De Ligt houdt wrang gevoel over aan ontslag Ten Hag bij ManUnited
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt heeft een wat wrang gevoel overgehouden aan het ontslag van trainer Erik ten Hag bij Manchester United. De verdediger kreeg eind oktober in de uitwedstrijd tegen West Ham United in de blessuretijd een strafschop tegen na een duel met Danny Ings. West Ham scoorde en won zo met 2-1. Een dag later kreeg Ten Hag te horen dat hij moest vertrekken.
"Normaal gesproken ben ik altijd wel zelfkritisch en kan ik van dingen balen die ik niet goed doe. Maar hier kon ik geen bal aan doen, ik kon mezelf daar niets kwalijk nemen. De scheidsrechterscommissie belde ons ook nog om te zeggen dat het geen penalty was", vertelt De Ligt in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op de komende twee Nations League-wedstrijden tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina.
De Ligt maakte in de zomer samen met Noussair Mazraoui de overstap van Bayern München naar Manchester. De twee verdedigers werkten eerder bij Ajax samen met Ten Hag. "Hij heeft mij naar Manchester gehaald, het doel was om samen met Erik successen te boeken. Hij heeft niet veel geluk gehad. Veel wedstrijden speelden we wel goed, maar benutten we de kansen die we kregen niet. Het is zonde dat het zo moet eindigen", aldus De Ligt, die bij Manchester United de laatste tijd in de meeste wedstrijden basisspeler was, ook onder interim-coach Ruud van Nistelrooij.
Van Nistelrooij
Van Nistelrooij kreeg eerder deze week te horen dat de nieuwe hoofdcoach Rúben Amorim niet met hem verder wil. "Het was voor Ruud geen makkelijke situatie, om het over te nemen van de trainer waar hij de assistent van was. Met 10 punten uit vier duels heeft hij het goed gedaan", aldus De Ligt, die Ten Hag na zijn ontslag nog even sprak. "Een ontslag kan best wel hard aankomen altijd. We hebben even dingen besproken."
Met Amorim had de centrale verdediger nog geen contact. "Hij heeft het goed gedaan bij Sporting, hopelijk kan hij ons ook een stapje hoger brengen. Amorim is niet mijn eerste trainer en hij zal ook niet mijn laatste trainer zijn. Ik ben niet alleen voor Ten Hag overgestapt naar Manchester United. Het is nog altijd een van de grootste clubs ter wereld, denk ik. Ik moet gewoon mijn eigen ding doen en zelf goed spelen. Ik voel me nu hartstikke fit en het gaat lekker. Hopelijk kan ik dat voortzetten."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
11 uur geleden