De Leeuw schiet Emmen in blessuretijd uit strafschop naast Sparta
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam met moeite een punt overgehouden. In de 96e minuut gaf scheidsrechter Danny Makkelie het elftal van trainer Dick Lukkien een strafschop. Aanvoerder Michael de Leeuw benutte die: 1-1.
Emmen, dat de voorgaande twee duels in de Eredivisie won, blijft met 13 punten wel op de laatste plaats staan. De achterstand op nummer 17 ADO Den Haag is nu nog 2 punten en op nummer 16 Willem II 4 punten.
Sparta wacht door de late gelijkmaker nu al bijna twee maanden op een overwinning. Het elftal van trainer Henk Fraser versloeg halverwege januari Fortuna Sittard (0-1) en behaalde uit de acht duels daarna slechts 3 punten. Sparta staat nu dertiende met 7 punten voorsprong op Willem II.
Doelman Michel Verrips van FC Emmen ging tegen Sparta kort voor rust in de fout. Een afstandsschot van Laros Duarte leek hij in de 43e minuut te pakken, maar hij werkte de bal in eigen doel: 0-1. Verrips had vorig weekeinde met enkele goede reddingen nog een behoorlijk aandeel in de tweede achtereenvolgende zege die FC Emmen behaalde. Bij FC Utrecht werd het 0-1.
Snel na de pauze voorkwam Verrips de 0-2 en daarna kreeg Emmen mogelijkheden op de gelijkmaker. De Leeuw schoot de bal na een uur spelen tegen de paal en een minuut later wist Sergio Peña net niet te scoren. Sparta-keeper Maduka Okoye redde in de 73e minuut bij een vrije trap van Miguel Araujo nog eens goed voor Sparta. Het leek genoeg voor de overwinning, maar diep in blessuretijd ging het alsnog mis voor de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
8 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
10 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
12 uur geleden