De Leeuw: FC Emmen had motor eerder moeten aanzetten
EMMEN (ANP) - Aanvoerder Michael de Leeuw (34) kwam na de degradatie van FC Emmen tot een simpele conclusie. "Uiteindelijk sta je waar je hoort te staan", gaf hij toe bij ESPN. "Natuurlijk denk je nu: wat zou er zijn gebeurd als we de motor eerder hadden aangezet? Maar goed, NAC heeft gewonnen, verdiend of niet, maar wij zijn gewoon dit seizoen veel te laat op gang gekomen. En daarvoor krijgen we nu de rekening gepresenteerd."
Het verdriet in Emmen was groot nadat NAC de beslissende strafschop had benut (3-4). "Als je ziet waar we vandaan komen, dan is dit een harde klap. Je weet dat het kon gebeuren, maar dit is gewoon heel pijnlijk als je ziet wat dit met iedereen doet en ook de manier waarop. We speelden tot aan de 1-1 heel matig, heel apathisch. Na de gelijkmaker kregen we nog wel redelijk veel kansen op 2-1, maar die goal wilde niet vallen. En een strafschoppenreeks blijft een loterij, daar moet je geluk bij hebben. Penalty's kun je alleen maar missen en ze zijn er voor de keepers om uit te blinken."
Direct na de winnende strafschop van Mounir El Allouchi dreigde het op het veld even uit de hand te lopen toen gefrustreerde fans van FC Emmen het veld betraden. De Leeuw moest optreden om de boel te sussen. "Ik snap de emotie en de boosheid, maar NAC heeft gewonnen, klaar. Daar balen we allemaal van. Dat neemt niet weg dat we nog altijd fantastische supporters hebben, die ons altijd zijn blijven steunen, ook toen we dit seizoen in 22 wedstrijden niet wisten te winnen. Dat zal in Nederland nog wel even blijven hangen, denk ik."
Aanvaller De Leeuw keert deze zomer terug naar FC Groningen. "Dat maakt het voor mij nog wat pijnlijker, omdat je nu beseft dat dit mijn laatste wedstrijd voor FC Emmen was."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
2 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
9 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
13 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
19 uur geleden