Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De meeste 55-plussers willen niet meer verhuizen

De meeste 55-plussers willen niet meer verhuizen

DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de 55-plussers wil niet meer verhuizen, tenzij het niet anders kan. Een groot deel past hun huis liever aan als gezondheidsklachten daarom vragen, dan dat ze verhuizen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Nederland telt steeds meer ouderen die bovendien steeds hogere leeftijden bereiken. Daardoor groeit de behoefte aan woningen die geschikt zijn voor ouderen. Dat roept volgens de onderzoekers de vraag op hoe we daar in Nederland mee om moeten gaan.

Verhuizen geniet bij de meerderheid van de 55-plussers niet de voorkeur. Ze noemen vaak als reden dat ze tevreden zijn met het huis waarin ze wonen en ook dat ze gesteld zijn op de buurt. De groep die nog wel wil verhuizen, denkt daarbij vooral aan een flat, appartement of seniorenwoning. Hierbij zijn alleen de mensen ondervraagd die nog niet in een huis wonen dat gebouwd of geschikt gemaakt is voor de oude dag. Het idee om bij de kinderen in te wonen wordt door een meerderheid resoluut afgewezen.

Twee op de drie 55-plussers vinden de woning waarin ze momenteel zitten al geschikt voor hun oude dag. Mocht de woning toch niet voldoen, dan verkiest een op de drie het aanpassen van de woning boven verhuizen. Een groot deel overweegt om dan een traplift aan te schaffen. Ze noemen ook kleinere aanpassingen, zoals beugels, steunen en aangepaste drempels plaatsen.

Meer uit Binnenland

Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Het is nog niet duidelijk hoeveel mensen er aan boord van deze vlucht zaten.

13 minuten geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

1 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

1 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

8 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

10 uur geleden
Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

11 uur geleden