De Ligt met Juventus naar kwartfinales bekertoernooi
TURIJN (ANP) - Juventus, met verdediger Matthijs de Ligt in de gelederen, heeft zich overtuigend geplaatst voor de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi. De koploper in de Serie A versloeg op eigen veld Udinese met 4-0.
De Ligt had de afgelopen weken geen basisplaats bij Juventus. Door een zware knieblessure bij zijn concurrent Merih Demiral, die afgelopen zondag tegen AS Roma moest uitvallen nadat hij verkeerd was neergekomen bij een kopduel, zijn de kansen voor de oud-Ajacied op meer speeltijd nu sterk toegenomen.
Bij de rust leidde de thuisclub al met 2-0. Juventus kwam op voorsprong door een treffer van Gonzalo HiguaĆn, die na liefst drie ragfijne combinaties met landgenoot Paulo Dybala raak schoot. Dybala bracht uit een strafschop de stand op 2-0.
Na de pauze liep Juventus snel uit naar 4-0 via treffers van opnieuw Dybala en Douglas Costa, die een strafschop benutte na een handsbal bij Bram Nuytinck. Hidde ter Avest had eveneens een basisplaats bij Udinese.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
5 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
7 uur geleden