De Ligt kan eerste prijs met Juventus pakken
ROME (ANP) - Matthijs de Ligt kan zijn eerste prijs met Juventus pakken. De Nederlandse verdediger neemt het vanaf 21.00 uur met zijn club in een leeg Olympisch Stadion in Rome op tegen Napoli, met als inzet de Italiaanse beker. De finale van de Coppa Italia wordt als gevolg van de coronacrisis zonder publiek gespeeld.
Het Italiaanse voetbal werd vorige week, na een onderbreking van drie maanden, hervat met de returns in de halve finales van het bekertoernooi. Juventus schakelde AC Milan, Napoli bereikte de eindstrijd ten koste van Internazionale. De Serie A, waarin Juventus de ranglijst aanvoert, wordt komend weekeinde hervat.
De 20-jarige De Ligt verhuisde vorig jaar van Ajax naar Juventus. Hij greep eind december al naast z'n eerste prijs in dienst van de 'Oude Dame'. Vanaf de bank zag de international van Oranje hoe Juventus de wedstrijd om de Italiaanse Supercup verloor van Lazio (1-3).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
17 uur geleden