De Leeuw schiet Emmen in blessuretijd uit strafschop naast Sparta
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam met moeite een punt overgehouden. In de 96e minuut gaf scheidsrechter Danny Makkelie het elftal van trainer Dick Lukkien een strafschop. Aanvoerder Michael de Leeuw benutte die: 1-1.
Emmen, dat de voorgaande twee duels in de Eredivisie won, blijft met 13 punten wel op de laatste plaats staan. De achterstand op nummer 17 ADO Den Haag is nu nog 2 punten en op nummer 16 Willem II 4 punten.
Sparta wacht door de late gelijkmaker nu al bijna twee maanden op een overwinning. Het elftal van trainer Henk Fraser versloeg halverwege januari Fortuna Sittard (0-1) en behaalde uit de acht duels daarna slechts 3 punten. Sparta staat nu dertiende met 7 punten voorsprong op Willem II.
Doelman Michel Verrips van FC Emmen ging tegen Sparta kort voor rust in de fout. Een afstandsschot van Laros Duarte leek hij in de 43e minuut te pakken, maar hij werkte de bal in eigen doel: 0-1. Verrips had vorig weekeinde met enkele goede reddingen nog een behoorlijk aandeel in de tweede achtereenvolgende zege die FC Emmen behaalde. Bij FC Utrecht werd het 0-1.
Snel na de pauze voorkwam Verrips de 0-2 en daarna kreeg Emmen mogelijkheden op de gelijkmaker. De Leeuw schoot de bal na een uur spelen tegen de paal en een minuut later wist Sergio Peña net niet te scoren. Sparta-keeper Maduka Okoye redde in de 73e minuut bij een vrije trap van Miguel Araujo nog eens goed voor Sparta. Het leek genoeg voor de overwinning, maar diep in blessuretijd ging het alsnog mis voor de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden