De Ligt moet bij Oranje opnieuw wachten op zijn kans
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt wil zich met het Nederlands elftal revancheren voor de vorige interlandperiode. "Die wedstrijden liepen niet zoals verwacht, zowel qua spel als resultaat. Dat hebben we goed geanalyseerd", aldus de verdediger van Manchester United over de interlands tegen Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0-verlies) in de Nations League.
Zaterdag staat Oranje opnieuw tegenover de Hongaren, gevolgd door een duel met Bosnië en Herzegovina. De Ligt zit normaal gesproken op de bank. Nadat bondscoach Ronald Koeman op het EK in het centrum voor Stefan de Vrij koos naast aanvoerder Virgil van Dijk, kreeg De Ligt begin september weer een kans als basisspeler. Zowel tegen Bosnië en Herzegovina (5-2 winst) als tegen Duitsland (2-2) was De Ligt, die de afwezige De Vrij verving, schuldig aan een tegendoelpunt.
"Je baalt er natuurlijk van, want het was een soort kans voor me. En eigenlijk speelde ik ook wel goed", aldus De Ligt. "Het is een fase waar je dan in zit. Ik had toen nog weinig minuten gemaakt. Ik weet van mezelf dat ik een speler ben die minuten nodig heeft. Nu heb ik zeven keer op rij gespeeld en merk ik dat ik in mijn ritme kom." De Ligt merkt dat zijn vroege en overtuigende doorbraak bij Ajax soms ook in zijn nadeel werkt. "Door het verleden wordt er iets van mij verwacht, wat op dit moment een beetje tegen mij werkt. De verwachtingen waren heel hoog toen ik uit Nederland vertrok, waardoor het al snel niet goed genoeg is. Dat is het moeilijke."
Met de doorbraak van Micky van de Ven bij Tottenham Hotspur en de rentree van Jurriën Timber is de concurrentie centraal achterin bij Oranje alleen maar groter geworden. "Het is wachten tot je de kans krijgt. Ik kijk niet zo erg naar de hiërarchie, ik kijk naar mezelf. Er zijn meerdere goede spelers. De bondscoach bepaalt de hiërarchie. Ik voel me nu hartstikke fit, het gaat lekker bij United. Ik speel bijna alles. Het is belangrijk voor mij om rustig te blijven en door te gaan."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV blijft maar winnen in de Eredivisie. Het elftal van Peter Bosz won zaterdag in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 van sc Heerenveen. Dat betekende de negende overwinning van PSV in de Eredivisie. De koploper uit Eindhoven staat na vijftien wedstrijden op 40 punten. Sc Heerenveen is twaalfde met 17 punten.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Gianni Infantino heeft een show geopend waarin alle deelnemers aan het WK van komende zomer informatie krijgen over de speelsteden en aanvangstijden van de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteren de voorzitter van de wereldvoetbalbond en geven commentaar op het bijgewerkte speelschema.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
50 minuten geledenSITTARD (ANP) - Ajax kan vanaf 18.45 uur in het competitieduel bij Fortuna Sittard geen beroep doen op Kenneth Taylor. De middenvelder is niet fit, melden de Amsterdammers. Rayane Bounida is wel weer hersteld na ziekte en keert terug in de basisopstelling van trainer Fred Grim.
51 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Invaller Harry Kane heeft koploper Bayern München aan een ruime zege bij subtopper VfB Stuttgart geholpen: 0-5. De Engelse topschutter kwam na een uur binnen de lijnen bij een 1-0-voorsprong en maakte nog een hattrick.
52 minuten geleden