Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt keert op EK tegen Oostenrijk terug in basiselftal Oranje

De Ligt keert op EK tegen Oostenrijk terug in basiselftal Oranje

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt heeft donderdag in de tweede groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap een basisplaats. De centrale verdediger is voldoende hersteld van een liesblessure om tegen Oostenrijk vanaf het begin mee te doen. Dat zei bondscoach Frank de Boer woensdag.

De Ligt liep de blessure eerder deze maand op tijdens het voorbereidende trainingskamp van Oranje in Zeist. De Boer wilde zondag in het openingsduel met Oekraïne (3-2) nog geen risico met hem nemen.

De basisplaats van De Ligt gaat ten koste van centrale verdediger Jurriën Timber of linksback Patrick van Aanholt. In dat laatste geval schuift Daley Blind in het 5-3-2-systeem vanuit het centrum door naar de positie van linkerverdediger.

Oefenwedstrijd

De Boer wilde nog niet zeggen wie zijn plaats kwijtraakt, al leek hij er op te hinten dat Timber in het basiselftal blijft staan. Timber viert donderdag zijn 20e verjaardag en op de vraag van een verslaggever of hij, naast zijn verjaardag om nog een andere reden de slingers op kan hangen, zei De Boer: "Dat zou zomaar kunnen, ja. Dat gaan we morgen zien. Hij doet het in ieder geval fantastisch. We zijn zeer tevreden over hem."

De Ligt zei begin deze maand na de oefenwedstrijd tegen Schotland (2-2) dat hij zich in het 5-3-2-systeem aan de linkerkant van het centrum ongemakkelijk voelde. "Ik snap best wel dat hij zich daar niet heel prettig bij voelt. Vooral als wij domineren, dan is het geen lekkere 'uitgangspositie' voor hem. Natuurlijk houd ik daar wel rekening mee", aldus De Boer.

Wijndal

Owen Wijndal leek het toernooi als linksback te starten, maar Van Aanholt maakte een betere indruk op De Boer. "Ik vind dat hij er beter voorstaat", legde de bondscoach woensdag nog eens uit. "Ik had een reden om dat te wisselen. Maar Owen zie ik nu ook weer vooruit gaan. Het is ook gewoon een gezonde concurrentiestrijd. Ik zal niemand bij het eerste beste moment laten zakken, laat dat duidelijk zijn. Na een wat langere periode dacht ik: ik heb wat anders nodig op dit moment. Dat weet Owen. Hij moet nu laten zien dat hij er klaar voor is. Hij zal zijn minuten nog wel gaan maken. Dat heeft hij ook afgelopen zondag gedaan. Hij moet het mij moeilijk maken tijdens wedstrijden en trainingen. Patrick staat er op dit moment goed voor."

De wedstrijd tussen Nederland en Oostenrijk, dat de eerste wedstrijd eveneens won, begint donderdag om 21.00 uur.

Vermoedelijke opstelling Nederland: Stekelenburg; Dumfries, De Vrij, Timber, De Ligt en Blind; De Roon, Wijnaldum en Frenkie de Jong; Depay en Weghorst.

Meer uit Voetbal

Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

57 minuten geleden
NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

2 uur geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

5 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

6 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

16 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

16 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

19 uur geleden