
De Lang eerste aanspreekpunt bij Ajax in komende transferperiode
AMSTERDAM (ANP) - Kelvin de Lang krijgt een voorname rol bij Ajax op weg naar de winterse transferperiode. De club in crisis heeft het huidige hoofd scouting naar voren geschoven omdat technisch manager Klaas-Jan Huntelaar met een burn-out thuis zit en er nog geen nieuwe directeur voetbalzaken is.
De Lang neemt niet alleen de taken van Huntelaar tijdelijk over. "De Lang zal het eerste aanspreekpunt zijn in de komende transferperiode", vertelt interim-directeur Jan van Halst op de website van de hekkensluiter van de Eredivisie. "Hij maakt daarbij gebruik van alle kennis binnen de club en van de mensen die hier voor de lange termijn zijn. Dat is belangrijk, want er worden beslissingen genomen die langdurig effect hebben op Ajax. Er zijn meerdere mensen van de Toekomst die zich daarbij aansluiten. Ik houd daarvan, karakterspelers staan juist in deze tijd op."
De 42-jarige De Lang verliet afgelopen zomer Manchester City voor de functie van hoofd scouting bij Ajax. Hij werkte zes jaar als scout voor de kampioen van Engeland.
Aanstellingen
Ajax heeft geen directeur voetbalzaken na het ontslag van Sven Mislintat. De Duitser gaf afgelopen zomer ruim 110 miljoen euro uit aan twaalf nieuwe spelers. Maar veel van die nieuwelingen hebben zich nog niet bewezen. De nieuwe trainer John van ' t Schip, maandag aangesteld voor tot het einde van het seizoen, hoopt dat hij zijn selectie in januari tijdens de eerstvolgende transferperiode kan versterken.
Louis van Gaal helpt op dit moment mee om een nieuwe organisatie bij Ajax neer te zetten. Hij vindt Marijn Beuker ook een goede kandidaat voor de functie van directeur voetbal. Als de huidige technisch directeur van het Schotse Queen's Park FC naar Amsterdam komt, dan krijgt hij mogelijk iemand naast zich die verantwoording krijgt over alle transfers.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen en is ook na vijf competitiewedstrijden in de Premier League zonder puntenverlies. De landskampioen van coach Arne Slot won op Anfield met 2-1.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig international Jérôme Boateng heeft zijn carrière beëindigd. De 37-jarige oud-speler van Bayern München werd in 2014 met het Duits elftal wereldkampioen in Brazilië.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De 19-jarige aanvalster Lotte Keukelaar verruilt Ajax voor Real Madrid. Dat heeft Ajax in een persbericht bekendgemaakt. Keukelaar stond nog tot medio 2027 onder contract bij Ajax en vertrekt per direct voor een recordbedrag voor het Nederlandse vrouwenvoetbal naar Madrid. Ajax heeft de hoogte van de transfersom niet bekendgemaakt.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van koploper Feyenoord kan zondag in het uitduel met AZ nog niet beschikken over Hwang In-beom, Jordan Lotomba en Jakub Moder. De drie spelers zijn nog niet hersteld van hun blessures.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."
1 dag geleden