De Mos: ik reken op vrijspraak
DEN HAAG (ANP) - De van omkoping verdachte Haagse politicus Richard de Mos rekent op vrijspraak. Dat zei hij vrijdag kort voor hij de rechtbank binnenliep. De Mos en zes medeverdachten horen om 13.00 uur of het gerechtshof in Den Haag ze gaat veroordelen. De Mos kreeg op het bordes van het gerechtsgebouw een warm onthaal van tientallen partijgenoten.
De Mos sprak er schande van dat het Openbaar Ministerie de zaak in hoger beroep heeft voorgelegd aan het hof. De rechtbank sprak hem volledig vrij. "Zeker na zo'n uitspraak van de rechtbank Rotterdam, dat je dan nog werk maakt van zo'n hoger beroep, dat is eigenlijk kansloos. Het zou heel fijn als we het na vandaag achter ons kunnen laten."
Rachid Guernaoui zei voorafgaand aan de uitspraak dat hij eveneens rekent op vrijspraak. "Maar wat er ook gebeurt, die afgelopen vijf jaar krijg ik niet terug."
Inval
Bijna vijf jaar geleden viel de politie binnen bij de fractievoorzitter van Hart voor Den Haag. De Mos heeft alle beschuldigingen altijd ontkend.
Tegen de 48-jarige politicus is een voorwaardelijke celstraf van zes maanden, een werkstraf van 240 uur, een boete van 10.000 euro en een ambtsverbod van vier jaar geëist. Hij staat terecht voor corruptie, omkoping en schending van zijn ambtsgeheim.
Guernaoui
De rechtbank sprak ook De Mos' medeverdachten vrij, partijgenoot Guernaoui en vijf Haagse ondernemers. Alleen één verdachte kreeg een voorwaardelijke straf voor wapenbezit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) wilde verrassingen voorkomen met de brief waarin hij onlangs aankondigde de bezuiniging op UNRWA komende Prinsjesdag terug te draaien. Bij het debat woensdag verweten linkse en rechtse oppositiepartijen de coalitie hierin niet consistent te hebben gehandeld. De coalitie van D66, VVD en CDA had namelijk onlangs nog tegen een links voorstel gestemd om de bezuiniging op subsidie voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen in de huidige begroting ongedaan te maken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
13 uur geleden