Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Reis van Manie Schaafijs is beste historische jeugdroman 2024

De Reis van Manie Schaafijs is beste historische jeugdroman 2024

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De Reis van Manie Schaafijs is uitgeroepen tot de beste historische jeugdroman van 2024. Het boek van schrijver Zindzi Zevenbergen werd zaterdag bekroond met de Thea Beckmanprijs, die jaarlijks wordt uitgereikt door themapark Archeon. De prijs bestaat uit een sculptuur en een bedrag van 1250 euro.

In De Reis van Manie Schaafijs wordt het verhaal verteld van de jonge Francisco, die rond 1900 het eiland Madeira verlaat om ergens anders geluk en werk te kunnen vinden. Hij verstopt zich op een boot die naar Zuid-Amerika afreist en komt uiteindelijk in Brazilië terecht. Na daar een tijd keihard gewerkt te hebben, maakt hij de overtocht naar Suriname. Daar vindt hij werk en de liefde, maar het is nog altijd niet makkelijk om rond te komen en zijn gezin te onderhouden.

De Jonge Beckmanprijs gaat dit jaar naar Suikerland van Henne Goudzand. De roman gaat over de Afrikaanse Esi en haar broertje die door twee mannen worden ontvoerd en naar de kust gebracht, waar een slavenschip wacht. De kinderen worden samen in het ruim opgesloten en komen terecht op een suikerplantage aan de andere kant van de oceaan. De Jonge Beckmanprijs wordt toegekend door een jongerenjury waarvoor jonge lezers zich kunnen aanmelden.

De prijzen worden sinds 2002 jaarlijks uitgereikt en zijn vernoemd naar Thea Beckman (1923-2004), die talloze beroemde jeugdboeken schreef, waaronder Kruistocht in spijkerbroek en Hasse Simonsdochter.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

2 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

5 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

8 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

12 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

12 uur geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

13 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden