Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans

De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt wil zich met het Nederlands elftal revancheren voor de vorige interlandperiode. "Die wedstrijden liepen niet zoals verwacht, zowel qua spel als resultaat. Dat hebben we goed geanalyseerd", aldus de verdediger van Manchester United over de interlands tegen Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0-verlies) in de Nations League.

Zaterdag staat Oranje opnieuw tegenover de Hongaren, gevolgd door een duel met Bosnië en Herzegovina. De Ligt zit normaal gesproken op de bank. Nadat bondscoach Ronald Koeman op het EK in het centrum voor Stefan de Vrij koos naast aanvoerder Virgil van Dijk, kreeg De Ligt begin september weer een kans als basisspeler. Zowel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2 winst) als tegen Duitsland (2-2) was De Ligt, die de afwezige De Vrij verving, schuldig aan een tegendoelpunt.

"Je baalt er natuurlijk van, want het was een soort kans voor me. En eigenlijk speelde ik ook wel goed", aldus De Ligt. "Het is een fase waar je dan in zit. Ik had toen nog weinig minuten gemaakt. Ik weet van mezelf dat ik een speler ben die minuten nodig heeft. Nu heb ik zeven keer op rij gespeeld en merk ik dat ik in mijn ritme kom." De Ligt merkt dat zijn vroege en overtuigende doorbraak bij Ajax soms ook in zijn nadeel werkt. "Door het verleden wordt er iets van mij verwacht, wat op dit moment een beetje tegen mij werkt. De verwachtingen waren heel hoog toen ik uit Nederland vertrok, waardoor het al snel niet goed genoeg is. Dat is het moeilijke."

Met de doorbraak van Micky van de Ven bij Tottenham Hotspur en de rentree van Jurriën Timber is de concurrentie centraal achterin bij Oranje alleen maar groter geworden. "Het is wachten tot je de kans krijgt. Ik kijk niet zo erg naar de hiërarchie, ik kijk naar mezelf. Er zijn meerdere goede spelers. De bondscoach bepaalt de hiërarchie. Ik voel me nu hartstikke fit, het gaat lekker bij United. Ik speel bijna alles. Het is belangrijk voor mij om rustig te blijven en door te gaan."

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

4 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

4 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

5 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

6 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

6 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

8 uur geleden