De Ligt: Juventus moet meer tempo en lef tonen
TURIJN (ANP) - Verdediger Matthijs de Ligt van Juventus sloot na de late thuiszege tegen Ferencváros (2-1) zijn ogen niet voor de realiteit. Pas in de extra tijd zorgde invaller Alvaro Morata voor de winst en daarmee voor de vroegtijdige kwalificatie voor de achtste finales in de Champions League. Juventus maakte tegen de Hongaarse ploeg geen bijster sterke indruk, beaamde ook De Ligt.
"Het was voor ons een zware wedstrijd, omdat Ferencváros heel goed partij bood", zei de Nederlandse international, die na een schouderblessure nu weer helemaal terug is. "Zij speelden heel compact, waardoor het voor ons moeilijk was om de vrije man tussen de linies te vinden. Mede daardoor konden we te weinig kansen afdwingen."
De Ligt: "We moeten meer tempo en meer lef tonen. Daarvoor hebben we meer dan genoeg kwaliteit in huis. Als je dat niet doet, maak je het de tegenstander te makkelijk."
De Ligt toonde ook de nodige zelfkritiek. "Ik maakte een fout bij het doelpunt van Ferencváros", gaf hij toe.
Zijn trainer Andrea Pirlo prees De Ligt niettemin uitgebreid. "Zijn terugkeer is heel belangrijk voor ons, als speler en als leider. Hij is op 21-jarige leeftijd al een veteraan. De Ligt maakt ons sterker in verdedigend opzicht, maar ook beter in de opbouw. We hebben echt op zijn rentree gewacht."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
26 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
2 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
20 uur geleden