De Ligt is weer fit en kan met Oranje tegen Polen spelen
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt kan zaterdag voor het Nederlands elftal in actie komen tijdens de thuiswedstrijd tegen Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus heeft geen last meer van de lichte liesblessure die hij woensdag tijdens het met 2-1 gewonnen duel met Wales in Cardiff opliep.
Bondscoach Louis van Gaal vertelde toen na afloop dat hij van plan was om met De Ligt te starten tegen Polen. Hij wilde dat vrijdag op een persconferentie niet bevestigen. Wel herhaalde hij dat De Ligt zich moet richten op de positie centraal in de defensie of rechts in het centrum van de achterhoede. De Ligt was woensdag in Wales de linker centrale verdediger van Oranje, maar Van Gaal ziet daar liever een linksbenige speler voetballen.
Van Gaal kiest waarschijnlijk voor veel spelers die vorige week aan het gewonnen uitduel met België (1-4) begonnen. Vincent Janssen krijgt zaterdag nog geen speeltijd in de uitverkochte Kuip. De spits trouwde afgelopen weekeinde in de Verenigde Staten en arriveerde dinsdag pas in Zeist. "Hij mag zaterdag eerst het proces aanschouwen. Hij speelt dinsdag tegen Wales", zei Van Gaal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
11 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
13 uur geleden