De Ligt valt met liesklachten uit op training van Oranje
LAGOS (ANP) - Matthijs de Ligt mist zondag waarschijnlijk de laatste oefenwedstrijd van het Nederlands elftal voor het EK tegen Georgië. De verdediger heeft het trainingskamp van Oranje in Portugal met liesklachten afgesloten. Hij stapte voortijdig uit de laatste training van Oranje in Lagos.
Frank de Boer weet nog niet hoe ernstig de klachten van zijn centrale verdediger zijn. Maar de bondscoach benadrukte dat hij geen enkel risico met De Ligt wil nemen. Hij moet het op het EK ook al stellen zonder zijn aanvoerder en centrale verdediger Virgil van Dijk, die niet op tijd is hersteld van een zware knieblessure.
De Boer kiest voor het duel met Georgië voor een systeem met vijf verdedigers. Met die tactiek wil hij op 13 juni waarschijnlijk ook aan het eerste EK-duel met Oekraïne beginnen. Tegen Georgië speelt Memphis Depay voorin met Wout Weghorst of Luuk de Jong. "Ik verwacht dat Georgië ver terug zal gaan", zei De Boer. "Tegen ploegen waarin wij onder druk komen te staan, zou ik misschien eerder voor een snelle aanvaller als Donyell Malen kiezen."
Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Oranje tegen Georgië. Mogelijk maakt Daley Blind in Enschede zijn rentree na een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
35 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
37 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
45 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
3 uur geleden