
De Librije weer open, 'We blijven Jonnie trots maken'
ZWOLLE (ANP) - Driesterrenrestaurant De Librije in Zwolle gaat woensdag weer open. Twee weken na het onverwachte overlijden van chef-kok Jonnie Boer laten zijn nabestaanden weten weer door te gaan. "We blijven jullie inspireren en Jonnie trots maken!", schrijven Thérèse Boer, de vrouw van Jonnie, haar kinderen en chef-kok Nelson Tanate in een bericht op Instagram.
"Jonnie zou zeggen: "Oké, en nu gaan we weer door. Door met waar we mee bezig waren. Stilstaan is achteruitgaan", zo staat er verder in het bericht. "We zijn nog steeds overdonderd door het plotselinge overlijden van Jonnie. We hebben jullie liefde en steun ontzettend gevoeld de afgelopen week en dat doet ons heel erg goed. Heel veel dank hiervoor!"
Boer overleed woensdag 23 april op 60-jarige leeftijd op Bonaire door een longembolie. Afgelopen vrijdag was zijn uitvaart. De Librije heeft sinds 2004 drie Michelinsterren. Het is momenteel het enige Nederlandse restaurant dat zo hoog is geklasseerd.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Bij de informatieavond over de nieuwe asiellocatie in Zutphen waren het voltallige college en 35 direct omwonenden aanwezig, zei wethouder Rick Verschure na afloop. De meeste mensen hadden hij en burgemeester Wimar Jaeger bij het uitdelen van de uitnodigingen aan de deur dinsdagavond al gesproken. Het was ook nu weer "waardevol om één op één met mensen in gesprek te gaan", aldus de asielwethouder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht en Den Bosch rijdt vanaf 21.00 uur weer volgens dienstregeling, melden ProRail en de NS. Op het traject was sinds woensdagmiddag omstreeks 14.30 uur geen treinverkeer mogelijk door een seinstoring tussen de stations Houten-Castellum en Geldermalsen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste van de 24 beloofde Nederlandse F-16's zijn in Oekraïne. "Bijna allemaal zijn ze overgedragen", aldus minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD). Aantallen wil hij niet noemen. Op "korte termijn" zullen ook de laatste vliegtuigen worden geleverd.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Een 20-jarige verdachte van de kunstroof in het Drents Museum in Assen blijft negentig dagen langer in voorarrest. Dit heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Nederland woensdag besloten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er geen treinen tussen Utrecht en Den Bosch. Ook Eindhoven is daardoor moeilijker bereikbaar. Volgens de NS gaat dat duren tot 18.45 uur.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Amsterdam mogen vanaf 1 juli hun afval niet meer in vuilniszakken aan de straat zetten. Ze moeten het voortaan aanbieden in kliko's of het afval achter hun voordeur houden tot het wordt opgehaald.
8 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Het nieuwe centrum in Zutphen waar vreemdelingen de eerste weken van hun asielaanvraag doorlopen, moet er zeker dertig jaar blijven. Na de eerste aanmelding op naam in Ter Apel, komen asielzoekers met bussen naar het nog te bouwen 'dienstencentrum'. In Zutphen volgt verdere registratie van identiteit, nationaliteit, reissituatie en reden van asielaanvraag. Dat vertelden asielwethouder Rick Verschure en projectleider van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) Anja van der Werf woensdag tijdens een persbijeenkomst.
8 uur geleden