
De Lie sprint naar zijn eerste Belgische wielertitel op de weg
ZOTTEGEM (ANP/Belga) - Arnaud De Lie heeft zich in Zottegem voor het eerst in zijn carrière tot Belgisch kampioen wielrennen gekroond. De 22-jarige renner van Lotto Dstny was na een wedstrijd over 216,7 kilometer de snelste van een uitgedund peloton. Topfavoriet Jasper Philipsen werd tweede, Jordi Meeus derde. Thibau Nys en Wout van Aert maakten de top vijf compleet.
De koers bevatte een lange vluchtpoging van een tiental renners. Victor Campenaerts en Quinten Hermans maakten zich los van die groep en begonnen aan de slotronde met een minuut voorsprong, maar zij hielden geen stand. Er volgde ook nog een ontsnappingspoging onder aanvoering van Van Aert, maar op 5 kilometer van de meet smolt alles samen en volgde een eindsprint van wat restte van het peloton.
Op de erelijst volgt De Lie Remco Evenepoel op. Die was verkouden en verdedigde zijn titel niet.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp moet zijn wedstrijd tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina in de tweede ronde van Wimbledon donderdag afmaken. De partij werd woensdag gestaakt op 5-5 in de vierde set wegens de invallende duisternis. Van de Zandschulp staat met 2-1 in sets achter: 1-6 6-4 3-6 5-5.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jasmine Paolini is de volgende topspeelster die Wimbledon al vroeg moet verlaten. De als vierde geplaatste Italiaanse, die vorig jaar finaliste was, verloor in de tweede ronde van de Russin Kamilla Rakhimova in drie sets: 6-4 4-6 4-6.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
1 dag geleden