Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt is blij met kans in hart van defensie bij Oranje

De Ligt is blij met kans in hart van defensie bij Oranje

ZEIST (ANP) - Met de aanvoerdersband om een bovenarm begint Matthijs de Ligt dinsdagavond aan de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Wales in de Nations League. De verdediger krijgt een kans in het hart van de defensie van Oranje, de positie die normaal gesproken de afwezige Virgil van Dijk bekleedt.

"Dit is voor het eerst onder deze trainer", zei de 22-jarige De Ligt over de positie die hij tijdens het duel met Wales gaat bekleden. "Dus dat is nieuw, maar ik heb bij Juventus ook weleens in het midden gestaan. Wat dat betreft is het geen onbekende positie voor mij. Ik ben blij dat ik ook deze positie kan vervullen."

De Ligt kan naar eigen zeggen op alle drie de posities centraal achterin bij Oranje uit de voeten. Van Gaal ziet hem liever op de rechtse of centrale positie in de defensie. De bondscoach geeft de voorkeur voor een linksbenige speler aan de linkerkant van zijn defensie met drie centrale verdedigers.

Tevreden

De Ligt concurreert dus vooral met Van Dijk, Jurriën Timber en Stefan de Vrij om twee basisplaatsen. Van Gaal heeft geen gebrek aan centrale verdedigers. Hij is tevreden over de manier waarop Nathan Aké de meest linkse positie invult en heeft Jordan Teze, Sven Botman, Lutsharel Geertruida en Bruno Martins Indi ook nog niet afgeschreven voor het WK.

De Ligt was vorig jaar in de aanloop naar het EK geen voorstander van een systeem met vijf verdedigers waarvoor de toenmalige bondscoach Frank de Boer koos. "Maar we zetten nu aanvallender en hoger druk dan toen", merkt hij. "Daardoor worden ook onze aanvallende kwaliteiten optimaal benut. Ik denk dat we deze twee weken enorme stappen hebben gezet. Vooral de wedstrijd tegen België was een bevestiging van het feit dat we op de goede weg zijn. De manier waarop wij dit systeem willen spelen, is heel aanvallend. Dat is, denk ik, ook wel wat het Nederlandse volk wil."

De Ligt was slechts 19 jaar oud toen hij door trainer Erik ten Hag als aanvoerder van Ajax werd benoemd. Hij is dinsdag tegen Wales de vierde aanvoerder in vier interlands onder Van Gaal, na Van Dijk, De Vrij en Memphis Depay. Van Gaal wil graag zien hoe verschillende spelers zich als aanvoerder presenteren, nu zijn eerste aanvoerder Van Dijk en tweede captain Georginio Wijnaldum ontbreken. "Als ik De Ligt aanvoerder maak, dan is dat niet voor niets", zei de bondscoach. "Ik heb heel veel vertrouwen in hem."

Meer uit Voetbal

Bayern-speler Musiala waarschijnlijk vijf maanden aan de kant

ATLANTA (ANP/DPA) - Jamal Musiala (22) staat waarschijnlijk vijf maanden aan de kant met een kuitbeenblessure. De aanvaller van Bayern München liep die kwetsuur op bij het WK voor clubs in de kwartfinale tegen Paris Saint-Germain. Musiala kwam vlak voor rust hard in botsing met de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma van PSG. Zowel Musiala als Donnarumma was aangedaan door het incident.

7 minuten geleden
Wiegman hoopt dat Engeland tegen Nederland beter speelt

ZÜRICH (ANP) - Sarina Wiegman vindt dat Engeland "beter moet spelen" en "vaster aan de bal moet zijn" om tegen Nederland een goede kans te maken. Dit zei de bondscoach van Engeland na de 2-1-nederlaag in de eerste groepswedstrijd van het EK tegen Frankrijk. "Natuurlijk zijn we gefrustreerd, want we hebben een heel goede voorbereiding gehad. Maar dat is nooit een garantie dat je de wedstrijd wint", aldus de Nederlandse coach, die in 2017 met Oranje Europees kampioen werd.

1 uur geleden
Real Madrid na hectische blessuretijd naar halve finale WK

NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.

8 uur geleden
Titelverdediger Engeland verliest van Frankrijk op EK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain naar halve finale WK clubs na zege op Bayern

ATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.

13 uur geleden
Voetbalsters beginnen met gewenste ruime zege op Wales aan EK

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.

14 uur geleden
Oranjevrouwen beginnen EK met 3-0-zege op debutant Wales

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.

14 uur geleden