De Ligt houdt wrang gevoel over aan ontslag Ten Hag bij ManUnited
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt heeft een wat wrang gevoel overgehouden aan het ontslag van trainer Erik ten Hag bij Manchester United. De verdediger kreeg eind oktober in de uitwedstrijd tegen West Ham United in de blessuretijd een strafschop tegen na een duel met Danny Ings. West Ham scoorde en won zo met 2-1. Een dag later kreeg Ten Hag te horen dat hij moest vertrekken.
"Normaal gesproken ben ik altijd wel zelfkritisch en kan ik van dingen balen die ik niet goed doe. Maar hier kon ik geen bal aan doen, ik kon mezelf daar niets kwalijk nemen. De scheidsrechterscommissie belde ons ook nog om te zeggen dat het geen penalty was", vertelt De Ligt in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op de komende twee Nations League-wedstrijden tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina.
De Ligt maakte in de zomer samen met Noussair Mazraoui de overstap van Bayern München naar Manchester. De twee verdedigers werkten eerder bij Ajax samen met Ten Hag. "Hij heeft mij naar Manchester gehaald, het doel was om samen met Erik successen te boeken. Hij heeft niet veel geluk gehad. Veel wedstrijden speelden we wel goed, maar benutten we de kansen die we kregen niet. Het is zonde dat het zo moet eindigen", aldus De Ligt, die bij Manchester United de laatste tijd in de meeste wedstrijden basisspeler was, ook onder interim-coach Ruud van Nistelrooij.
Van Nistelrooij
Van Nistelrooij kreeg eerder deze week te horen dat de nieuwe hoofdcoach Rúben Amorim niet met hem verder wil. "Het was voor Ruud geen makkelijke situatie, om het over te nemen van de trainer waar hij de assistent van was. Met 10 punten uit vier duels heeft hij het goed gedaan", aldus De Ligt, die Ten Hag na zijn ontslag nog even sprak. "Een ontslag kan best wel hard aankomen altijd. We hebben even dingen besproken."
Met Amorim had de centrale verdediger nog geen contact. "Hij heeft het goed gedaan bij Sporting, hopelijk kan hij ons ook een stapje hoger brengen. Amorim is niet mijn eerste trainer en hij zal ook niet mijn laatste trainer zijn. Ik ben niet alleen voor Ten Hag overgestapt naar Manchester United. Het is nog altijd een van de grootste clubs ter wereld, denk ik. Ik moet gewoon mijn eigen ding doen en zelf goed spelen. Ik voel me nu hartstikke fit en het gaat lekker. Hopelijk kan ik dat voortzetten."
Meer uit Voetbal
CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
9 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
10 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
11 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
13 uur geleden