Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans

De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt wil zich met het Nederlands elftal revancheren voor de vorige interlandperiode. "Die wedstrijden liepen niet zoals verwacht, zowel qua spel als resultaat. Dat hebben we goed geanalyseerd", aldus de verdediger van Manchester United over de interlands tegen Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0-verlies) in de Nations League.

Zaterdag staat Oranje opnieuw tegenover de Hongaren, gevolgd door een duel met Bosnië en Herzegovina. De Ligt zit normaal gesproken op de bank. Nadat bondscoach Ronald Koeman op het EK in het centrum voor Stefan de Vrij koos naast aanvoerder Virgil van Dijk, kreeg De Ligt begin september weer een kans als basisspeler. Zowel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2 winst) als tegen Duitsland (2-2) was De Ligt, die de afwezige De Vrij verving, schuldig aan een tegendoelpunt.

"Je baalt er natuurlijk van, want het was een soort kans voor me. En eigenlijk speelde ik ook wel goed", aldus De Ligt. "Het is een fase waar je dan in zit. Ik had toen nog weinig minuten gemaakt. Ik weet van mezelf dat ik een speler ben die minuten nodig heeft. Nu heb ik zeven keer op rij gespeeld en merk ik dat ik in mijn ritme kom." De Ligt merkt dat zijn vroege en overtuigende doorbraak bij Ajax soms ook in zijn nadeel werkt. "Door het verleden wordt er iets van mij verwacht, wat op dit moment een beetje tegen mij werkt. De verwachtingen waren heel hoog toen ik uit Nederland vertrok, waardoor het al snel niet goed genoeg is. Dat is het moeilijke."

Met de doorbraak van Micky van de Ven bij Tottenham Hotspur en de rentree van Jurriën Timber is de concurrentie centraal achterin bij Oranje alleen maar groter geworden. "Het is wachten tot je de kans krijgt. Ik kijk niet zo erg naar de hiërarchie, ik kijk naar mezelf. Er zijn meerdere goede spelers. De bondscoach bepaalt de hiërarchie. Ik voel me nu hartstikke fit, het gaat lekker bij United. Ik speel bijna alles. Het is belangrijk voor mij om rustig te blijven en door te gaan."

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

2 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

2 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

3 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

3 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

6 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

6 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

7 uur geleden