De meeste 55-plussers willen niet meer verhuizen
DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de 55-plussers wil niet meer verhuizen, tenzij het niet anders kan. Een groot deel past hun huis liever aan als gezondheidsklachten daarom vragen, dan dat ze verhuizen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Nederland telt steeds meer ouderen die bovendien steeds hogere leeftijden bereiken. Daardoor groeit de behoefte aan woningen die geschikt zijn voor ouderen. Dat roept volgens de onderzoekers de vraag op hoe we daar in Nederland mee om moeten gaan.
Verhuizen geniet bij de meerderheid van de 55-plussers niet de voorkeur. Ze noemen vaak als reden dat ze tevreden zijn met het huis waarin ze wonen en ook dat ze gesteld zijn op de buurt. De groep die nog wel wil verhuizen, denkt daarbij vooral aan een flat, appartement of seniorenwoning. Hierbij zijn alleen de mensen ondervraagd die nog niet in een huis wonen dat gebouwd of geschikt gemaakt is voor de oude dag. Het idee om bij de kinderen in te wonen wordt door een meerderheid resoluut afgewezen.
Twee op de drie 55-plussers vinden de woning waarin ze momenteel zitten al geschikt voor hun oude dag. Mocht de woning toch niet voldoen, dan verkiest een op de drie het aanpassen van de woning boven verhuizen. Een groot deel overweegt om dan een traplift aan te schaffen. Ze noemen ook kleinere aanpassingen, zoals beugels, steunen en aangepaste drempels plaatsen.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
4 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
5 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
13 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden