De NPO mag van Mariëtte Hamer niet meer wegkijken van wangedrag
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep (NPO) mag na het zeer kritische rapport dat donderdag is gepubliceerd niet meer wegkijken van grensoverschrijdend gedrag, vindt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld stelt dat in Hilversum onvoldoende verantwoordelijkheid is genomen voor een sociaal veilige werkomgeving.
"Er komt een beeld naar voren van vele grensoverschrijdende gedragingen, waaronder seksueel grensoverschrijdend gedrag", zegt Hamer. "De opvolging van signalen en meldingen bleef uit, dat heeft tot veel schade geleid." De regeringscommissaris was als adviseur betrokken bij het onderzoek van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn.
Ze vindt het belangrijk dat de onderliggende oorzaken van misstanden bij De Wereld Draait Door en Studio Sport zijn uitgediept, omdat de publieke omroep in Nederland "een belangrijke voorbeeldfunctie" heeft. "Het is het allerbelangrijkst voor alle mensen die het hebben ondergaan, die zich gemeld hebben en hopelijk vandaag erkenning voelen dat er naar hen geluisterd is."
Omgangscultuur
De omroepen moeten van Hamer hard aan de slag. De eerste stap is wat haar betreft dat ze in kaart brengen hoe de omgangscultuur is, of de regels die ze hebben wel voldoen en hoe wordt omgegaan met meldingen. Vervolgens moeten ze van de regeringscommissaris afspreken hoe ze met elkaar omgaan. "Want daar gaat het uiteindelijk om."
Politiek Den Haag heeft hier ook een rol te spelen, vindt Hamer. Politici moeten volgens haar duidelijk in Hilversum laten weten dat dit een belangrijk probleem is. Verder kunnen ze helpen door actieplannen op te stellen met heldere afspraken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
41 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
2 dagen geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 dagen geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 dagen geleden