De Ligt houdt wrang gevoel over aan ontslag Ten Hag bij ManUnited
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt heeft een wat wrang gevoel overgehouden aan het ontslag van trainer Erik ten Hag bij Manchester United. De verdediger kreeg eind oktober in de uitwedstrijd tegen West Ham United in de blessuretijd een strafschop tegen na een duel met Danny Ings. West Ham scoorde en won zo met 2-1. Een dag later kreeg Ten Hag te horen dat hij moest vertrekken.
"Normaal gesproken ben ik altijd wel zelfkritisch en kan ik van dingen balen die ik niet goed doe. Maar hier kon ik geen bal aan doen, ik kon mezelf daar niets kwalijk nemen. De scheidsrechterscommissie belde ons ook nog om te zeggen dat het geen penalty was", vertelt De Ligt in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op de komende twee Nations League-wedstrijden tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina.
De Ligt maakte in de zomer samen met Noussair Mazraoui de overstap van Bayern München naar Manchester. De twee verdedigers werkten eerder bij Ajax samen met Ten Hag. "Hij heeft mij naar Manchester gehaald, het doel was om samen met Erik successen te boeken. Hij heeft niet veel geluk gehad. Veel wedstrijden speelden we wel goed, maar benutten we de kansen die we kregen niet. Het is zonde dat het zo moet eindigen", aldus De Ligt, die bij Manchester United de laatste tijd in de meeste wedstrijden basisspeler was, ook onder interim-coach Ruud van Nistelrooij.
Van Nistelrooij
Van Nistelrooij kreeg eerder deze week te horen dat de nieuwe hoofdcoach Rúben Amorim niet met hem verder wil. "Het was voor Ruud geen makkelijke situatie, om het over te nemen van de trainer waar hij de assistent van was. Met 10 punten uit vier duels heeft hij het goed gedaan", aldus De Ligt, die Ten Hag na zijn ontslag nog even sprak. "Een ontslag kan best wel hard aankomen altijd. We hebben even dingen besproken."
Met Amorim had de centrale verdediger nog geen contact. "Hij heeft het goed gedaan bij Sporting, hopelijk kan hij ons ook een stapje hoger brengen. Amorim is niet mijn eerste trainer en hij zal ook niet mijn laatste trainer zijn. Ik ben niet alleen voor Ten Hag overgestapt naar Manchester United. Het is nog altijd een van de grootste clubs ter wereld, denk ik. Ik moet gewoon mijn eigen ding doen en zelf goed spelen. Ik voel me nu hartstikke fit en het gaat lekker. Hopelijk kan ik dat voortzetten."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden