans te ontmoeten. Ik beloof dat ik 100 procent zal geven."

5 uur geleden
Heerenveen haalt Franse aanvaller Rivera van USL Dunkerque

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.

8 uur geleden
Fitte Van Domselaar gaat naar EK om titel te pakken

ZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."

9 uur geleden
Beerensteyn verwacht eerste groepsduel op het EK te kunnen halen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."

10 uur geleden
Na 65 jaar alsnog KNVB-diploma voor eerste vrouwelijke arbiters

ALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.

10 uur geleden