Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De passie van Max trekt volgens Horner jonge fans naar Formule 1

De passie van Max trekt volgens Horner jonge fans naar Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen mag niet veranderen: hij moet blijven racen zoals hij altijd heeft gedaan en zich niets aantrekken van de kritiek op zijn rijgedrag. Dat zei teambaas Christian Horner van Red Bull in Abu Dhabi over zijn Nederlandse coureur, die zondag zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 kan veroveren.

"Max rijdt op een manier die passie opwekt. Hij heeft de sport nieuwe en vooral jonge fans bezorgd en dat komt voor een groot deel door de manier waarop hij rijdt, de manier waarop hij het heeft opgenomen tegen Lewis Hamilton, de grootste kampioen aller tijden", zei Horner. "Hij zou geen kritiek moeten krijgen, maar juist geprezen om de spanning en opwinding die hij in de titelstrijd heeft gebracht."

Verstappen vindt zelf dat hij dit seizoen oneerlijk is behandeld. Keer op keer kreeg hij straffen en waarschuwingen van de stewards voor acties op de baan, terwijl andere coureurs voor soortgelijke acties vrijuit gingen. Twee tijdstraffen in Saudi-Arabië afgelopen zondag kostten hem vermoedelijk de zege, waardoor hij en Hamilton nu gelijk in punten staan voor de laatste race.

Onder een vergrootglas

"Hij is af en toe te hard aangepakt", meende Horner. "Max ligt duidelijk onder het vergrootglas, hij wordt voortdurend in de gaten gehouden omdat hij ieder raceweekeinde in de schijnwerpers staat. Hij rijdt vooraan en neemt het op tegen een zevenvoudig wereldkampioen. Wij zien dat de stewards niet consistent zijn in hun beslissingen en dat irriteert Max. Hij voelt zich gekrenkt. Die verhalen over zijn agressieve rijgedrag en rijstijl zijn verspreid om hem onder druk te zetten."

De teambaas heeft met bewondering gezien hoe Verstappen met die "immense" druk is omgegaan. "Ik ben bijzonder trots op hem. Hij heeft een ongelooflijke mentale kracht laten zien en verdient lof voor de manier waarop hij zich als 24-jarige jongeman heeft gepresenteerd. Ik ben er trots op hoe hij de strijd is aangegaan met Hamilton en dat gevoel blijft, of we nou winnen of verliezen zondag."

Wat de teambaas betreft is het seizoen al meer dan geslaagd voor Red Bull. "Wie had kunnen denken dat we na 21 races nog volop meedoen om de titel? Max staat gelijk met Hamilton van Mercedes, het team dat de laatste acht jaar eenzaam aan de top stond. Max heeft dit jaar negen keer gewonnen, bijna net zo vaak als in al zijn zes voorgaande jaren in de Formule 1. We voelen de opwinding voor die laatste race, waarin hij wereldkampioen kan worden. Maar ik heb Max wel gezegd dat hij moet genieten en dat hij op exact dezelfde manier moet racen zoals hij in alle voorgaande races heeft gedaan."

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

5 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

7 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

11 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden