Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Ligt en Verbruggen terug bij Oranje, Geertruida en De Vrij weg

De Ligt en Verbruggen terug bij Oranje, Geertruida en De Vrij weg

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt en Bart Verbruggen sluiten zaterdag weer aan bij de selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Bayern München en de doelman van Anderlecht behoorden tot de vijf spelers die donderdagochtend vanwege een virusinfectie naar huis gingen. De Ligt en Verbruggen zijn inmiddels voldoende hersteld om in de aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van maandag in Rotterdam tegen Gibraltar weer aan te sluiten.

De verdedigers Lutsharel Geertruida en Stefan de Vrij gaan terug naar huis. Geertruida liep vrijdag in de met 4-0 verloren wedstrijd tegen Frankrijk een hamstringblessure op. De Oranje-debutant gaat bij zijn club Feyenoord herstellen. De Vrij keert in overleg met bondscoach Ronald Koeman terug naar Italië vanwege een op handen zijnde gezinsuitbreiding. De verdediger speelt bij de Italiaanse club Internazionale.

De Vrij werd donderdag nog door Koeman bij de selectie gehaald, nadat De Ligt, Verbruggen, Cody Gakpo, Sven Botman en Joey Veerman ziek naar huis waren gegaan. De KNVB meldde aanvankelijk dat zij allemaal met een virusinfectie te maken hadden. Onderzoek door de medische staf wees uit dat het om een buikgriep ging.

Blessure en schorsing

Geertruida debuteerde vrijdag als basisspeler in het Nederlands elftal. De Feyenoorder vormde aanvankelijk het centrale duo met aanvoerder Virgil van Dijk, maar wisselde van positie met rechtsback Jurriën Timber nadat Frankrijk in de eerste 20 minuten drie keer had gescoord. Geertruida moest zich in de slotfase geblesseerd laten vervangen.

Denzel Dumfries ontbrak tegen Frankrijk vanwege een schorsing. De rechtsback van Inter kan tegen Gibraltar (aftrap 20.45 uur) wel meedoen. Ook Mats Wieffer maakt nog deel uit van de selectie. De middenvelder van Feyenoord was een belangrijke kandidaat om vrijdag tegen de Fransen te beginnen. Maar volgens bondscoach Koeman was ook hij niet okselfris. Vermoedelijk verscheen daarom Kenneth Taylor aan de aftrap.

Weersomstandigheden

Als gevolg van de weersomstandigheden in Nederland keerde Oranje met enkele uren vertraging terug op vaderlandse bodem. Om die reden is besloten het programma aan te passen en een groepstraining in de gym af te werken.

Het programma voor morgen blijft ongewijzigd. Dat betekent dat de media zondag het eerste kwartier (van 12.30 uur tot 12.45 uur) van de training welkom zijn op de KNVB Campus. Om 14.00 uur staat een persconferentie met de bondscoach en een speler op het programma.

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

1 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

1 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

2 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

6 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

7 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

7 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

9 uur geleden