De Ligt is blij met kans in hart van defensie bij Oranje
ZEIST (ANP) - Met de aanvoerdersband om een bovenarm begint Matthijs de Ligt dinsdagavond aan de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Wales in de Nations League. De verdediger krijgt een kans in het hart van de defensie van Oranje, de positie die normaal gesproken de afwezige Virgil van Dijk bekleedt.
"Dit is voor het eerst onder deze trainer", zei de 22-jarige De Ligt over de positie die hij tijdens het duel met Wales gaat bekleden. "Dus dat is nieuw, maar ik heb bij Juventus ook weleens in het midden gestaan. Wat dat betreft is het geen onbekende positie voor mij. Ik ben blij dat ik ook deze positie kan vervullen."
De Ligt kan naar eigen zeggen op alle drie de posities centraal achterin bij Oranje uit de voeten. Van Gaal ziet hem liever op de rechtse of centrale positie in de defensie. De bondscoach geeft de voorkeur voor een linksbenige speler aan de linkerkant van zijn defensie met drie centrale verdedigers.
Tevreden
De Ligt concurreert dus vooral met Van Dijk, Jurriën Timber en Stefan de Vrij om twee basisplaatsen. Van Gaal heeft geen gebrek aan centrale verdedigers. Hij is tevreden over de manier waarop Nathan Aké de meest linkse positie invult en heeft Jordan Teze, Sven Botman, Lutsharel Geertruida en Bruno Martins Indi ook nog niet afgeschreven voor het WK.
De Ligt was vorig jaar in de aanloop naar het EK geen voorstander van een systeem met vijf verdedigers waarvoor de toenmalige bondscoach Frank de Boer koos. "Maar we zetten nu aanvallender en hoger druk dan toen", merkt hij. "Daardoor worden ook onze aanvallende kwaliteiten optimaal benut. Ik denk dat we deze twee weken enorme stappen hebben gezet. Vooral de wedstrijd tegen België was een bevestiging van het feit dat we op de goede weg zijn. De manier waarop wij dit systeem willen spelen, is heel aanvallend. Dat is, denk ik, ook wel wat het Nederlandse volk wil."
De Ligt was slechts 19 jaar oud toen hij door trainer Erik ten Hag als aanvoerder van Ajax werd benoemd. Hij is dinsdag tegen Wales de vierde aanvoerder in vier interlands onder Van Gaal, na Van Dijk, De Vrij en Memphis Depay. Van Gaal wil graag zien hoe verschillende spelers zich als aanvoerder presenteren, nu zijn eerste aanvoerder Van Dijk en tweede captain Georginio Wijnaldum ontbreken. "Als ik De Ligt aanvoerder maak, dan is dat niet voor niets", zei de bondscoach. "Ik heb heel veel vertrouwen in hem."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden