Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt houdt wrang gevoel over aan ontslag Ten Hag bij ManUnited

De Ligt houdt wrang gevoel over aan ontslag Ten Hag bij ManUnited

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt heeft een wat wrang gevoel overgehouden aan het ontslag van trainer Erik ten Hag bij Manchester United. De verdediger kreeg eind oktober in de uitwedstrijd tegen West Ham United in de blessuretijd een strafschop tegen na een duel met Danny Ings. West Ham scoorde en won zo met 2-1. Een dag later kreeg Ten Hag te horen dat hij moest vertrekken.

"Normaal gesproken ben ik altijd wel zelfkritisch en kan ik van dingen balen die ik niet goed doe. Maar hier kon ik geen bal aan doen, ik kon mezelf daar niets kwalijk nemen. De scheidsrechterscommissie belde ons ook nog om te zeggen dat het geen penalty was", vertelt De Ligt in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op de komende twee Nations League-wedstrijden tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina.

De Ligt maakte in de zomer samen met Noussair Mazraoui de overstap van Bayern München naar Manchester. De twee verdedigers werkten eerder bij Ajax samen met Ten Hag. "Hij heeft mij naar Manchester gehaald, het doel was om samen met Erik successen te boeken. Hij heeft niet veel geluk gehad. Veel wedstrijden speelden we wel goed, maar benutten we de kansen die we kregen niet. Het is zonde dat het zo moet eindigen", aldus De Ligt, die bij Manchester United de laatste tijd in de meeste wedstrijden basisspeler was, ook onder interim-coach Ruud van Nistelrooij.

Van Nistelrooij

Van Nistelrooij kreeg eerder deze week te horen dat de nieuwe hoofdcoach Rúben Amorim niet met hem verder wil. "Het was voor Ruud geen makkelijke situatie, om het over te nemen van de trainer waar hij de assistent van was. Met 10 punten uit vier duels heeft hij het goed gedaan", aldus De Ligt, die Ten Hag na zijn ontslag nog even sprak. "Een ontslag kan best wel hard aankomen altijd. We hebben even dingen besproken."

Met Amorim had de centrale verdediger nog geen contact. "Hij heeft het goed gedaan bij Sporting, hopelijk kan hij ons ook een stapje hoger brengen. Amorim is niet mijn eerste trainer en hij zal ook niet mijn laatste trainer zijn. Ik ben niet alleen voor Ten Hag overgestapt naar Manchester United. Het is nog altijd een van de grootste clubs ter wereld, denk ik. Ik moet gewoon mijn eigen ding doen en zelf goed spelen. Ik voel me nu hartstikke fit en het gaat lekker. Hopelijk kan ik dat voortzetten."

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

4 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

5 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

5 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

6 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

7 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

13 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

18 uur geleden