De Leeuw schiet Emmen in blessuretijd uit strafschop naast Sparta
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam met moeite een punt overgehouden. In de 96e minuut gaf scheidsrechter Danny Makkelie het elftal van trainer Dick Lukkien een strafschop. Aanvoerder Michael de Leeuw benutte die: 1-1.
Emmen, dat de voorgaande twee duels in de Eredivisie won, blijft met 13 punten wel op de laatste plaats staan. De achterstand op nummer 17 ADO Den Haag is nu nog 2 punten en op nummer 16 Willem II 4 punten.
Sparta wacht door de late gelijkmaker nu al bijna twee maanden op een overwinning. Het elftal van trainer Henk Fraser versloeg halverwege januari Fortuna Sittard (0-1) en behaalde uit de acht duels daarna slechts 3 punten. Sparta staat nu dertiende met 7 punten voorsprong op Willem II.
Doelman Michel Verrips van FC Emmen ging tegen Sparta kort voor rust in de fout. Een afstandsschot van Laros Duarte leek hij in de 43e minuut te pakken, maar hij werkte de bal in eigen doel: 0-1. Verrips had vorig weekeinde met enkele goede reddingen nog een behoorlijk aandeel in de tweede achtereenvolgende zege die FC Emmen behaalde. Bij FC Utrecht werd het 0-1.
Snel na de pauze voorkwam Verrips de 0-2 en daarna kreeg Emmen mogelijkheden op de gelijkmaker. De Leeuw schoot de bal na een uur spelen tegen de paal en een minuut later wist Sergio Peña net niet te scoren. Sparta-keeper Maduka Okoye redde in de 73e minuut bij een vrije trap van Miguel Araujo nog eens goed voor Sparta. Het leek genoeg voor de overwinning, maar diep in blessuretijd ging het alsnog mis voor de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden