Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'De regering-Trump bespreekt nucleaire test'

'De regering-Trump bespreekt nucleaire test'

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft de mogelijkheid besproken om voor het eerst sinds 1992 weer een nucleaire test te houden. Dat schrijft The Washington Post op basis van verklaringen van een hoge regeringsfunctionaris en twee voormalige ambtenaren die bekend zijn met de beraadslagingen.

De kwestie kwam ter sprake tijdens een bijeenkomst op 15 mei waarbij hoge functionarissen van de belangrijkste nationale veiligheidsdiensten aanwezig waren. Ze spraken onder meer over beschuldigingen van overheidsfunctionarissen dat Rusland en China kernproeven zouden uitvoeren. Beide landen ontkennen dat en openbaar beschikbaar bewijs ontbreekt.

Een hoge ambtenaar, die anoniem wil blijven, zei dat een demonstratie door de VS aan Moskou en Peking van een "snelle test" vanuit onderhandelingsoverwegingen nuttig kan zijn. Washington wil een deal sluiten met beide andere kernmachten over regulering van het bommenarsenaal.

De bijeenkomst werd niet afgesloten met een overeenkomst om een ​​test uit te voeren, maar een hoge administratief medewerker zei dat het voorstel onderdeel uit blijft maken van de gesprekken. Een andere persoon die bekend is met de bijeenkomst, zei echter dat uiteindelijk werd besloten andere maatregelen te nemen als reactie op dreigementen van Rusland en China en om een ​​hervatting van de kernwapentests te voorkomen.

De Nationale Veiligheidsraad van de VS weigerde commentaar te geven.

De Verenigde Staten hebben sinds september 1992 geen nucleaire testen meer uitgevoerd en voorstanders van nucleaire ontwapening waarschuwden dat dit nu destabiliserende gevolgen zou kunnen hebben.

De VS blijven het enige land dat in oorlogstijd een kernwapen heeft ingezet, maar sinds 1945 hebben ten minste acht landen gezamenlijk ongeveer 2000 kernproeven uitgevoerd, waarvan er meer dan 1000 door de Verenigde Staten zijn uitgevoerd.

Meer uit Buitenland

Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

53 minuten geleden
Eerste aanklachten in Filipijns corruptieschandaal waterwerken

MANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.

56 minuten geleden
China herhaalt onvrede in gesprek met Japanse topfunctionaris

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.

3 uur geleden
Zelensky wil in Turkije onderhandelingen nieuw leven inblazen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".

3 uur geleden
Tienduizenden Slowaken protesteren tegen premier Fico

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.

4 uur geleden
Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.

4 uur geleden
Democraat Larry Summers trekt zich terug om contact met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.

4 uur geleden