De Ligt is blij met kans in hart van defensie bij Oranje
ZEIST (ANP) - Met de aanvoerdersband om een bovenarm begint Matthijs de Ligt dinsdagavond aan de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Wales in de Nations League. De verdediger krijgt een kans in het hart van de defensie van Oranje, de positie die normaal gesproken de afwezige Virgil van Dijk bekleedt.
"Dit is voor het eerst onder deze trainer", zei de 22-jarige De Ligt over de positie die hij tijdens het duel met Wales gaat bekleden. "Dus dat is nieuw, maar ik heb bij Juventus ook weleens in het midden gestaan. Wat dat betreft is het geen onbekende positie voor mij. Ik ben blij dat ik ook deze positie kan vervullen."
De Ligt kan naar eigen zeggen op alle drie de posities centraal achterin bij Oranje uit de voeten. Van Gaal ziet hem liever op de rechtse of centrale positie in de defensie. De bondscoach geeft de voorkeur voor een linksbenige speler aan de linkerkant van zijn defensie met drie centrale verdedigers.
Tevreden
De Ligt concurreert dus vooral met Van Dijk, Jurriën Timber en Stefan de Vrij om twee basisplaatsen. Van Gaal heeft geen gebrek aan centrale verdedigers. Hij is tevreden over de manier waarop Nathan Aké de meest linkse positie invult en heeft Jordan Teze, Sven Botman, Lutsharel Geertruida en Bruno Martins Indi ook nog niet afgeschreven voor het WK.
De Ligt was vorig jaar in de aanloop naar het EK geen voorstander van een systeem met vijf verdedigers waarvoor de toenmalige bondscoach Frank de Boer koos. "Maar we zetten nu aanvallender en hoger druk dan toen", merkt hij. "Daardoor worden ook onze aanvallende kwaliteiten optimaal benut. Ik denk dat we deze twee weken enorme stappen hebben gezet. Vooral de wedstrijd tegen België was een bevestiging van het feit dat we op de goede weg zijn. De manier waarop wij dit systeem willen spelen, is heel aanvallend. Dat is, denk ik, ook wel wat het Nederlandse volk wil."
De Ligt was slechts 19 jaar oud toen hij door trainer Erik ten Hag als aanvoerder van Ajax werd benoemd. Hij is dinsdag tegen Wales de vierde aanvoerder in vier interlands onder Van Gaal, na Van Dijk, De Vrij en Memphis Depay. Van Gaal wil graag zien hoe verschillende spelers zich als aanvoerder presenteren, nu zijn eerste aanvoerder Van Dijk en tweede captain Georginio Wijnaldum ontbreken. "Als ik De Ligt aanvoerder maak, dan is dat niet voor niets", zei de bondscoach. "Ik heb heel veel vertrouwen in hem."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
39 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
3 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
15 uur geleden