De Ligt ziet Juventus vanaf de bank winnen bij Sampdoria
GENUA (ANP) - Juventus heeft in de achtervolging op koploper AC Milan geen fout gemaakt. De kampioen van de laatste negen seizoenen won van middenmoter Sampdoria: 0-2.
Federico Chiesa was opnieuw de gevierde man bij Juventus. De 23-jarige aanvaller maakte in de 20e minuut het openingsdoelpunt. De zoon van oud-spits Enrico Chiesa maakte deze maand al vier doelpunten in de competitie. In de blessuretijd van de tweede helft zorgde invaller Aaron Ramsey voor de 0-2.
Matthijs de Ligt bekeek het duel vanaf de reservebank. De Oranje-international was woensdag in de met 4-0 gewonnen bekerwedstrijd tegen SPAL, voor het eerst sinds hij terugkeerde een besmetting met het coronavirus, wel basisspeler.
Cristiano Ronaldo deed wel de gehele wedstrijd mee. De Portugese aanvaller, die komende week zijn 36e verjaardag viert, kwam afgelopen week in opspraak wegens het overtreden van de coronaregels. Ronaldo bracht samen met zijn vriendin een dag in de bergen door om haar verjaardag te vieren en reisde tussen twee regio's, iets dat momenteel verboden is in Italië.
Juventus is nu derde in de Serie A met 7 punten achterstand op AC Milan. De koploper speelde wel een wedstrijd meer.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
11 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
15 uur geleden