De meeste 55-plussers willen niet meer verhuizen
DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de 55-plussers wil niet meer verhuizen, tenzij het niet anders kan. Een groot deel past hun huis liever aan als gezondheidsklachten daarom vragen, dan dat ze verhuizen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Nederland telt steeds meer ouderen die bovendien steeds hogere leeftijden bereiken. Daardoor groeit de behoefte aan woningen die geschikt zijn voor ouderen. Dat roept volgens de onderzoekers de vraag op hoe we daar in Nederland mee om moeten gaan.
Verhuizen geniet bij de meerderheid van de 55-plussers niet de voorkeur. Ze noemen vaak als reden dat ze tevreden zijn met het huis waarin ze wonen en ook dat ze gesteld zijn op de buurt. De groep die nog wel wil verhuizen, denkt daarbij vooral aan een flat, appartement of seniorenwoning. Hierbij zijn alleen de mensen ondervraagd die nog niet in een huis wonen dat gebouwd of geschikt gemaakt is voor de oude dag. Het idee om bij de kinderen in te wonen wordt door een meerderheid resoluut afgewezen.
Twee op de drie 55-plussers vinden de woning waarin ze momenteel zitten al geschikt voor hun oude dag. Mocht de woning toch niet voldoen, dan verkiest een op de drie het aanpassen van de woning boven verhuizen. Een groot deel overweegt om dan een traplift aan te schaffen. Ze noemen ook kleinere aanpassingen, zoals beugels, steunen en aangepaste drempels plaatsen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 dag geleden