Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De meeste 55-plussers willen niet meer verhuizen

De meeste 55-plussers willen niet meer verhuizen

DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de 55-plussers wil niet meer verhuizen, tenzij het niet anders kan. Een groot deel past hun huis liever aan als gezondheidsklachten daarom vragen, dan dat ze verhuizen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Nederland telt steeds meer ouderen die bovendien steeds hogere leeftijden bereiken. Daardoor groeit de behoefte aan woningen die geschikt zijn voor ouderen. Dat roept volgens de onderzoekers de vraag op hoe we daar in Nederland mee om moeten gaan.

Verhuizen geniet bij de meerderheid van de 55-plussers niet de voorkeur. Ze noemen vaak als reden dat ze tevreden zijn met het huis waarin ze wonen en ook dat ze gesteld zijn op de buurt. De groep die nog wel wil verhuizen, denkt daarbij vooral aan een flat, appartement of seniorenwoning. Hierbij zijn alleen de mensen ondervraagd die nog niet in een huis wonen dat gebouwd of geschikt gemaakt is voor de oude dag. Het idee om bij de kinderen in te wonen wordt door een meerderheid resoluut afgewezen.

Twee op de drie 55-plussers vinden de woning waarin ze momenteel zitten al geschikt voor hun oude dag. Mocht de woning toch niet voldoen, dan verkiest een op de drie het aanpassen van de woning boven verhuizen. Een groot deel overweegt om dan een traplift aan te schaffen. Ze noemen ook kleinere aanpassingen, zoals beugels, steunen en aangepaste drempels plaatsen.

Meer uit Binnenland

Saudische kroonprins na dood Khashoggi weer in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met veel ceremonieel vertoon de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ontvangen. Het is het eerste bezoek van de feitelijke Saudische leider aan het Witte Huis sinds de dood van journalist Jamal Khashoggi in 2018.

4 minuten geleden
Rechtspraak beducht voor impact advocatenprotest op strafzaken

DEN HAAG (ANP) - De Rechtspraak voorziet een mogelijk "grote impact op de rechtsgang van strafzaken" door het opschorten van bezoek aan cliƫnten in zware gevangenisregimes door strafadvocaten. Een groep van 46 strafadvocaten heeft dinsdag aangekondigd die cliƫnten niet meer te bezoeken, omdat de aangescherpte veiligheidsmaatregelen in een aantal inrichtingen vertrouwelijke communicatie onmogelijk maken. De Rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid op "oog te hebben voor de zorgen van de advocatuur en op zoek te gaan naar een voor alle partijen werkbare oplossing".

37 minuten geleden
Winters weer op komst: kans op natte sneeuw en vorst

HOUTEN (ANP) - Het wordt de komende dagen geleidelijk kouder, met kans op natte sneeuw of hagel. Volgens Weeronline neemt de temperatuur vanaf vrijdag vooral 's nachts af en kan het plaatselijk zelfs matig vriezen.

2 uur geleden
Celstraf en jeugd-tbs voor doodsteken 13-jarige in Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft een 14-jarige jongen veroordeeld tot een jaar jeugddetentie en een PIJ-maatregel (jeugd-tbs) voor het doodsteken van de 13-jarige Joni in Schiedam in februari. Dat gebeurde tijdens een ruzie.

2 uur geleden
Concertgebouw blijft na brief collega's bij plan chanoekaconcert

AMSTERDAM (ANP) - De directie van het Concertgebouw Amsterdam heeft een brief van medewerkers gekregen met vragen over het compromis dat de zaal sloot over het chanoekaconcert. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Volkskrant. Die schrijft dat zo'n zestig medewerkers ontstemd zijn over de beslissing dat voorzanger Shai Abramson toch mag optreden in het Concertgebouw. De brief is geen aanleiding de beslissing te heroverwegen, aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
Supermarkten waarschuwen voor ziekmakende bacterie in salami

DEN HAAG (ANP) - Twee supermarkten waarschuwen consumenten voor salamiworsten die mogelijk de E.coli-bacterie STEC bevatten. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Eet de salami niet, is het advies.

2 uur geleden
Vrouw krijgt 10 jaar cel voor doodsteken partner Rotterdam

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft dinsdag een 36-jarige vrouw uit Rotterdam veroordeeld tot tien jaar cel voor het doodsteken van haar 37-jarige partner. De steekpartij vond op 16 maart vorig jaar plaats in de woning van de vrouw aan de Brautigamstraat in de Rotterdamse wijk Feijenoord. Het slachtoffer had onder meer steekwonden in hals, borst en rug.

3 uur geleden