Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans

De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt wil zich met het Nederlands elftal revancheren voor de vorige interlandperiode. "Die wedstrijden liepen niet zoals verwacht, zowel qua spel als resultaat. Dat hebben we goed geanalyseerd", aldus de verdediger van Manchester United over de interlands tegen Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0-verlies) in de Nations League.

Zaterdag staat Oranje opnieuw tegenover de Hongaren, gevolgd door een duel met Bosnië en Herzegovina. De Ligt zit normaal gesproken op de bank. Nadat bondscoach Ronald Koeman op het EK in het centrum voor Stefan de Vrij koos naast aanvoerder Virgil van Dijk, kreeg De Ligt begin september weer een kans als basisspeler. Zowel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2 winst) als tegen Duitsland (2-2) was De Ligt, die de afwezige De Vrij verving, schuldig aan een tegendoelpunt.

"Je baalt er natuurlijk van, want het was een soort kans voor me. En eigenlijk speelde ik ook wel goed", aldus De Ligt. "Het is een fase waar je dan in zit. Ik had toen nog weinig minuten gemaakt. Ik weet van mezelf dat ik een speler ben die minuten nodig heeft. Nu heb ik zeven keer op rij gespeeld en merk ik dat ik in mijn ritme kom." De Ligt merkt dat zijn vroege en overtuigende doorbraak bij Ajax soms ook in zijn nadeel werkt. "Door het verleden wordt er iets van mij verwacht, wat op dit moment een beetje tegen mij werkt. De verwachtingen waren heel hoog toen ik uit Nederland vertrok, waardoor het al snel niet goed genoeg is. Dat is het moeilijke."

Met de doorbraak van Micky van de Ven bij Tottenham Hotspur en de rentree van Jurriën Timber is de concurrentie centraal achterin bij Oranje alleen maar groter geworden. "Het is wachten tot je de kans krijgt. Ik kijk niet zo erg naar de hiërarchie, ik kijk naar mezelf. Er zijn meerdere goede spelers. De bondscoach bepaalt de hiërarchie. Ik voel me nu hartstikke fit, het gaat lekker bij United. Ik speel bijna alles. Het is belangrijk voor mij om rustig te blijven en door te gaan."

Meer uit Voetbal

Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

12 minuten geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

33 minuten geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

9 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

12 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

14 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

14 uur geleden