De Ligt is weer fit en kan met Oranje tegen Polen spelen
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt kan zaterdag voor het Nederlands elftal in actie komen tijdens de thuiswedstrijd tegen Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus heeft geen last meer van de lichte liesblessure die hij woensdag tijdens het met 2-1 gewonnen duel met Wales in Cardiff opliep.
Bondscoach Louis van Gaal vertelde toen na afloop dat hij van plan was om met De Ligt te starten tegen Polen. Hij wilde dat vrijdag op een persconferentie niet bevestigen. Wel herhaalde hij dat De Ligt zich moet richten op de positie centraal in de defensie of rechts in het centrum van de achterhoede. De Ligt was woensdag in Wales de linker centrale verdediger van Oranje, maar Van Gaal ziet daar liever een linksbenige speler voetballen.
Van Gaal kiest waarschijnlijk voor veel spelers die vorige week aan het gewonnen uitduel met België (1-4) begonnen. Vincent Janssen krijgt zaterdag nog geen speeltijd in de uitverkochte Kuip. De spits trouwde afgelopen weekeinde in de Verenigde Staten en arriveerde dinsdag pas in Zeist. "Hij mag zaterdag eerst het proces aanschouwen. Hij speelt dinsdag tegen Wales", zei Van Gaal.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
12 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden