Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt slikt teleurstelling na nieuwe reserverol bij Oranje

De Ligt slikt teleurstelling na nieuwe reserverol bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Matthijs de Ligt wilde deze zomer af van het imago dat een beetje aan hem kleeft bij het Nederlands elftal. "Mijn ongelukkige debuut op 17-jarige leeftijd tegen Bulgarije, mijn handsbal op het vorige EK tegen Tsjechië. Dat is toch wat bij sommige mensen blijft hangen", vertelt de verdediger van Bayern München tijdens een interview in een van de grote gebouwen van Autostadt in Wolfsburg, waar Oranje tijdens het EK verblijft.

De kans daartoe krijgt De Ligt vooralsnog niet. Bondscoach Ronald Koeman twijfelde lange tijd wie hij naast aanvoerder Virgil van Dijk zou opstellen in het centrum van de verdediging, Stefan de Vrij of De Ligt. De Vrij won de tweestrijd, na een "close call", zoals hij zelf zei. De Ligt is zo voor het tweede eindtoernooi op rij geen basisspeler. Op het WK van 2022 stelde Louis van Gaal hem wel op in de openingswedstrijd tegen Senegal (2-0 winst), maar daarna niet meer.

"Ik had van mezelf het gevoel dat ik goed in vorm was, dat heb ik de tweede seizoenshelft ook laten zien bij Bayern. Die lijn had ik hier graag door willen trekken. In die zin is het een valse start van het toernooi", aldus De Ligt, die zegt de teleurstelling achter zich te hebben gelaten.

Concurrentie

"De concurrentie in de verdediging is groot. Ik heb tijdens mijn voetbalcarrière wel geleerd dat de start van een toernooi of seizoen leuk is, maar dat het vooral om het einde draait", vervolgt hij. "Daarom ben ik ook relatief rustig. Ik heb ook wel het gevoel dat er dit toernooi iets gaat gebeuren waardoor ik nog belangrijk kan zijn. Dat zorgt ervoor dat ik op trainingen mijn uiterste best doe en altijd zo fit mogelijk probeer te zijn. Op een training zal het niet zo snel voorkomen dat er momenten zijn dat een trainer zegt: hij moet gaan spelen. Dat zal afhankelijk zijn van momenten in wedstrijden, door schorsingen en blessures. Daar moet je dan klaar voor zijn."

Zijn reserverol zorgt er volgens De Ligt niet voor dat hij veel minder plezier aan het EK beleeft. Daar zorgt de oud-Ajacied onder meer voor door te praten met zijn naasten en een psycholoog. "Dit soort momenten kunnen zwaar zijn. Door er over te praten zorg je ervoor dat het lichter wordt en kan je de energie weer op het veld geven in plaats van die te verspelen aan dat soort gedachten. Ik train altijd om mezelf beter te maken. Dat is nu niet per se anders. Wat wel een beetje anders is, is het gevoel na een overwinning. Natuurlijk ben je als wisselspeler ook blij, maar toch ietsje minder dan wanneer je zelf mee hebt gedaan."

De Ligt vindt dat hij een stuk volwassener speelt dan drie jaar geleden, toen hij met een handsbal tegen de Tsjechen aan de basis stond van de uitschakeling van Oranje op het EK. "Op belangrijke momenten kan ik situaties wat rustiger inschatten. Ik heb meer ervaring. Ik heb bovendien een belangrijke les geleerd: ik moet gewoon doen wat ik altijd doe in plaats van mij aanpassen of doen wat mensen van mij verwachten. Je staat er als verdediger vooral voor om geen doelpunt tegen te krijgen."

Meer uit Voetbal

Onderzoek voetballer Xhaka om vermeende valse coronacertificaten

LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.

3 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

13 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

13 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

14 uur geleden
Sc Heerenveen boekt bij Sparta tweede zege van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.

16 uur geleden
Dortmund neemt koppositie weer over na nipte zege bij Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.

16 uur geleden
AS Roma en Malen spelen gelijk in topper tegen Internazionale

ROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.

16 uur geleden