Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt is wel aan een succesje toe als Letland naar ArenA komt

De Ligt is wel aan een succesje toe als Letland naar ArenA komt

ZEIST (ANP) - Na bijna anderhalf jaar keert Matthijs de Ligt zaterdag met het Nederlands elftal terug in de voor hem zo bekende Johan Cruijff ArenA, "We willen graag naar het WK ", zei de 21-jarige verdediger van Juventus. "Dus het lijkt me duidelijk dat we een thuiswedstrijd tegen Letland moeten winnen."

Het is nog niet het seizoen van De Ligt. Juventus had de oud-aanvoerder van Ajax vorig seizoen zo hard nodig om kampioen te worden, dat hij zich pas afgelopen zomer aan een slepende schouderblessure liet opereren. De Ligt maakte in november zijn rentree bij de 'Oude Dame', maar moest in januari weer even toekijken na een positieve coronatest.

Met De Ligt weer in de gelederen verloor Juventus de afgelopen weken het uitzicht op de tiende landstitel op rij. De achterstand op koploper Internazionale is al opgelopen tot 10 punten. En de club uit Turijn werd ook nog eens door FC Porto uitgeschakeld in de Champions League, een toernooi waar topspelers als Cristiano Ronaldo en De Ligt juist voor zijn aangetrokken.

Daley Blind

De nederlaag van woensdag tegen Turkije (4-2) was een nieuwe teleurstelling voor de in Leiderdorp geboren centrale verdediger. "We deden het niet slim genoeg", kijkt De Ligt terug. "Als je aanvalt, moet de verdediging goed staan. Dat was een paar keer niet het geval. Daar heeft Turkije van geprofiteerd."

Bij absentie van Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Nathan Aké speelde De Ligt tegen de Turken samen met Daley Blind in het hart van de defensie, net als twee jaar geleden tijdens het succesvolle seizoen van Ajax in de Champions League. "Het was even wennen", zei hij. "Maar we voelen elkaar goed aan. Het zal snel als vanouds zijn."

Virgil van Dijk

De Ligt voetbalde tijdens zijn vorige interlands steeds naast Virgil van Dijk, die nog herstellende is van een zware knieblessure. Bondscoach Frank de Boer rekent niet meer op zijn aanvoerder tijdens het EK. "Ik sprak hem donderdag tijdens een virtuele bijeenkomst van de spelersraad", vertelde De Ligt. "Hij oogde heel fris. Hij bekijkt van dag tot dag hoe het gaat. En hij beslist over het EK als het moment daar is. Dat is ook goed. Hij moet niet de druk van ons of het hele land voelen dat hij er bij moet zijn."

Als Van Dijk het EK mist, dan weet De Ligt niet wie hem moet vervangen. "Misschien ligt dat aan de tegenstander", zei hij. "Blind is een van de best voetballende verdedigers van de wereld. De Vrij kan weer beter verdedigen en we hebben Aké ook nog. En natuurlijk staat het ook niet vast dat ik speel, dat is aan de bondscoach."

Meer uit Voetbal

Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

7 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

7 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

7 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

7 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

9 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden