De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt wil zich met het Nederlands elftal revancheren voor de vorige interlandperiode. "Die wedstrijden liepen niet zoals verwacht, zowel qua spel als resultaat. Dat hebben we goed geanalyseerd", aldus de verdediger van Manchester United over de interlands tegen Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0-verlies) in de Nations League.
Zaterdag staat Oranje opnieuw tegenover de Hongaren, gevolgd door een duel met Bosnië en Herzegovina. De Ligt zit normaal gesproken op de bank. Nadat bondscoach Ronald Koeman op het EK in het centrum voor Stefan de Vrij koos naast aanvoerder Virgil van Dijk, kreeg De Ligt begin september weer een kans als basisspeler. Zowel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2 winst) als tegen Duitsland (2-2) was De Ligt, die de afwezige De Vrij verving, schuldig aan een tegendoelpunt.
"Je baalt er natuurlijk van, want het was een soort kans voor me. En eigenlijk speelde ik ook wel goed", aldus De Ligt. "Het is een fase waar je dan in zit. Ik had toen nog weinig minuten gemaakt. Ik weet van mezelf dat ik een speler ben die minuten nodig heeft. Nu heb ik zeven keer op rij gespeeld en merk ik dat ik in mijn ritme kom." De Ligt merkt dat zijn vroege en overtuigende doorbraak bij Ajax soms ook in zijn nadeel werkt. "Door het verleden wordt er iets van mij verwacht, wat op dit moment een beetje tegen mij werkt. De verwachtingen waren heel hoog toen ik uit Nederland vertrok, waardoor het al snel niet goed genoeg is. Dat is het moeilijke."
Met de doorbraak van Micky van de Ven bij Tottenham Hotspur en de rentree van Jurriën Timber is de concurrentie centraal achterin bij Oranje alleen maar groter geworden. "Het is wachten tot je de kans krijgt. Ik kijk niet zo erg naar de hiërarchie, ik kijk naar mezelf. Er zijn meerdere goede spelers. De bondscoach bepaalt de hiërarchie. Ik voel me nu hartstikke fit, het gaat lekker bij United. Ik speel bijna alles. Het is belangrijk voor mij om rustig te blijven en door te gaan."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
17 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geleden