De Ligt keert op EK tegen Oostenrijk terug in basiselftal Oranje
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt heeft donderdag in de tweede groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap een basisplaats. De centrale verdediger is voldoende hersteld van een liesblessure om tegen Oostenrijk vanaf het begin mee te doen. Dat zei bondscoach Frank de Boer woensdag.
De Ligt liep de blessure eerder deze maand op tijdens het voorbereidende trainingskamp van Oranje in Zeist. De Boer wilde zondag in het openingsduel met Oekraïne (3-2) nog geen risico met hem nemen.
De basisplaats van De Ligt gaat ten koste van centrale verdediger Jurriën Timber of linksback Patrick van Aanholt. In dat laatste geval schuift Daley Blind in het 5-3-2-systeem vanuit het centrum door naar de positie van linkerverdediger.
Oefenwedstrijd
De Boer wilde nog niet zeggen wie zijn plaats kwijtraakt, al leek hij er op te hinten dat Timber in het basiselftal blijft staan. Timber viert donderdag zijn 20e verjaardag en op de vraag van een verslaggever of hij, naast zijn verjaardag om nog een andere reden de slingers op kan hangen, zei De Boer: "Dat zou zomaar kunnen, ja. Dat gaan we morgen zien. Hij doet het in ieder geval fantastisch. We zijn zeer tevreden over hem."
De Ligt zei begin deze maand na de oefenwedstrijd tegen Schotland (2-2) dat hij zich in het 5-3-2-systeem aan de linkerkant van het centrum ongemakkelijk voelde. "Ik snap best wel dat hij zich daar niet heel prettig bij voelt. Vooral als wij domineren, dan is het geen lekkere 'uitgangspositie' voor hem. Natuurlijk houd ik daar wel rekening mee", aldus De Boer.
Wijndal
Owen Wijndal leek het toernooi als linksback te starten, maar Van Aanholt maakte een betere indruk op De Boer. "Ik vind dat hij er beter voorstaat", legde de bondscoach woensdag nog eens uit. "Ik had een reden om dat te wisselen. Maar Owen zie ik nu ook weer vooruit gaan. Het is ook gewoon een gezonde concurrentiestrijd. Ik zal niemand bij het eerste beste moment laten zakken, laat dat duidelijk zijn. Na een wat langere periode dacht ik: ik heb wat anders nodig op dit moment. Dat weet Owen. Hij moet nu laten zien dat hij er klaar voor is. Hij zal zijn minuten nog wel gaan maken. Dat heeft hij ook afgelopen zondag gedaan. Hij moet het mij moeilijk maken tijdens wedstrijden en trainingen. Patrick staat er op dit moment goed voor."
De wedstrijd tussen Nederland en Oostenrijk, dat de eerste wedstrijd eveneens won, begint donderdag om 21.00 uur.
Vermoedelijke opstelling Nederland: Stekelenburg; Dumfries, De Vrij, Timber, De Ligt en Blind; De Roon, Wijnaldum en Frenkie de Jong; Depay en Weghorst.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
21 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
25 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
19 uur geleden