De Leeuw: FC Emmen had motor eerder moeten aanzetten
EMMEN (ANP) - Aanvoerder Michael de Leeuw (34) kwam na de degradatie van FC Emmen tot een simpele conclusie. "Uiteindelijk sta je waar je hoort te staan", gaf hij toe bij ESPN. "Natuurlijk denk je nu: wat zou er zijn gebeurd als we de motor eerder hadden aangezet? Maar goed, NAC heeft gewonnen, verdiend of niet, maar wij zijn gewoon dit seizoen veel te laat op gang gekomen. En daarvoor krijgen we nu de rekening gepresenteerd."
Het verdriet in Emmen was groot nadat NAC de beslissende strafschop had benut (3-4). "Als je ziet waar we vandaan komen, dan is dit een harde klap. Je weet dat het kon gebeuren, maar dit is gewoon heel pijnlijk als je ziet wat dit met iedereen doet en ook de manier waarop. We speelden tot aan de 1-1 heel matig, heel apathisch. Na de gelijkmaker kregen we nog wel redelijk veel kansen op 2-1, maar die goal wilde niet vallen. En een strafschoppenreeks blijft een loterij, daar moet je geluk bij hebben. Penalty's kun je alleen maar missen en ze zijn er voor de keepers om uit te blinken."
Direct na de winnende strafschop van Mounir El Allouchi dreigde het op het veld even uit de hand te lopen toen gefrustreerde fans van FC Emmen het veld betraden. De Leeuw moest optreden om de boel te sussen. "Ik snap de emotie en de boosheid, maar NAC heeft gewonnen, klaar. Daar balen we allemaal van. Dat neemt niet weg dat we nog altijd fantastische supporters hebben, die ons altijd zijn blijven steunen, ook toen we dit seizoen in 22 wedstrijden niet wisten te winnen. Dat zal in Nederland nog wel even blijven hangen, denk ik."
Aanvaller De Leeuw keert deze zomer terug naar FC Groningen. "Dat maakt het voor mij nog wat pijnlijker, omdat je nu beseft dat dit mijn laatste wedstrijd voor FC Emmen was."
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
3 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
21 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden