De NPO mag van Mariëtte Hamer niet meer wegkijken van wangedrag
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep (NPO) mag na het zeer kritische rapport dat donderdag is gepubliceerd niet meer wegkijken van grensoverschrijdend gedrag, vindt Mariëtte Hamer. De Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld stelt dat in Hilversum onvoldoende verantwoordelijkheid is genomen voor een sociaal veilige werkomgeving.
"Er komt een beeld naar voren van vele grensoverschrijdende gedragingen, waaronder seksueel grensoverschrijdend gedrag", zegt Hamer. "De opvolging van signalen en meldingen bleef uit, dat heeft tot veel schade geleid." De regeringscommissaris was als adviseur betrokken bij het onderzoek van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn.
Ze vindt het belangrijk dat de onderliggende oorzaken van misstanden bij De Wereld Draait Door en Studio Sport zijn uitgediept, omdat de publieke omroep in Nederland "een belangrijke voorbeeldfunctie" heeft. "Het is het allerbelangrijkst voor alle mensen die het hebben ondergaan, die zich gemeld hebben en hopelijk vandaag erkenning voelen dat er naar hen geluisterd is."
Omgangscultuur
De omroepen moeten van Hamer hard aan de slag. De eerste stap is wat haar betreft dat ze in kaart brengen hoe de omgangscultuur is, of de regels die ze hebben wel voldoen en hoe wordt omgegaan met meldingen. Vervolgens moeten ze van de regeringscommissaris afspreken hoe ze met elkaar omgaan. "Want daar gaat het uiteindelijk om."
Politiek Den Haag heeft hier ook een rol te spelen, vindt Hamer. Politici moeten volgens haar duidelijk in Hilversum laten weten dat dit een belangrijk probleem is. Verder kunnen ze helpen door actieplannen op te stellen met heldere afspraken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.
18 uur geleden