Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt is blij met kans in hart van defensie bij Oranje

De Ligt is blij met kans in hart van defensie bij Oranje

ZEIST (ANP) - Met de aanvoerdersband om een bovenarm begint Matthijs de Ligt dinsdagavond aan de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Wales in de Nations League. De verdediger krijgt een kans in het hart van de defensie van Oranje, de positie die normaal gesproken de afwezige Virgil van Dijk bekleedt.

"Dit is voor het eerst onder deze trainer", zei de 22-jarige De Ligt over de positie die hij tijdens het duel met Wales gaat bekleden. "Dus dat is nieuw, maar ik heb bij Juventus ook weleens in het midden gestaan. Wat dat betreft is het geen onbekende positie voor mij. Ik ben blij dat ik ook deze positie kan vervullen."

De Ligt kan naar eigen zeggen op alle drie de posities centraal achterin bij Oranje uit de voeten. Van Gaal ziet hem liever op de rechtse of centrale positie in de defensie. De bondscoach geeft de voorkeur voor een linksbenige speler aan de linkerkant van zijn defensie met drie centrale verdedigers.

Tevreden

De Ligt concurreert dus vooral met Van Dijk, Jurriën Timber en Stefan de Vrij om twee basisplaatsen. Van Gaal heeft geen gebrek aan centrale verdedigers. Hij is tevreden over de manier waarop Nathan Aké de meest linkse positie invult en heeft Jordan Teze, Sven Botman, Lutsharel Geertruida en Bruno Martins Indi ook nog niet afgeschreven voor het WK.

De Ligt was vorig jaar in de aanloop naar het EK geen voorstander van een systeem met vijf verdedigers waarvoor de toenmalige bondscoach Frank de Boer koos. "Maar we zetten nu aanvallender en hoger druk dan toen", merkt hij. "Daardoor worden ook onze aanvallende kwaliteiten optimaal benut. Ik denk dat we deze twee weken enorme stappen hebben gezet. Vooral de wedstrijd tegen België was een bevestiging van het feit dat we op de goede weg zijn. De manier waarop wij dit systeem willen spelen, is heel aanvallend. Dat is, denk ik, ook wel wat het Nederlandse volk wil."

De Ligt was slechts 19 jaar oud toen hij door trainer Erik ten Hag als aanvoerder van Ajax werd benoemd. Hij is dinsdag tegen Wales de vierde aanvoerder in vier interlands onder Van Gaal, na Van Dijk, De Vrij en Memphis Depay. Van Gaal wil graag zien hoe verschillende spelers zich als aanvoerder presenteren, nu zijn eerste aanvoerder Van Dijk en tweede captain Georginio Wijnaldum ontbreken. "Als ik De Ligt aanvoerder maak, dan is dat niet voor niets", zei de bondscoach. "Ik heb heel veel vertrouwen in hem."

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

1 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

4 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

4 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

6 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

7 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

9 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

18 uur geleden