De Ligt is weer fit en kan met Oranje tegen Polen spelen
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt kan zaterdag voor het Nederlands elftal in actie komen tijdens de thuiswedstrijd tegen Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus heeft geen last meer van de lichte liesblessure die hij woensdag tijdens het met 2-1 gewonnen duel met Wales in Cardiff opliep.
Bondscoach Louis van Gaal vertelde toen na afloop dat hij van plan was om met De Ligt te starten tegen Polen. Hij wilde dat vrijdag op een persconferentie niet bevestigen. Wel herhaalde hij dat De Ligt zich moet richten op de positie centraal in de defensie of rechts in het centrum van de achterhoede. De Ligt was woensdag in Wales de linker centrale verdediger van Oranje, maar Van Gaal ziet daar liever een linksbenige speler voetballen.
Van Gaal kiest waarschijnlijk voor veel spelers die vorige week aan het gewonnen uitduel met België (1-4) begonnen. Vincent Janssen krijgt zaterdag nog geen speeltijd in de uitverkochte Kuip. De spits trouwde afgelopen weekeinde in de Verenigde Staten en arriveerde dinsdag pas in Zeist. "Hij mag zaterdag eerst het proces aanschouwen. Hij speelt dinsdag tegen Wales", zei Van Gaal.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
9 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
10 uur geleden