De Ligt en Verbruggen terug bij Oranje, Geertruida en De Vrij weg
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt en Bart Verbruggen sluiten zaterdag weer aan bij de selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Bayern München en de doelman van Anderlecht behoorden tot de vijf spelers die donderdagochtend vanwege een virusinfectie naar huis gingen. De Ligt en Verbruggen zijn inmiddels voldoende hersteld om in de aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van maandag in Rotterdam tegen Gibraltar weer aan te sluiten.
De verdedigers Lutsharel Geertruida en Stefan de Vrij gaan terug naar huis. Geertruida liep vrijdag in de met 4-0 verloren wedstrijd tegen Frankrijk een hamstringblessure op. De Oranje-debutant gaat bij zijn club Feyenoord herstellen. De Vrij keert in overleg met bondscoach Ronald Koeman terug naar Italië vanwege een op handen zijnde gezinsuitbreiding. De verdediger speelt bij de Italiaanse club Internazionale.
De Vrij werd donderdag nog door Koeman bij de selectie gehaald, nadat De Ligt, Verbruggen, Cody Gakpo, Sven Botman en Joey Veerman ziek naar huis waren gegaan. De KNVB meldde aanvankelijk dat zij allemaal met een virusinfectie te maken hadden. Onderzoek door de medische staf wees uit dat het om een buikgriep ging.
Blessure en schorsing
Geertruida debuteerde vrijdag als basisspeler in het Nederlands elftal. De Feyenoorder vormde aanvankelijk het centrale duo met aanvoerder Virgil van Dijk, maar wisselde van positie met rechtsback Jurriën Timber nadat Frankrijk in de eerste 20 minuten drie keer had gescoord. Geertruida moest zich in de slotfase geblesseerd laten vervangen.
Denzel Dumfries ontbrak tegen Frankrijk vanwege een schorsing. De rechtsback van Inter kan tegen Gibraltar (aftrap 20.45 uur) wel meedoen. Ook Mats Wieffer maakt nog deel uit van de selectie. De middenvelder van Feyenoord was een belangrijke kandidaat om vrijdag tegen de Fransen te beginnen. Maar volgens bondscoach Koeman was ook hij niet okselfris. Vermoedelijk verscheen daarom Kenneth Taylor aan de aftrap.
Weersomstandigheden
Als gevolg van de weersomstandigheden in Nederland keerde Oranje met enkele uren vertraging terug op vaderlandse bodem. Om die reden is besloten het programma aan te passen en een groepstraining in de gym af te werken.
Het programma voor morgen blijft ongewijzigd. Dat betekent dat de media zondag het eerste kwartier (van 12.30 uur tot 12.45 uur) van de training welkom zijn op de KNVB Campus. Om 14.00 uur staat een persconferentie met de bondscoach en een speler op het programma.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden