De Ligt valt met liesklachten uit op training van Oranje
LAGOS (ANP) - Matthijs de Ligt mist zondag waarschijnlijk de laatste oefenwedstrijd van het Nederlands elftal voor het EK tegen Georgië. De verdediger heeft het trainingskamp van Oranje in Portugal met liesklachten afgesloten. Hij stapte voortijdig uit de laatste training van Oranje in Lagos.
Frank de Boer weet nog niet hoe ernstig de klachten van zijn centrale verdediger zijn. Maar de bondscoach benadrukte dat hij geen enkel risico met De Ligt wil nemen. Hij moet het op het EK ook al stellen zonder zijn aanvoerder en centrale verdediger Virgil van Dijk, die niet op tijd is hersteld van een zware knieblessure.
De Boer kiest voor het duel met Georgië voor een systeem met vijf verdedigers. Met die tactiek wil hij op 13 juni waarschijnlijk ook aan het eerste EK-duel met Oekraïne beginnen. Tegen Georgië speelt Memphis Depay voorin met Wout Weghorst of Luuk de Jong. "Ik verwacht dat Georgië ver terug zal gaan", zei De Boer. "Tegen ploegen waarin wij onder druk komen te staan, zou ik misschien eerder voor een snelle aanvaller als Donyell Malen kiezen."
Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Oranje tegen Georgië. Mogelijk maakt Daley Blind in Enschede zijn rentree na een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
6 uur geleden