De Ligt is weer fit en kan met Oranje tegen Polen spelen
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt kan zaterdag voor het Nederlands elftal in actie komen tijdens de thuiswedstrijd tegen Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus heeft geen last meer van de lichte liesblessure die hij woensdag tijdens het met 2-1 gewonnen duel met Wales in Cardiff opliep.
Bondscoach Louis van Gaal vertelde toen na afloop dat hij van plan was om met De Ligt te starten tegen Polen. Hij wilde dat vrijdag op een persconferentie niet bevestigen. Wel herhaalde hij dat De Ligt zich moet richten op de positie centraal in de defensie of rechts in het centrum van de achterhoede. De Ligt was woensdag in Wales de linker centrale verdediger van Oranje, maar Van Gaal ziet daar liever een linksbenige speler voetballen.
Van Gaal kiest waarschijnlijk voor veel spelers die vorige week aan het gewonnen uitduel met België (1-4) begonnen. Vincent Janssen krijgt zaterdag nog geen speeltijd in de uitverkochte Kuip. De spits trouwde afgelopen weekeinde in de Verenigde Staten en arriveerde dinsdag pas in Zeist. "Hij mag zaterdag eerst het proces aanschouwen. Hij speelt dinsdag tegen Wales", zei Van Gaal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
19 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
32 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
5 uur geleden