De Leeuw schiet Emmen in blessuretijd uit strafschop naast Sparta
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam met moeite een punt overgehouden. In de 96e minuut gaf scheidsrechter Danny Makkelie het elftal van trainer Dick Lukkien een strafschop. Aanvoerder Michael de Leeuw benutte die: 1-1.
Emmen, dat de voorgaande twee duels in de Eredivisie won, blijft met 13 punten wel op de laatste plaats staan. De achterstand op nummer 17 ADO Den Haag is nu nog 2 punten en op nummer 16 Willem II 4 punten.
Sparta wacht door de late gelijkmaker nu al bijna twee maanden op een overwinning. Het elftal van trainer Henk Fraser versloeg halverwege januari Fortuna Sittard (0-1) en behaalde uit de acht duels daarna slechts 3 punten. Sparta staat nu dertiende met 7 punten voorsprong op Willem II.
Doelman Michel Verrips van FC Emmen ging tegen Sparta kort voor rust in de fout. Een afstandsschot van Laros Duarte leek hij in de 43e minuut te pakken, maar hij werkte de bal in eigen doel: 0-1. Verrips had vorig weekeinde met enkele goede reddingen nog een behoorlijk aandeel in de tweede achtereenvolgende zege die FC Emmen behaalde. Bij FC Utrecht werd het 0-1.
Snel na de pauze voorkwam Verrips de 0-2 en daarna kreeg Emmen mogelijkheden op de gelijkmaker. De Leeuw schoot de bal na een uur spelen tegen de paal en een minuut later wist Sergio Peña net niet te scoren. Sparta-keeper Maduka Okoye redde in de 73e minuut bij een vrije trap van Miguel Araujo nog eens goed voor Sparta. Het leek genoeg voor de overwinning, maar diep in blessuretijd ging het alsnog mis voor de Rotterdammers.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden