
De Ligt valt met liesklachten uit op training van Oranje
LAGOS (ANP) - Matthijs de Ligt mist zondag waarschijnlijk de laatste oefenwedstrijd van het Nederlands elftal voor het EK tegen Georgië. De verdediger heeft het trainingskamp van Oranje in Portugal met liesklachten afgesloten. Hij stapte voortijdig uit de laatste training van Oranje in Lagos.
Frank de Boer weet nog niet hoe ernstig de klachten van zijn centrale verdediger zijn. Maar de bondscoach benadrukte dat hij geen enkel risico met De Ligt wil nemen. Hij moet het op het EK ook al stellen zonder zijn aanvoerder en centrale verdediger Virgil van Dijk, die niet op tijd is hersteld van een zware knieblessure.
De Boer kiest voor het duel met Georgië voor een systeem met vijf verdedigers. Met die tactiek wil hij op 13 juni waarschijnlijk ook aan het eerste EK-duel met Oekraïne beginnen. Tegen Georgië speelt Memphis Depay voorin met Wout Weghorst of Luuk de Jong. "Ik verwacht dat Georgië ver terug zal gaan", zei De Boer. "Tegen ploegen waarin wij onder druk komen te staan, zou ik misschien eerder voor een snelle aanvaller als Donyell Malen kiezen."
Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Oranje tegen Georgië. Mogelijk maakt Daley Blind in Enschede zijn rentree na een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia was in de finale van de play-offs bij Willem II al vrij snel zeker van zijn zaak. "Na de 3-1 wist ik al dat we het niet meer weg zouden geven", zei hij over de derde treffer voor zijn ploeg, gemaakt door Mees Kaandorp in de 58e minuut. "Willem II heeft moeite met het maken van het spel. We zouden desnoods gewoon alle ballen weg moeten schieten."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft voor het vierde jaar op rij de kwartfinales van Roland Garros bereikt. De 22-jarige Spaanse titelverdediger won in vier sets van de als dertiende geplaatste Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (8) 6-3 4-6 6-4. In de vorige ronde, tegen de Bosniër Damir Dzumhur, verspeelde Alcaraz ook een set.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus was in twee sets te sterk voor de Amerikaanse Amanda Anisimova: 7-5 6-3. Het is de tiende keer op rij dat Sabalenka de laatste acht haalt op een grandslamtoernooi.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé van Paris Saint-Germain is door de UEFA verkozen tot beste speler van de Champions League afgelopen seizoen. De aanvaller won zaterdag met zijn club in de finale in München met 5-0 van Internazionale.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft overeenstemming bereikt over de transfer van aanvaller Matheus Cunha van Wolverhampton Wanderers. Dat meldt de club uit Manchester op de eigen website.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain beleefde een "droom" tijdens de gewonnen finale van de Champions League tegen Internazionale (5-0). Het was voor PSG en de voorzitter, die sinds 2011 de leiding heeft over de club, de eerste eindzege in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries van Internazionale sprak van een "zwarte dag" na de zware nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League (0-5). "Ik vind het erg jammer voor iedereen, voor de fans, voor iedereen die betrokken is bij Inter", zei de Oranje-international na afloop.
14 uur geleden