De Mos: ik reken op vrijspraak
DEN HAAG (ANP) - De van omkoping verdachte Haagse politicus Richard de Mos rekent op vrijspraak. Dat zei hij vrijdag kort voor hij de rechtbank binnenliep. De Mos en zes medeverdachten horen om 13.00 uur of het gerechtshof in Den Haag ze gaat veroordelen. De Mos kreeg op het bordes van het gerechtsgebouw een warm onthaal van tientallen partijgenoten.
De Mos sprak er schande van dat het Openbaar Ministerie de zaak in hoger beroep heeft voorgelegd aan het hof. De rechtbank sprak hem volledig vrij. "Zeker na zo'n uitspraak van de rechtbank Rotterdam, dat je dan nog werk maakt van zo'n hoger beroep, dat is eigenlijk kansloos. Het zou heel fijn als we het na vandaag achter ons kunnen laten."
Rachid Guernaoui zei voorafgaand aan de uitspraak dat hij eveneens rekent op vrijspraak. "Maar wat er ook gebeurt, die afgelopen vijf jaar krijg ik niet terug."
Inval
Bijna vijf jaar geleden viel de politie binnen bij de fractievoorzitter van Hart voor Den Haag. De Mos heeft alle beschuldigingen altijd ontkend.
Tegen de 48-jarige politicus is een voorwaardelijke celstraf van zes maanden, een werkstraf van 240 uur, een boete van 10.000 euro en een ambtsverbod van vier jaar geëist. Hij staat terecht voor corruptie, omkoping en schending van zijn ambtsgeheim.
Guernaoui
De rechtbank sprak ook De Mos' medeverdachten vrij, partijgenoot Guernaoui en vijf Haagse ondernemers. Alleen één verdachte kreeg een voorwaardelijke straf voor wapenbezit.
Meer uit Politiek
VOORSCHOTEN (ANP) - Nederland zal de komende jaren hard werken om samen met Duitsland voorop te gaan naar een sterker en besluitvaardiger Europa. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de regeringslunch die deel uitmaakt van het driedaagse staatsbezoek van de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier op Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-politicus Geert Dales (74) is woensdag door de Amsterdamse politierechter veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk, voor belediging van een taxichauffeur, smaad en doxing in november 2024. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In aanloop naar de officiële fusie tussen GroenLinks en PvdA dit weekeinde verandert de naam van de fractie in de Tweede Kamer al in Progressief Nederland, kortweg PRO. Een meerderheid van de Kamer steunde dinsdag het voorstel tot naamswijziging van de grootste oppositiepartij.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De excuses voor misstanden in de zwaarste vorm van gesloten jeugdzorg laten te lang op zich wachten, erkent minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA). Ervaringsdeskundige Jason Bhugwandass vroeg in 2024 aandacht voor deze misstanden in een rapport en stelt nu dat de meeste aanbevelingen daaruit niet zijn opgevolgd. Gedupeerde jongeren wachten nog steeds op "erkenning, nazorg of financiële hulp", stelt hij in een nieuw rapport.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om zorgfraude tegen te gaan, scherpt het kabinet een aantal regels aan. Zorgminister Mirjam Sterk werkt aan een wet die moet helpen voorkomen dat malafide zorgaanbieders beginnen of opnieuw aan de slag gaan. Ze verwacht dat de wet in 2028 naar de Tweede Kamer gaat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken wil dat overheden kijken naar mogelijke discriminatie bij hun eigen werk. Hij roept hen op om zich te melden voor de zogeheten discriminatietoets, een middel voor overheidsorganisaties om risico's op discriminatie op te sporen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat jonge kinderen niet meer voor commerciële klussen mogen worden ingezet op sociale media. Minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie, VVD) wil dat kinderen van 15 jaar en jonger hier niet meer aan mogen meedoen, laat hij aan de Tweede Kamer weten.
1 dag geleden