De passie van Max trekt volgens Horner jonge fans naar Formule 1
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen mag niet veranderen: hij moet blijven racen zoals hij altijd heeft gedaan en zich niets aantrekken van de kritiek op zijn rijgedrag. Dat zei teambaas Christian Horner van Red Bull in Abu Dhabi over zijn Nederlandse coureur, die zondag zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 kan veroveren.
"Max rijdt op een manier die passie opwekt. Hij heeft de sport nieuwe en vooral jonge fans bezorgd en dat komt voor een groot deel door de manier waarop hij rijdt, de manier waarop hij het heeft opgenomen tegen Lewis Hamilton, de grootste kampioen aller tijden", zei Horner. "Hij zou geen kritiek moeten krijgen, maar juist geprezen om de spanning en opwinding die hij in de titelstrijd heeft gebracht."
Verstappen vindt zelf dat hij dit seizoen oneerlijk is behandeld. Keer op keer kreeg hij straffen en waarschuwingen van de stewards voor acties op de baan, terwijl andere coureurs voor soortgelijke acties vrijuit gingen. Twee tijdstraffen in Saudi-Arabië afgelopen zondag kostten hem vermoedelijk de zege, waardoor hij en Hamilton nu gelijk in punten staan voor de laatste race.
Onder een vergrootglas
"Hij is af en toe te hard aangepakt", meende Horner. "Max ligt duidelijk onder het vergrootglas, hij wordt voortdurend in de gaten gehouden omdat hij ieder raceweekeinde in de schijnwerpers staat. Hij rijdt vooraan en neemt het op tegen een zevenvoudig wereldkampioen. Wij zien dat de stewards niet consistent zijn in hun beslissingen en dat irriteert Max. Hij voelt zich gekrenkt. Die verhalen over zijn agressieve rijgedrag en rijstijl zijn verspreid om hem onder druk te zetten."
De teambaas heeft met bewondering gezien hoe Verstappen met die "immense" druk is omgegaan. "Ik ben bijzonder trots op hem. Hij heeft een ongelooflijke mentale kracht laten zien en verdient lof voor de manier waarop hij zich als 24-jarige jongeman heeft gepresenteerd. Ik ben er trots op hoe hij de strijd is aangegaan met Hamilton en dat gevoel blijft, of we nou winnen of verliezen zondag."
Wat de teambaas betreft is het seizoen al meer dan geslaagd voor Red Bull. "Wie had kunnen denken dat we na 21 races nog volop meedoen om de titel? Max staat gelijk met Hamilton van Mercedes, het team dat de laatste acht jaar eenzaam aan de top stond. Max heeft dit jaar negen keer gewonnen, bijna net zo vaak als in al zijn zes voorgaande jaren in de Formule 1. We voelen de opwinding voor die laatste race, waarin hij wereldkampioen kan worden. Maar ik heb Max wel gezegd dat hij moet genieten en dat hij op exact dezelfde manier moet racen zoals hij in alle voorgaande races heeft gedaan."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
4 uur geleden