De Minaur krijgt eerste ATP-titel in 2021 door opgave Boeblik
ANTALYA (ANP) - De eerste ATP-titel van dit jaar bij de mannen is naar Alex de Minaur gegaan. De Australische tennisser werd uitgeroepen tot winnaar van het toernooi in Antalya, omdat zijn tegenstander in de finale al vroeg geblesseerd moest opgeven. Alexander Boeblik uit Kazachstan staakte al vroeg in de eerste set bij een achterstand van 2-0 de strijd vanwege een enkelblessure.
De 21-jarige De Minaur, nummer 23 van de wereld, veroverde zo zijn vierde titel op de ATP Tour. In 2019 won de Australiër de hardcourttoernooien van Sydney, Atlanta en Zhuhai. De 23-jarige Boeblik, 49e op de mondiale ranglijst, wacht nog op zijn eerste ATP-titel. Hij verloor eerder al twee finales.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
51 minuten geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
18 uur geleden