De Ligt: Juventus moet meer tempo en lef tonen
TURIJN (ANP) - Verdediger Matthijs de Ligt van Juventus sloot na de late thuiszege tegen Ferencváros (2-1) zijn ogen niet voor de realiteit. Pas in de extra tijd zorgde invaller Alvaro Morata voor de winst en daarmee voor de vroegtijdige kwalificatie voor de achtste finales in de Champions League. Juventus maakte tegen de Hongaarse ploeg geen bijster sterke indruk, beaamde ook De Ligt.
"Het was voor ons een zware wedstrijd, omdat Ferencváros heel goed partij bood", zei de Nederlandse international, die na een schouderblessure nu weer helemaal terug is. "Zij speelden heel compact, waardoor het voor ons moeilijk was om de vrije man tussen de linies te vinden. Mede daardoor konden we te weinig kansen afdwingen."
De Ligt: "We moeten meer tempo en meer lef tonen. Daarvoor hebben we meer dan genoeg kwaliteit in huis. Als je dat niet doet, maak je het de tegenstander te makkelijk."
De Ligt toonde ook de nodige zelfkritiek. "Ik maakte een fout bij het doelpunt van Ferencváros", gaf hij toe.
Zijn trainer Andrea Pirlo prees De Ligt niettemin uitgebreid. "Zijn terugkeer is heel belangrijk voor ons, als speler en als leider. Hij is op 21-jarige leeftijd al een veteraan. De Ligt maakt ons sterker in verdedigend opzicht, maar ook beter in de opbouw. We hebben echt op zijn rentree gewacht."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
3 uur geleden