De passie van Max trekt volgens Horner jonge fans naar Formule 1
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen mag niet veranderen: hij moet blijven racen zoals hij altijd heeft gedaan en zich niets aantrekken van de kritiek op zijn rijgedrag. Dat zei teambaas Christian Horner van Red Bull in Abu Dhabi over zijn Nederlandse coureur, die zondag zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 kan veroveren.
"Max rijdt op een manier die passie opwekt. Hij heeft de sport nieuwe en vooral jonge fans bezorgd en dat komt voor een groot deel door de manier waarop hij rijdt, de manier waarop hij het heeft opgenomen tegen Lewis Hamilton, de grootste kampioen aller tijden", zei Horner. "Hij zou geen kritiek moeten krijgen, maar juist geprezen om de spanning en opwinding die hij in de titelstrijd heeft gebracht."
Verstappen vindt zelf dat hij dit seizoen oneerlijk is behandeld. Keer op keer kreeg hij straffen en waarschuwingen van de stewards voor acties op de baan, terwijl andere coureurs voor soortgelijke acties vrijuit gingen. Twee tijdstraffen in Saudi-Arabië afgelopen zondag kostten hem vermoedelijk de zege, waardoor hij en Hamilton nu gelijk in punten staan voor de laatste race.
Onder een vergrootglas
"Hij is af en toe te hard aangepakt", meende Horner. "Max ligt duidelijk onder het vergrootglas, hij wordt voortdurend in de gaten gehouden omdat hij ieder raceweekeinde in de schijnwerpers staat. Hij rijdt vooraan en neemt het op tegen een zevenvoudig wereldkampioen. Wij zien dat de stewards niet consistent zijn in hun beslissingen en dat irriteert Max. Hij voelt zich gekrenkt. Die verhalen over zijn agressieve rijgedrag en rijstijl zijn verspreid om hem onder druk te zetten."
De teambaas heeft met bewondering gezien hoe Verstappen met die "immense" druk is omgegaan. "Ik ben bijzonder trots op hem. Hij heeft een ongelooflijke mentale kracht laten zien en verdient lof voor de manier waarop hij zich als 24-jarige jongeman heeft gepresenteerd. Ik ben er trots op hoe hij de strijd is aangegaan met Hamilton en dat gevoel blijft, of we nou winnen of verliezen zondag."
Wat de teambaas betreft is het seizoen al meer dan geslaagd voor Red Bull. "Wie had kunnen denken dat we na 21 races nog volop meedoen om de titel? Max staat gelijk met Hamilton van Mercedes, het team dat de laatste acht jaar eenzaam aan de top stond. Max heeft dit jaar negen keer gewonnen, bijna net zo vaak als in al zijn zes voorgaande jaren in de Formule 1. We voelen de opwinding voor die laatste race, waarin hij wereldkampioen kan worden. Maar ik heb Max wel gezegd dat hij moet genieten en dat hij op exact dezelfde manier moet racen zoals hij in alle voorgaande races heeft gedaan."
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De Zwitserse Moto3-coureur Noah Dettwiler vecht in een ziekenhuis in Kuala Lumpur voor zijn leven na een zware crash zondag in de Grote Prijs van Maleisië. Artsen hebben de afgelopen uren verschillende operaties uitgevoerd en gezegd dat de 20-jarige coureur nog in kritieke toestand verkeert.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Sifan Hassan is opnieuw een van de vijf genomineerden om te worden verkozen tot beste atlete van de wereld in de categorie wegatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics bekend. Vorig jaar won Hassan de eretitel voor het eerst.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull neemt pas aan het einde van het seizoen een besluit over wie in 2026 de tweede rijder is naast Max Verstappen. Topadviseur Helmut Marko en teambaas Laurent Mekies zeiden na de Grote Prijs van Mexico dat het team geen haast heeft en rond de laatste race in Abu Dhabi de definitieve keuze maakt. "We hebben het besluit uitgesteld, omdat we ons volledig willen richten op het kampioenschap", zei Marko tegen platform motorsport.com.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Lando Norris blijft ontspannen en gefocust op zichzelf, ook nu hij de leiding in het kampioenschap heeft overgenomen van zijn teamgenoot Oscar Piastri. Dat heeft de Britse McLaren-coureur gezegd na zijn zege in de Grote Prijs van Mexico waardoor hij 1 punt meer heeft dan de Australiër. Piastri verspeelde in de afgelopen races een ruime voorsprong.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de titelstrijd in de Formule 1 een nieuwe wending gegeven. De Brit van McLaren nam door een imponerende zege in de Grote Prijs van Mexico de leiding in het kampioenschap over van zijn teamgenoot Oscar Piastri, die als vijfde finishte.
1 dag geledenSANTIAGO (ANP) - De Nederlandse equipe op de WK baanwielrennen heeft de titelstrijd in Chili afgesloten met negen gouden medailles, twee zilveren en twee bronzen. Geen land kwam in de buurt op de piste van Santiago. Grootverdiener was Harrie Lavreysen die zondag op de sprint zijn vierde wereldtitel veroverde. Hetty van de Wouw kon op de keirin geen gevolg geven aan haar drie titels.
1 dag geleden